Grafika pre zroj 350 W

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jarik888 23. 5. 2009 10:11

Caute,
chcem sa vas spytat, aku najrychlejsiu grafiku by mi utiahol 350W zdroj, ale bez moznosti pridavneho napajania grafickej karty (nemam tento vystup na zdroji), najlepsie s pasivnym chladenim, ale nieje to podmienka.

V Pc mam dva HDD: 120 a 500GB, jednu pridavnu sietovku a dve DVD mechaniky. Procesor Athlon 3000+ (nevadi, ak bude grafika nevyuzita s tymto procesorom).
Jarik888
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 5. 2009 10:19

absence PCIe napájecího kabelu (6/8pin) nevadí...snad každá karta v balení obsahuje redukci z dvou molexů...

otázka spíš stojí, co přesně je to za zdroj, protože nekvalitní zdroj a ještě navíc s tímto výkonem, neutáhne žádnou...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Jarik888 23. 5. 2009 10:30

noo, je to "kvalitny" eurocase zdroj, myslim..:) ... ja sa skoro vobec nehram, momentalne mam GeForce 6200TC ....a chcem nieco lepsie, ak sa vobec este nieco da do tohto compu kupit...necakam nejake zazraky....
Jarik888
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 23. 5. 2009 11:01

No... osobně bych s novou kartou investoval i do zdroje...kvalitnější zdroje jako Fortron a Seasonic OEM nejsou moc drahé...ale oproti EC je to jiná liga.... a výkon který je na štítku opravdu odpovídá výkonu zdroje...+ jak kříkal kernel_panic [passed] každá karta s přídavným napájením má v balení redukci z molexů....a kdyby ne (což sem nikdy neviděl).......tak se dá za pár pětek koupit....
Otázka teda spíš zní kolik si ochotný investovat...ale k athlonu 3000+ bych to viděl tak na 4670 ?...Sapphire ji dělá i pasivně a kvalitních 350w by ji mělo zvládnout... :-)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jarik888 23. 5. 2009 11:10

uz som nasiel nieco o 4670...za 1800skk.....a je nieco aj ine s mensim vykonom, co by utiahol tento zdroj?

ak nie, tak asi by som kupil tu 4670-ku
Jarik888
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 23. 5. 2009 11:20

Pozor! nepočítej s tím že ten EC to utáhne... to ani omylem..... :!: Tak fortron / seasonic.... ale aji tak to bude na hranici.... 400W by tomu slušelo víc....
Z levnějších by se dala třeba 4650 tka ale nedělá se pasivně...(aspoň sem na ni teda nenarazil...) vychází +- 1300,- ale když připočítám chlazení (accelero....) tak sem +- na úrovni 4670.... :-|
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 23. 5. 2009 11:33

v neposledni rade bych pripomenul ze nevime jestli se bavime o PCIex nebo AGP.

Takze? jaky slot pro grafiku tam mas?

A priklanim se k nazoru ze by to chtelo koupit lepsi zdroj ,)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 23. 5. 2009 11:37

6200TC se pro AGP snad ani nedělala, respektive jsem nikdy nic takovýho neviděl a ikdybych viděl, už bych si to stejně nepamatoval :)

a AGP grafiky se napájely z molexů :)
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Dodo677 23. 5. 2009 11:41

viz. Obrázek
6200 pro AGP byla ale TC jen pro PCI-ex ;-)
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Jarik888 23. 5. 2009 11:57

Ano, je to pre PCIex....ale PCIex 1.0 ... pozeram ze tieto karty su pre PCIex 2.0, to mozem dat do stareho slotu?

...kde by som teda mohol najst nejake doporucenia, ake zdroje potrebuje ktora grafika? nepoznate nieco?

nech si mozem vybrat....
Jarik888
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 23. 5. 2009 12:09

ono by to chtělo přečíst si nejdřív FAQ.... :roll: > viewtopic.php?f=919&t=1058584
A ke zdrojům... orientačně sou hodnoty pro zdroj napsané třebau grafik v alfacompu... viz. http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT000MKY a dole je
Požadavek na zdroj min. 400 W
ale hodnoty sou to orientační a hlavně pro celou sestavu!
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Gruppe 23. 5. 2009 12:16

Kernel: Ja 6200 pro AGP videl /nereknu vam ted presne jakou, ale kamarad ji mel v PC s P4 :) ) Proto se radsi ptam :)

neni jaky zdroj potrebuje jaka grafika :D to zalezi od celeho PC.

A jak uz ti tady kolega psal, tobe by se hodil kvalitnejsi zdroj - a jeho vykon by mel byt umerny grafice. Pro HD4770 a tvou sestavu by stacil i 350W zdroj (Seasonic, Corsair, Fortron...)Spotrebu grafik najdes v testech grafik. Nejde ani tak o celkovou spotrebu jako napr o spickovou behem spousteni systemu nebo vyuzivani CPU i grafiky naplno.

http://www.extrahardware.cz/recenze-sap ... ?page=0,20

Ad vyber grafiky - mel by byt umerny i vykonu CPU, HD4770 bude pro tvuj CPU hodne naddimenzovana, takze ,,jakou nejvykonejsi,, je otazka :) taky jsi nam nenapsal cenu.

Pasivni se dela napr GB ATI4670 http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... K0BT0BVMKY

Pasivni chlazeni ale potrebuje dostatecny pruvan ve skrini.
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarik888 23. 5. 2009 12:47

noo, nejake tie testy som uz nasiel aj na 4670 a 4650, kde bola aj spotreba...u 4650 bola o trosku nizsia ako u 4670...ale ak je slaby zdroj, tak mozno aj to pomoze...

...skusim kupit 4650...snad to nezhori.. :)

dik za rady...
Jarik888
Junior

Odeslat příspěvekod Gruppe 23. 5. 2009 12:52

a proc si nekoupis taky zdroj?
Gruppe
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jarik888 23. 5. 2009 13:18

nechcem do toho vela investovat, kedze je to stary 3 rocny PC...
Jarik888
Junior

Další stránka