Problem s GEForce 7300

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod chino 30. 4. 2010 22:18

Ahojte, mam nasledujucei problem..
mam cca 4-rocny notebook, doteraz mi vsetko frcalo, az mi zrazu zacala preblikavat obrazovka, neskor uplne zamrzne..skusal som ho spustit pod safe modom, funguje ok..problem bude asi s grafickou kartou..mam GEForce GO 7300..ked odinstalujem driver, notebook ide ok..ked ho nainstalujem, problem je spat..skusal som aj preinstalovat windows XP, stale je to o tom istom..driver by mal byt ok, je na CD od predajcu notebooka..skusal som aj z netu nainstalovat driver, stale to iste..nestretli ste sa niekto s niecim podobnym..neviete, kde by mohol byt problem?

dakujem
chino
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 5. 2010 09:28

TEPLOTY toho grafickeho chipu? Mas pretaktovano? Verze driveru? Co jsi instaloval tesne pred, nez to zacalo zlobit? Kolikrat byl notebook rozebran a vycisten od prachu za dobu, co ho mas?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod chino 2. 5. 2010 10:08

Ahoj, vdaka za reakciu..
1.Notebook sa mi celkovo dost prehrieva, ale pouzivam chladic(ventilator) pod notebookom..
2.Nepretaktovaval som nic
3.Skusal som driver co mi doteraz frcal, aj driver z nvidia stranky..nepomohlo
4.Nic take som neinstaloval, ale preinstaloval som windows, takze tym to asi nebude
5.Sem tam ho povysavam

Neviem ci sa jedna o hardwarovu alebo softwarovu chybu..niekedy mi ani spravne nedokonci instalaciu driveru..zmrzne to uz pocas instalacie (nie vsak vzdy)..
chino
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 2. 5. 2010 10:44

podle mne to bude chtit rozebrat, vymenit pastu pod chladicem, mozna chladic dotahnout, mohl se uvolnit. Pokud si na to netroufas, nekomu to sver.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Kalimero 2. 5. 2010 10:54

4 rocny notebook uz bude zrejme dosluhovat . aka to je znacka a model ? Prach sa tam dostane vzdy a po 4 rokoch aj ked sa vysaval tam rozhodne nieco bude. V tomto pripade bude ozaj vhodne rozobratie a minimalne precistenie . Vacsina notebookov ma diagnostiku od vyrobcu ktorou sa da odhalit HW problem . Vidim to na vadny alebo odchadzajuci graficky cip.
Kalimero
Junior

Odeslat příspěvekod chino 2. 5. 2010 19:34

dakujem za vase rady, skusim to rozobrat..notebook je Asus A6km-Q070..ta diagnostika by sa mi zisla, len neviem ci ju aj ja mam.
chino
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 3. 5. 2010 09:44

Ta grafika muze byt uplne v poradku. pokud by byl vadny chip, nefungovala by s nejvyssi pravdepodobnosti ani bez ovladacu. ono to bude tak, ze bez ovladacu pobezi na nizsi frekvenci, diky cemuz se nebude tolik zahrivat a tim padem se stihne uchladit.

o instalaci ovladacu se nataktuje na nominalni frekvence - pokud je stara pasta, plus pasiv i lopatky ventilatoru zanesene prachem, je to smrtici kombinace...

Ano, mohu se samozrejme mylit. Ale to se do doby, nez to prepastujes a komplet vycistis, stejne nedozvime. Takze od teorie pokroc k praxi, nebo to odnes do servisu.

Navody jak rozebrat konkretni notebook se daji povetsinou najit na internetu.

KineCZek

Odeslat příspěvekod dondrusco 5. 5. 2010 07:04

Je to problem nVidie chipov - ked si das vyhladat, najdes podobnu zavadu aj pre HP DV6000/DV9000 s tymto chipom.
Je to sposobene prehriatim a naslednym 'odlepenim' chipu od dosky.
Skusal som na to pouzit teplovzdusnu pistol a prehriat to, ale fungovalo to iba 3 mesiace.
Na nete som nasiel firmu, ktora to za 70 EUR opravuje - poslal som im 3 dosky, uz ich mam aj doma. Nemal som cas ich otestovat. Upozornili ma, ze nedavaju zaruku na podomacky opravovane (a znovu nefungujuce) dosky.
2x Quad core AMD Opteron 2350
ASUS L1N64-SLI WS - upgraded to WS/B
Palit GTX 460 Platinum 1GB
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod chino 5. 5. 2010 14:58

No, takze..komplet som to rozobral, precistil, prepastoval (Zalman pastou)..notebook sa mi podarilo dat naspat dokopy, ale problem je stale ten isty..uz pri instalacii driveru mi notebook vypne a zmrzne..v safe mode mi ide, v normalnom rezime s nainstalovanym driverom je chyba spät..cize v tom problem asi nebol..
chino
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 5. 2010 17:15

V tom pripade asi leda zacit setrit na novy.

KineCZek

Odeslat příspěvekod dondrusco 13. 5. 2010 14:41

dondrusco píše:Na nete som nasiel firmu, ktora to za 70 EUR opravuje - poslal som im 3 dosky, uz ich mam aj doma. Nemal som cas ich otestovat. Upozornili ma, ze nedavaju zaruku na podomacky opravovane (a znovu nefungujuce) dosky.

Doplnim to - vsetky 3 dosky zatial funguju. Podla kolofónie okolo chipov tipujem, že robili reball BGA- tj demontáž a montáž späť. (DV6500 - integrovana 7050, DV9000 - 7300 , Dell 9400 - 7900)
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod dondrusco 14. 9. 2010 21:00

Nová aktualizácia - poslal som opäť 3 dosky na opravu - všetky tá istá 'séria' HP Spare part 443774-001 - diskrétna GeForce 7200
Vyzerá to tak, že tieto chipy sú vážne 'popsuté' - iba jedna doska sa vrátila opravená. Zvyšné dve sú dead.

Mám pripravené 2x GeForce 8400GM na opravu, tak uvidíme, aká bude úspešnosť pri nich.
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 9. 2010 21:09

Opravdu vidíš nějaký smysl v opravě historických VGA nVidia?
Všechny výrobky nVidia jsou sice vysoce výkonné, ale mají krátkou životnost.
Navíc tyhle slaboučké VGA nebyly použitelné k něčemu smysluplnému ani v okamžiku jejich výroby: extrémní přehřívání na nich postavených NB vyžadovalo použití chladící podložky; tím se snížila přenosnost a tím i užitná hodnota NB na minimum.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 19. 9. 2010 22:26

Já souhlasím.
Tu desku možná zprovozníš (osobně si myslím, že úspěšnost by mohla být velká, když to ještě jakž-takž jede), ale budeš muset počítat s tím, že to může odejít opravdu kdykoliv znova. Staré Nvidie tím byly přímo pověstné.
Kupovat desku z nižší verze s Intel grafikou je taky blbost.

Nevím, jestli by nebylo rozumnější rozprodat toto na náhradní díly, pár tisíc bys za to dostat mohl, ntb LCD nejsou nejlevnější.

Přišetři, kup si nový notebook s integrovanou grafikou od Intelu, výkon bude vyšší, než u 7300, bude to umět i HD video, nebude to tolik topit a bude to déle držet na baterky. A hlavně to bude v záruce. 4 roky jsou holt pro notebook, obzvláště z multimediálních řad, už docela dlouhá doba.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dondrusco 8. 12. 2010 13:22

K predošlým príspevkom - nejde o moje notebooky, ale o notebooky mojich známych.

Pridám poslednú aktualizáciu -
Opravili mi obidve dosky s 8400M GS chipom. (dv6670ec)

Jedna pani P si nenechala poradiť a poslala NB na opravu jednému majstrovi N.
Jednak ho neopravil, a ešte ho aj nevrátil.
500GB HDD
8 GB RAM
dondrusco
Junior