Vyplatí se upgrade GigaByte GTX 260?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lubro 6. 3. 2010 11:13

Jenom se zeptám, zda se vyplatí v současné době upgradovat GK nVidia GTX 260 Core 216 OC, 896 MB za nějakou lepší? Zatím je v záruce, plně funkční, zvládá všechny nejnovější hry, ale ta její cena bude stále klesat...Na druhou stranu zase není úplně tolik lepších - beru od nVidie GeForce - řada 200 - 295 ( vyšší cena 9.-10.tis.), 285 - cca 7.tis., 280, 275 - cca 5.tis. Malý rozdíl je v technologii (65 a 55 nm), paměť stejná, počet stream procesorů 216 a 240). Přiznávám,že do ATI se mi moc nechce - jsou sice levnější,ale když jsem je měl, bývaly neustálé problémy s ovladači a některé hry padaly...
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 3. 2010 11:30

Přístup "kdysi jsem měl s jednou kartou problém, takže ten výrobce je špatný" mě nepřestává udivovat. JAké máš zkušenosti s ATI, když jsi ji takhle bleskově odsoudil? Tipuju že velké ne... Neber to jako názor fanATIka, sám mám doma obě značky, ale teď je prostě ATI lepší, takže proč do ní nejít?

K dotazu: Na co ti GTX260 nestačí? V jakém hraješ rozlišení? Do jaké sestavy to je? Kolik jsi ochotný investovat do nové karty?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Vagi 6. 3. 2010 11:35

Pokud ti stíhá vše, co hraješ, tak nevidím důvod jí zatím měnit. Určitě ji neměň za 275...280...285...295..to se ti nevyplatí. Počkej na nové karty od nVidie. ATI bych se nebál...ovšem ceny jsou poměrně vysoko (HD5850/70)
Vagi
Poslední varování

Odeslat příspěvekod chito 6. 3. 2010 11:52

Kartu bych neměnil pokud ti na všechno stačí. Jestli už se zadýchává tak bych rozhodně vybíral v současné době karty ATI, které jsou na tom lépe s výkonem a vlastnostmi
chito
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Lubro 6. 3. 2010 18:26

Hraji v rozlišení 1680 x 1050 na 22" LCD monitoru...Jak jsem psal, zatím vše stíhá, byl to prostě takový dotaz (neboť ještě bych za nějaký lsušný peníz prodal tu stávající v záruce). Sestava je snad ještě dobrá - Intel Core 2 Duo E6750 nataktovaný na 3.00 GHz (jako E8400), RAM 4 GB, zdroj Corsair 520W. Jinak aby to nevypadalo, ATI jsem určitě neodsoudil, měl jsem za celou dobu asi 3 kousky, ale nVidia mi vzhledem k ovladačům a hrám přijde prostě lepší, nic víc..I když vím,že je ve stejném výkonu s nVidií je ATI o něco levnější...Kdy vyjdou nové karty od nVidia a jaké budou?
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod Kalimero 6. 3. 2010 18:38

Ake budu nove nvidia karty ? to zatial nikto nevie . treba si pockat do konca mesiaca . Mozno uz budu za chvilku na trhu . Ale nic prevratne by som od toho neocakaval . Jednoducho len dalsie nvidia grafiky s podobnym vykonom ako teraz ati . otazka skor bude cena a spotreba . uvidime
Kalimero
Junior

Odeslat příspěvekod Lubro 6. 3. 2010 19:46

V duchu DirectX 11 a 40 nm? Otázkou bude určitě cena...i spotřeba.

ATI má např. Radeon HD 5870 1GB s podporou standardu DirectX 11 a Shader Model 5.0, 40 nm technologií, 1600 stream procesory. A měla by mít velmi nízkou spotřebu=pouhých 27 W... :hm
Požadavek na zdroj 500 W. Nepříjemná je jen ta cena od 8.tis.Kč :roll:
Lubro
Junior

Odeslat příspěvekod Kalimero 6. 3. 2010 20:10

Ta karta je realita uz dlhsiu dobu . Hold za high end sa plati . to bude samozrejme platit aj v pripade novej nvidie . Ta najvykonnejsia predpokladam nepojde pod 10 000
Kalimero
Junior