Tichá grafika do htpc ?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Lusana 5. 5. 2010 12:56

Zdravím,

Prosím poraďte mi výkonnou a hlavně tichou (ideálně pasiv-nesmí byt slyšet) grafiku do htpc , kde výška grafiky nesmí přesáhnout 12cm.

Děkuji.
Lusana
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 5. 2010 13:02

Jakou mas skrin? Tech 12cm je jistych? Neni to treba jen vnejsi rozmer skrine, nebo tak? Je to lowprofile? Z toho, co rikas, to vypada, ze neni. pokud 12cm, tak bys mohl osadit libovolnou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lusana 5. 5. 2010 13:21

Ahoj,

Mám tuhle a teďka lituje, že jsem ji koupil, protože je tam více nedostatku.

http://www.alza.cz/akasa-midas-d154024.htm

12 cm vychází, pokud by byla karta zasunuta v slotu.
Lusana
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 5. 2010 13:53

Do toho by se mela o prsa vejit klasicka karta, jako je Sapphire 5750 VaporX. Mozno i 5770. Zbytek komponent a ucel stroje je jaky?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar


Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 5. 2010 17:18

Vortex je snad NEJHLUCNEJSI chladic, jaky jsem slysel, s prehledem hlucnejsi, nez BOX. Opravdu. HODNE SPATNA volba, i zde na foru jsou na nej nadavky. On chladi dobre, to jo. Ale ten rev je k neposlechu.

Takze neres tichou grafiku, dokud nevyresis tiche chlazeni procesoru. Regulovat Vortex bohuzel je predem prohrany boj, ventilator cvaka, brumla, chrasti... humus.

Vymen na Vortexu fan za Noctuu P12.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod pablomino 5. 5. 2010 17:31

Pokud se jedna o ryzi HTPC, poridte si desku s HD4200/4290 a nemusite jiz nic jineho resit.
pablomino
Junior

Odeslat příspěvekod Lusana 5. 5. 2010 19:34

KineCZek píše:Vortex je snad NEJHLUCNEJSI chladic, jaky jsem slysel, s prehledem hlucnejsi, nez BOX. Opravdu. HODNE SPATNA volba, i zde na foru jsou na nej nadavky. On chladi dobre, to jo. Ale ten rev je k neposlechu.

Takze neres tichou grafiku, dokud nevyresis tiche chlazeni procesoru. Regulovat Vortex bohuzel je predem prohrany boj, ventilator cvaka, brumla, chrasti... humus.

Vymen na Vortexu fan za Noctuu P12.


Viď jsem to sám psal tady : viewtopic.php?f=932&t=1103068&p=7282613&sid=5d23e6914c7fcde027c485ddb9a2a7f9#p7282613

Na tvoji radu jsem dal chladič na Molex a je klid - není slyšet absolutně nic. Totální ticho.

Řeším pouze grafiku - chci totální ticho.

Chtěl jsem tuhle : http://www.alza.cz/sapphire-hd-4670-ult ... 116337.htm
,ale kvůli chladiči se mi tam nevejde.
Lusana
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2010 16:13

Aha, tak to jsi byl Ty ... to vis, uzivatelu tu jsou tisice a temat jakbysmet. Neni v mych silach si Vas vsechny pamatovat. Ze si pamatujete Vy mne ... to je jasne, administratora mame na foru Zive jen jednoho. : ))


Vezmi budto od Powercoloru pasivni 5750, nebo 5770 s Vapor X od Sapphire. Viz clanek DOPORUCENE SESTAVY 05/2010 - ULN - KOMPONENTY A POSTUPY, tam je o grafikach cela kapitola.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lusana 6. 5. 2010 16:55

Noo nevím jak to je , ale na fóru czc je příspěvěk, že ta karta má 14 cm a to mi tam nevleze.

http://www.czechcomputer.cz/disc_doc-P5 ... l?ansid=14

A tady Vapor X ma prej 6.5 x 2.5 x 10.5 inches - 1 inches = 2.54 centimeter
http://www.amazon.com/Sapphire-Vapor-X- ... B0030IVTRC
Lusana
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 6. 5. 2010 17:25

Aha. Ale zaslepky to ma full.

No, ona se ale ta karta afaik meri i vcetne konektoru, ktery se zastrkuje do slotu, a vcetne bracketu (ten plech), ktery presahuje jeste niz.

Ale ruku do ohne za to nedam.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 6. 5. 2010 17:42

Do HTPC se graficka karta nekupuje. Tam se pouziva ta integrovana na zakladni desce.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků