nestabilita pc po instalaci ati4850hd 512 mb(asus)

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod honzarudy 22. 4. 2009 19:26

V pondělí jsem přešel od NVIDIE 8800gts 320 na ATInu 4850. Musel jsem, ale vrátit veškeré přetaktování na default, aby to nesekalo ve hrách,ale nyní to seká často přímo ve WIN XP-mozzila, comander a sem tam háže chybky(acces violation). Pár BSOD při 3d marku apod....
Sestava: Core2 Duo E6700
MSI 7514(P45)
3gb DDR2/667
2x SATA 2 160 + 320 gb
ASUS ATI 4850 512mb
zdroj MODECOM 500W
Nemáte nějakou radu, jak vrátit pc stabilitu?
honzarudy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 4. 2009 20:54

To jistě!
1) Neinstalovat nekompatibilní hw.
2) Přenechat upgrade PC odborníkovi, který by takovou botu neudělal :-/

Možnosti:

A) nejjednodušší náprava:
1) Prodat VGA ASUS EAH4850.
2) Koupit a instalovat kompatibilní VGA MSI ATI R4850 nebo univerzální Sapphire ATI HD 4850.

B ) složitější:
1) Prodat MB MSI.
2) Koupit a instalovat MB ASUS.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod chito 23. 4. 2009 14:15

napřed bych zkusil přeinstalovat celý systém a zkusit jiný zdroj (značkový)
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 23. 4. 2009 15:02

Milanr1: některé ty tvoje rady fakt stojí za to...akorát nevím jestli se smát nebo spíše brečet :D

jinak já bych problém viděl ve zdroji, ModeCom je opravdu ***** a i když sestava moc nežere, může s tím mít problémy...
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 4. 2009 15:12

Proč zdroj? VGA nVidia 8800 je větší žrout energie než VGA ASUS EAH4850.
Předpokládám, že honzarudy vymění VGA za kompatibilní (otázka minutky) a sdělí výsledek.
Do té doby je zbytečné hledat jinou příčinu.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 23. 4. 2009 15:40

já jenom nechápu, proč je takhle grafárna není kompatibilní a od MSI nebo Sapphire, která se liší jen samolepkou na chladiči (no dobře, v případě novější verze té ASUSky rovnou celým chladičem), tak ta už jo? :-))
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 23. 4. 2009 16:27

To je ovšem fatální omyl: prostuduj si skutečné vlastnosti a konfiguraci výše uvedených VGA!
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod hekrhy 23. 4. 2009 16:38

já si prostudoval PCB té ASUSky a je v podstatě stejné, jako referenční od ATI...
jsou i karty, které mají vlastní návrh (hlavně jinak řešené napájení), ale i u těch je blbost, aby nebyly kompatibilní...nevím kde jsi na takový blud přišel :roll:
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod honzarudy 23. 4. 2009 18:40

Taky se mi nezdá, že by asuska mohla jen na desky asus, nebo tahle je vyjimka?Dříve jsem měl Gainward 8800 tady na msi pak leadtek 6600 na asusce a už nevím co na msi v agp. Dnes sem dal pc poradne zabrat a zjistil jsem násedující, že nefunguje 1x dvi, takže až bude čas zavezu k reklamaci nejpíš... Ještě konkrétně k dnešku:
1 hod Dirt na 700MHz jádro OK(paměti kvůli nechazení nejdou vůbec a hřejou až na 90!
3hod Call Of Juarez
3x3d MArk 06
3xfurmark 1.6
Bez chyby.
Ve WIN XP 2x artefakty a jednou padla mozzilla s chybovým hlášením od ATI.
Nejspíš si zvyknu nebo ta reklamace. Ovšem jestli projde, nejsem první majitel a zdá se, že můj předchůdce tam měl accelero.
honzarudy
Junior

Odeslat příspěvekod nosiris 24. 4. 2009 16:07

je to blbost že GK a MB by musely být od stejného výrobce :) nejdříve bych zkusil kompletní reinstal ovladačů tzn. vytáhnou je i z registrů..atd prostě se zbavit všech ovladačů na GK.... je možné že ti tam někde zustalo něco od nVidie... pokud to nepomůže tak reinstal operačního systému....
a pokud ani to ne tak bych si pujčil kvalitní zdroj a uvidíš jestli se to zlepší.... a pokud ani to nepomůže tak ji dej na reklamaci.....
-
nosiris
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 24. 4. 2009 16:29

Zdroj vyměň okamžitě sebevrahu.... :roll: do takové sestavy narvat profesionální kur*ítko....ty máš hodně odvahy... :lol:
Jinak komplet reinstal nebo pokud seš si jistej že pořádně odinstaluješ ovladače i z registrů......tak to stejně reinstaluj.... jenom tak vyloučíš na 100% chybu ovladačů... :lol:

Milanr1....to myslíš vážne?! :hm
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod rak102 24. 4. 2009 19:33

Presne jak rikaji dva posty predemnou.Jinej zdroj,reinstal win a reklamace az uplne na konec.
Milan1 to urcite nemyslel vazne co psal.To on asi jenom tak aby rec nestala. 8-D
CPU Intel i3 3240,MB:Asrock Z77 Pro3:Ram DDR3 Kingston HyperX blu 8GB (kit 2x 4GB) 1600MHz CL9 XMP,Hdd:2xWd 1Tb SataII,Ati Sapphire HD 7770 1Gb DDR 5,Cooler Master 600W,Lcd 22 Samsung 2253LW
rak102
Junior

Odeslat příspěvekod honzarudy 25. 4. 2009 00:13

Diky za rady, ten zdroj, no nevím, seká se to předevšímve 2d, mozzille, Dirt, Call Of Juarez po 4 hodinách bez chybky.Fur mark po ca.5 minutach stability testu prehral pameti(nejsis) a restart, zapnu youtube a bez reakce-pak mi to hodilo hlášku:VPU Recover-has reset your graphic accelerator asi it was no longer responding to graphics driver commands. A dnes 2x při normální práci word, excel,mail- reset na vga save a ati2dvag přestal pracovat. Každopádně to 3d celkem bez problému, ale ve WIN to mně zaráží...
honzarudy
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 25. 4. 2009 09:53

Tak ten zdroj vyměň každopádně..... do takové sestavy si dá modecom akorát člověk který skáče bez padáku z letadla nebo bunjeejumping... :roll:
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod honzarudy 25. 4. 2009 13:58

Můžu teda poprosit o typ na nějaký dostačující zdroj za rozumný peníz?
honzarudy
Junior

Další stránka