Jak opravit grafickou kartu? Zapečte ji!

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Podařilo se vám "zapečením" opravit grafickou kartu?
Ano 57 %  66%  [ 57 ]
Ne 29 %  33%  [ 29 ]
Celkem hlasů : 86

Odeslat příspěvekod kevin a perry 23. 6. 2011 13:50

no právě, že je....
a je to známej problém, tak mi je divný, že by to servis hned nevyměnil podle popisu závady...
ta karta vadna neni, artefakty nedělá, chladí se lépe než se stock chladičem, jen má tenhle známej problém a reklamace zamítnuta....

no sem hodně zvědavej, co mi budou zitra povidat.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 6. 2011 15:07

To ja taky. Keep us informed.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod banner 23. 6. 2011 20:26

J pekl nefunkční 8600GT a začla fungovat...ale byly tam artefakty, tak jsem ji zapekl ještě jednou a pak ty artefatky byly takové, že displet hrál všechny barvy a obraz nešlo rozpoznat :D.
Někdy je těžké se prosadit...
banner
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 25. 6. 2011 09:42

Takže vyjádření pana Petra P. z agemu.cz, dodavatele pro mironet:
Má neoriginální chladič, neoriginální úpravy-chladiče-i na paměti. Nelze reklamovat-nepovolená úprava zařízení. zamítnuto, vráceno bez opravy.
Lze reklamovat mimozáručně na vlastní náklady nebo zákazník musí dodat kartu v původním osazení.


takže grafickou kartu s vyměněným chladičem reklamovat NELZE, jedině když jí vrátíš do původního stavu... takže bych upravil, to tvrzení v tom vlákně, kde to bylo napsáno.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 25. 6. 2011 10:09

Spíš jde o to, že záleží na obchodu, kde Ti to upravené vemou a kde ne. Zrovna Mironet a dalších pár těhle velkých obchodů se snaží reklamacím co nejvíc vyhnout a vymyslí si takové hovadiny. Já tedy nemusel v životě moc věcí reklamovat (ťuk ťuk), spočítal bych to na prstech jedné ruky. Jenže pokaždé to dopadlo dobře. Jednou se poslal poškozený výrobek se vším, co u něj bylo, i s obalem (ten blbej tvrdej plast, co se musí rozstřihnout) a poštou nám zpět přišel nový neotevřený výrobek. Kus za kus, akorát neotevřený a pohoda. Podruhé to byla myš, do měsíce jí prostě nedokázali sehnat (jestli se nevyráběla nebo dodatavatel?) a vrátili peníze. Pohoda, koupili jsme jinou a ještě ušetřili :) Jinak si snad ani nevzpomínám na nic jiného, co jsem reklamoval.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2011 10:38

Tady zalezi na dodavateli. Ja jsem u ATC a kdysi v Levi (dnes ED System) reklamoval normalne kartu s aftermarket chladicem v nekolika pripadech, vratila se (krom jednoho pripadu) bez aftermarket chladice, tzn. se stock chladicem, nicmene o zasahu, nebo neopravnenosti nikdo nic nepindal.

Tvrzeni v puvodnim vlakne jsem upravil jiz v pondeli a je mi lito, ze Ti reklamaci neuznali. Tento pripad je zrejme podobny pripadu, kdy Alfacomp nemontuje aftermarket chladice na graficke karty vubec - proste takovou sestavu odmitnou slozit, zatimco jini prodejci chladice normalne montuji. Podobne asi pro nekoho JE s reklamaci takove karty problem, zatimco pro nekoho jineho to problem neni.

Jeste vice je mi ale lito, pokud vuci mne pocitujes nejakou osobni zast ve stylu "udelal jsem jak pises a oni mne vyhodili, takze za to muzes". Ja jsem pouze odprezentoval svou zkusenost s reklamaci u jinych dodavatelu. Za to, ze Ty mas jineho dodavatele, ktery ma na reklamovani "upravene" karty opacny nazor, ale bohuzel odpovednost nenesu.

Krom toho, jak oba se stoprocentni jistotou vime, NEMA Tebou reklamovana zavada s vymenou chladice absolutne nic spolecneho - projevuje se u cele serie karet, nezavisle na tom, zda u nich byl, ci nebyl osazen aftermarket chladic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 25. 6. 2011 11:14

ne to ne, vůči Tobě jsem v pohodě ;), jen mě to rozhoupalo grafiku reklamovat, skoro tyden sem trpěl na zapečené, neskutečně uřvané 7600gt :) a nakonec nic no, co se dá dělat....jen si prostě koupim jinou, jak sem měl v plánu.
spíš mě teď ***** ASUS Maximus III GENE, co sem dostal od czc.cz, evidentně tu desku měl někdo předemnou, vrátil jí nebo dal na reklamaci a mě jí dali jako novou...deska má poškrábanej socket cpu, nechápu, co s ní ten člověk předemnou dělal a jakej chladič na ní cpal, že jí poškrábal. na mojí biostar neni po necelym roce ani známky poškození po výměně chladiče. Navíc deska vydává skřípavý pazvuky atd. no pujdu jí ve 14denní lhute vrátit a at zkusej mít nějaky kecy, že sem jí poškrábal já a budou mi chtít srazit 10% z ceny..... no jsem na czc.cz zvědavej (se divim, že mě dneska vůbec ještě něco překvapí :) )

takže moje story bude pokračovat, pak to tady promaž :D

jo a abych si rejpnul do Enermaxu, tak za tu cenu, co se prodávaj bych očekával lepší plechařinu...
kvalita zpracování mojeho Corsairu je 100x lepší, ovšem enermax je opravdu neskutečně brutálně tichej a kvalitní výkonem, to ano, ale přecejenom na tu cenu bych očekával lepší zpracování(myslim modu II 625W)

a všechny tyto problémy jsem si nadělal přechodem z Cosmosu do LIAN LI mid toweru...
to byl zase jednou nápad :D
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 25. 6. 2011 11:37

Tak na tu desku jsem zvědavej. Jak dokážeš, že si to neudělal Ty? Oni Ti to poslali jako novou desku a mají se na co vymluvit, budeš propadající. Jako věřím, že je to možné, už jsem to tu několikrát četl, že někomu přišlo už zjevně použité zboží, ale proti tomu asi moc šancí nemáš.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 48GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 6. 2011 11:53

CZC tohle dela bezne, co se Ti stalo s deskou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kevin a perry 27. 6. 2011 11:45

2Mrak: já vim, že to je jak píšeš, ale už mám fakt vztek, a vždycky musim vyžrat ty nejhorší komponenty...mam fakt smůlu. jenom odufám, že se zachovaj slušně a podle identifikačního čísla si zjistěj, že už byla vrácená a nebudou mě chtít obrat, snad, nebo třeba si toho nevšimnou... zítra ráno tam jdu :)


chtěl bych poprosit uživatele tohoto fora, kdyby ste někdo měl doma cca 10ks šroubků s pružinkou, co se používají u grafických karet...jestli by mi je neposlal...kdyžtak i pošlu nějake drobne :). Kdyžtak SZ PLS, ja tu GTX 275 vyreklamuju ikdyby trakaře padaly :D, potom jak arogantně na mě p P.P. z agemu po telefonu působil, prostě musim.
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubosn97 27. 6. 2011 19:21

Zdravím, tak "hoši" právě jsem si přečetl co tu je a za pár minut vložím nefunkčí " 8800GT"
Do té trouby......... Totálně mi vyhazovala počítač jen co jsem ji napojil na zdroj.... A to i bez připojení do slotu.... Tak dám vědět..... Zduř :?:
Lubosn97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 6. 2011 19:39

a víš jistě, že to je vina grafiky? nebude vona to nakonec vina zdroje?
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubosn97 27. 6. 2011 19:54

Vše ostatní v pohodě... Tak proč Zdroj???
Lubosn97
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 27. 6. 2011 19:56

protože grafická karta dává zdroji vždycky úplně nejvíc na ***** a u karet z řady 88xx to platí dvojnásob...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lubosn97 27. 6. 2011 20:04

Chápu ale zdroj má 650w což by mnělo být ok.... Budu ho muset něčím ztížit ale momentalně nemám čím.....:-(

-- 27. 6. 2011 21:04 --

Teda zatížit :-)
Lubosn97
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků