Monitor hlásí: No signal

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lukas86 31. 10. 2009 16:26

Ahoj,
potřeboval bych poradit. Někdy uprostřed práce na PC najednou zhasne monitor a napíše No signal. Počítač někdy běží dál se zhaslým monitorem (ale když ho zkouším restartovat poslepu pomocí šipek a enteru, tak se nerestartuje) a někdy hodí modrou obrazovku s chybou a sám se restartuje. Jednou se zasekla hra a po tvrdém restartu bylo najednou písmo špatně čitelné. Je takové rozmazané a tučnější, než bylo předtím. Věděl by někdo, co s tím je? Dělá to grafická karta?

díky
lukas86
Junior

Odeslat příspěvekod jirka44 31. 10. 2009 16:44

Nječastěji to dělá blbě nasazený/nedotažený/nalomený kabel nebo vyčvachtaný konektor. Zkuste zahýbat kabelem.
jirka44
Junior

Odeslat příspěvekod lukas86 31. 10. 2009 16:48

Jenže když restartuji počítač, tak hned monitor naskočí. A tu modrou obrazovku zobrazí, i když hlásí, že nemá signál.
lukas86
Junior

Odeslat příspěvekod DevAstor 2. 11. 2009 10:14

Nepřehřívá se? Zkus vyčistit od prachu.

A co tak příště rovnou uvést sestavu?
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 11. 2009 15:13

Neuvedl jsi 4 nejpodstanější informace:
1) hw + zdroj + verze ovladačů VGA:
Devastor píše:A co tak příště rovnou uvést sestavu?

2) verzi OS;
3) chybové hlášky v systémovém logu;
4) relevantní obsah BSOD, tj. první a poslední řádek:
lukas86 píše:... modrou obrazovku s chybou
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod vladimir 2. 11. 2009 16:19

A taky zkontroluj, jestli se točí ventilátor na grafice a alespoň pohledem kondenzátory na grafice, jestli náhodou nejsou nafouklé...
vladimir
Expert

Odeslat příspěvekod Dodo677 2. 11. 2009 21:26

Nevím proč ale tohle mě teď nejspíš dělaly Catalysty 9.10 :arrow: přešel sem na 9.8 (vyšší výkon než 9.9) a zatím klid...
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod tibika 2. 11. 2009 21:41

Hmm -- rovnaky problem (az na to, ze BSOD som nezachytil), jednoducho naraz TMA... mesiac s vistou x64 (catal. 9.9) klud, prechod na w7 (tiez x64, catal. 9.10) a za 3 dni uz dvakrat... to s catalystom je zaujimave. Este raz a vratim sa teda na 9.8 ci 9.9
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 2. 11. 2009 21:57

Právě....doteď sem jel na 9.7čkách a nic... ( W7 RC x64) a teď sem přešel na 9.10 a vždycky se jeden monitor (sekundární) vypne ... na druhým se sekne obraz třeba v jedné barvě a :arrow: no signal.... tak +- jednou za 2-3 hodiny.... teď to dokonce vyhodilo hlačku že ovladače selhaly bo tak cosi... ani sem to nestihl přečíst ... tak sem se nervl :arrow: 9.8 a zatím to drží... tak uvidíme... ale asi to bude nějakej bud.... Caty byly stažený přímo ze stránek Ati :hm
EDIT: tak u mě evidentně způsobovali mě doteď záhadné kolisání FPS ve FlatOutech UC....( ne klasické lagy... ale plynulé zbržďování obrazů jakoby FPS vypisovali sinusoidu.....)
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod kevin a perry 3. 11. 2009 07:15

Jo, tak stejná věc se mi stala taky, ale zase u nVidie, pro změnu :) win764bit final
po cca mesíci sem nahodil nový ovladače a po najezdu systému se zhasnul(no signal), ALE zase o5 rozsvítil monitor, dal sem jiný drivery-totálně rozházený barvy, body obnovy nepomohly-bohužel reinstal OS, ted je vše OK ale mám strach z dalších novějších driverů aby mi neudělaly to samý...
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod lukas86 3. 11. 2009 19:03

Devastor píše:A co tak příště rovnou uvést sestavu?

Sestavu si z hlavy nepamatuju a teď zrovna nejsem doma, ale fungovala bez problémů asi pět let. Celou dobu je tam nainstalovaný systém Windows XP.

Až se vrátím domů, grafiku prohlédnu.

Ta modrá obrazovka se mně objevila jen jednou (někomu z rodiny možná taky) a hned se PC restartoval, takže jsem si to nestačil přečíst.
lukas86
Junior

Odeslat příspěvekod tibika 3. 11. 2009 19:07

Tak uz ma to dožralo, zase "blackout"... nahodil som catal. 9.8 a snad bude pokoj.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tibika 6. 11. 2009 12:14

Po troch dnoch s catal. 9.8 ani jeden blackout, takze pricina odhalena (t.j. catal. 9.10). Zase sa raz potvrdilo, ze byt "up-to-date" sa nie vzdy vyplati...
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 11. 2009 14:57

Dobrý postřeh ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod gamblik 6. 11. 2009 15:16

Tohle mi dělalo staré PC, když jsem pořídil fungl novou ATI Radeon X1300 od HIS. Po přeinstalaci a všem možnym jsem někde vygooglil, že stačí vypnout AGP Fast Write nebo některou z funkcí, co jsou kolem AGP Fast Write. Tak jsem si s pohrál s BIOSem, vypínal a zapínal všechno kolem AGP, ale nic. Pak jsem zjistil, že ovladače si vynutí zapnutí těchto funkcí, přestože jsou v BIOSu vypnuté! Takže stačilo v Catalyst Control Center jednu z nich (už nevím, která to byla, ale moc jinch tam neni) vypnout a pak už to fungovalo normálně.
gamblik
Junior

Další stránka