ATI RADEON HD5650 a Splinter Cell Conviction

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Veslik 18. 7. 2010 14:26

Ahoj, mám problém s touhle hrou. Hrál jsem jí normálně bez problému ale jednou jsem jí spustíl a nebylo tam žádné menu jen místnost. Tak jsem "poslepu" klikal a spustil hru. Jenomže tam jsem neviděl postavu, jenom stín a viděl jsem skrz zdi a tak. Vůbec nechápu co se stalo. Zkusil jsem zmenšit rozlišení, detaily ale nic nepomohlo. Ani reinstalace hry. Mám notebook Acer timelineX s grafikou ATI HD5650 1 GB. Děkuji za rady.

Jo a nové ovladače pro grafiku nejsou :/
N3210 -> 8210 -> 8310 -> 7650 -> 7210 -> 6230i -> iPhone
Veslik
Junior

Odeslat příspěvekod ACER.14 18. 7. 2010 18:26

Skús dať staršie ovladače.
ACER.14
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 19. 7. 2010 10:46

Jiné hry fungují bez problému?
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Veslik 22. 7. 2010 16:32

Jojo, fungují. Fakt nevím čím to může být
N3210 -> 8210 -> 8310 -> 7650 -> 7210 -> 6230i -> iPhone
Veslik
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 7. 2010 16:51

Jaká verze OS?
Nastala tato situace po bezmyšlenkovité aplikaci nějakého KB nebo se VGA/chipsetu/NB jen přehřívá?
Btw:
NB je nástroj cesťáka, ne hráče 8-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ahorek 22. 7. 2010 16:54

Mohlo by to být částečně poškozenými soubory ke hře, což by opravil reinstall.

Nepoužíváš nějaké externí aplikace, které upravují profily ke konkrétním hrám?

Pokud se dostaneš do nastavení nebo konfiguračních souborů, tak zkus stáhnout všechny detaily na minimum a hlavně vypnout různé speciální efekty. Nejlepší by bylo zapnout bezpečné/kompatibilní nastavení, pokud to hra umožňuje. Některé grafické vymoženosti totiž v kombinaci s určitými kartami můžou způsobit podobné problémy. Nicméně u nových her se to stává velice zřídka.

Jinak mě už nic moc nenapadá. Mohl by si postnout screen ze hry? Třeba to pomůže.

Milanr1:
Aktualizace většinou probíhají automaticky, bez problédnutí logu ani nemusí vědět, že se něco instalovalo. Pokud by se ntb přehřívá, tak se vypne, případně by měl problémy i v jiných hrách, mrzlo by mu to nebo blikali textury, což není projev, který popisuje. Kontrola teplot by ale neuškodila.
Radeon 5650 už je slušná grafika na které se dá dnes spustit každá hra, byť ne na maximální detaily, což většina lidí nevyžaduje. Pokud si chci jednou za týden zahrát nenáročnou hru je pro mě takový notebook ideální. Pro velké hráče je samozřejmě výkonný stolní PC nutností. Těm nestačí notebook ani za 50 000Kč.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 22. 7. 2010 17:08

ahorek píše:Aktualizace většinou probíhají automaticky

Jen pro totální BFU. Už jen mírně pokročilý by měl nastavit WU na poloautomatiku (= volba 2 nebo 3) a instalovat po jednom KB, pokud není ovšem extrémně líný :-D
ahorek píše:nemusí vědět, že se něco instalovalo

Opravdu bys povolil, aby se Ti něco instalovalo do OS, aniž bys o tom věděl??
ahorek píše: Kontrola teplot by ale neuškodila.

V těchhle vedrem nic divného, zvláště když BFU zneužívá profi nástroj ke hrám :shock:
Naštěstí vlna veder zítra končí, do Evropy se opět stěhuje další mini-tornádo (ve srovnání s americkými). ;-)
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ahorek 22. 7. 2010 18:46

V těchhle vedrem nic divného, zvláště když BFU zneužívá profi nástroj ke hrám

No dobrá, když si to zkontroluje, tak se nic nestane, ale přehřívání by vykazovalo jiné projevy(náhodné freezy, blikání textur... uživatel má problém jen s jednou hrou, a zdá se, že už delší dobu) nehledě na to, že by se notebook při kritické teplotě sám vypnul.

Využití notebooku je pro každého jiné, notebook s touto grafickou kartou má pro občasné hraní her dostatečný výkon. Samozřejmě pokud se hráč spokojí s nižšími detaily a malým monitorem. Ne každý má možnost nebo potřebu si kupovat herní mašinu nebo konzoli, když si jednou za týden spustí na hodinku hru. Chlazení notebooku musí být dostatečně dimenzované i na dlouhodobý maximální výkon. V tomto využití ntb tedy problém nevidím, ba naopak hodně lidí to takto využívá.

Jen pro totální BFU. Už jen mírně pokročilý by měl nastavit WU na poloautomatiku (= volba 2 nebo 3) a instalovat po jednom KB, pokud není ovšem extrémně líný

Poloautomatika je vhodné řešení aktualizací, upozorní to uživatele, že se něco děje, ale z popisu KB se toho stejně nedá moc vyčíst, většina lidí nebude pokaždé hledat přesný popis aktualizace na internetu (ztráta času) a i tu poloautomatiku odklikne. Od Windows Vista je Windows Update poměrně bezproblémový a je malá šance, že by se přes něj mohlo do PC dostat něco škodlivého.

V každém případě zapnuté automatické aktualizace jsou rozhodně lepší než neaktualizovaný systém.
ahorek
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků