GPU Crash

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod D3VL3R 10. 9. 2010 14:28

Tak jsem si od prodejce vyžádal email technika, který měl tuto grafiku nastarost, do reklamačního řízení jsem ho zasvětil a snažil jsem se zdržet sprostých slov, nakonec celá zpráva je na jednu A4. Jsem zvědavý co se od něj dozvím, zeptal jsem se jej i na to jak testoval a kde. Snad se konečně dočkám výsledku...

Jinak díky, že to stále se mnou řešíte, být mnou tak jim tam kartu položím na pult a budu chtít peníze, tak jsem jim snažím vysvětlit, že vyměňovat kartu nemá smysl. Víte taky, že Nvidia stáhla tyto staré revize kvůli poruchovosti a nahradila je novou? Kde sakra vzali tu co mi dali, to bude nějaká z jiné reklamace :D

Tak odpověď byla velmi rychlá, technik byl docela naměko, prý testoval v uzavřeném Case, ale jak už nenapsal, tj. asi né tak, aby se závada projevila a že kartu pošlou na korektní testy u Asus. Trošku jsem zmínil i vaše názory.
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior

Odeslat příspěvekod lilleek 10. 9. 2010 15:02

Tak to je pech. A nemáš možnost vyzkoušet grafiku v jiném PC? Jestli se bude chovat stejně, tak se reklamace pomocí důkazů určo urychlí.
lilleek
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2010 15:13

Klidne mu muzes preposlat link na nase forum na toto vlakno. Nebo repostnout, citovat me nazory. Pravo je na Tvoji strane, tak se bran.

Dvoujadrove GTX295 jsou hodne poruchova vec, nejsi zdaleka jediny. A na vraceni penez pravo mas. Takze az Ti budou vracet opet vymenenou kartu, rekni diky, ale ja chci penize - tri stejne reklamace. Tecka.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod tibika 10. 9. 2010 16:03

KineCZek píše:rekni diky, ale ja chci penize - tri stejne reklamace. Tecka.

Myslím, že to právo už mal aj skôr, a rozhodne by si ho D3VL3R mal uplatniť. Keď už inak nie, tak im zacitovať z Občianskeho zákonníka:

Zákon č. 40/1964 Sb.
§ 622
(1) Jde-li o vadu, kterou lze odstranit, má kupující právo, aby byla bezplatně, včas a řádně odstraněna, a prodávající je povinen vadu bez zbytečného odkladu odstranit. Není-li to vzhledem k povaze vady neúměrné, může kupující požadovat výměnu věci, nebo týká-li se vada jen součásti věci, výměnu součásti. Není-li takový postup možný, může kupující žádat přiměřenou slevu z ceny věci nebo od smlouvy odstoupit.

(2) Jde-li o vadu, kterou nelze odstranit a která brání tomu, aby věc mohla být řádně užívána jako věc bez vady, má kupující právo na výměnu věci nebo má právo od smlouvy odstoupit. Táž práva přísluší kupujícímu, jde-li sice o vady odstranitelné, jestliže však kupující nemůže pro opětovné vyskytnutí vady po opravě nebo pro větší počet vad věc řádně užívat.

(3) Jde-li o jiné vady neodstranitelné a nepožaduje-li výměnu věci, má kupující právo na přiměřenou slevu z ceny věci nebo může od smlouvy odstoupit.

Opětovné = už druhá reklamačka (a to len ak bola vada klasifikovaná ako odstránitelná, t.j. bola riešená opravou)
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 9. 2010 16:10

No vida. Dokonce je situace jeste lepsi. Tak at se chlapici na reklamacich cini.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod tibika 10. 9. 2010 16:21

Jo, tiež som bol prekvapený, že už v OZ najdeš celkom slušnú ochranu zákazníka, netreba ani zákon o ochrane spotrebitela. Dokonca žiadne "tri rôzne vady alebo..." či iné plky... to asi na ludí ušili časom obchodníci.

Hlavné je trvať na tom zákone, aj ked sa to obchodu nepáči - oni rozhodne niesú na konci reklamačného reťazca a nejde to z ich kapsy.
tibika
Pokročilý

Odeslat příspěvekod D3VL3R 10. 9. 2010 18:27

takže teď už jen krátká zpráva pro prodejce, že mu kartu přinesu a budu požadovat ihned peníze, krátká citace zákoníku (thx tibika) a snad se to už bude hýbat
Case: NZXT S340 Black | MB: Asus M4A89TD PRO​/USB3 | CPU: AMD Phenom II X6 3.9GHz | GPU: Gigabyte GTX1060 OC 6GB | RAM: Hyper X 16GB DDR3 | HDD: SSD EVO 850 256 GB, WD 1 TB | Power: Corsair RM550x | OS: Windows 10 64b
D3VL3R
Junior

Odeslat příspěvekod D3VL3R 5. 10. 2010 17:11

tak přibyl další problém, teď to už fakt vypadá, že odchází do křemíkového nebe. Obrazovka z ničeho nic nemá signál, po chvilce se grafika vypne (její indikátor, ledka) jinak všechno jede a proběhne nějáký mikro restart, tj. že se vše vypne (diody na desce svítí) a všechny komponenty se restartují a ani znovu nenabíhá boot ale rovnou přihlašovací obrazovka, už bych měl do toho šopu zajít, snad příští týden, to mám volno...
D3VL3R
Junior

Odeslat příspěvekod D3VL3R 20. 10. 2010 15:21

servis nabídl "thermi" GTX480 což jsem odmítl, nehodlám opakovaně chodit kvůli přehřívání, takže uvidím co oni na to...

Prej pošlou kartu na opravu, to jsem zvědav co chtěj opravovat :D
D3VL3R
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 20. 10. 2010 16:30

Rekni jim, ze pozadujes vraceni penez, dle zakona (obcansky zakonik) na to pravo mas, nekdo tu i citoval ten paragraf.

KineCZek

Odeslat příspěvekod D3VL3R 20. 10. 2010 16:34

pokud poslou dalsi GTX295 tak ano, zatim se nevyjadrili k tomu, ze je jestli je karta vadna...
D3VL3R
Junior

Odeslat příspěvekod D3VL3R 8. 11. 2010 14:54

Tak se tu setkáváme po 3 měsících od založení tématu o reklmaci grafiky. Dneškem je vše definitivně uzavřeno a dostal jsem konečně peníze na ruku.

Jenže potřebuji novou grafiku, protože náhradní Ati X550 se trápí i s YT :D

Takže mám nějakých 12 000,- ale nechci celou částku vyhodit za nové GPU, protože jsem nedávno upgradoval zbytek PC...

Sestava je v podpisu
zatím to asi vypadá, že budu čekat na GTX 580 a Radeon 69xx a rozhodnu se, která vychází lépe
také jsem uvažoval o 2x 6850 v Crossfire, ale nevím jak to je s neduhy tohoto zapojení a po zkušenostech z duální karty jsem vyléčen :oops:

Děkuji všem za rady při této reklamaci :tleskani
D3VL3R
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 8. 11. 2010 16:07

GTX580 = ustredni topeni se spotrebou asi jako ta 295, bojim se prehrivani. Asi bych do ni nesel.

KineCZek

Odeslat příspěvekod dockalacek 9. 11. 2010 11:24

Ježiš, D3VL3Ere, co tě pořád tak láká na dvoučipových řešeních? Chápu, že chceš mít TOP řešení, ale už se mezi námi pohybuješ nějaký pátek a víš, že to nejdražší bývá taky nejnevýhodnější. Nevzpomínáš si, jak ses napálil s GTX295?

Víc jak 6 000 korun bych za grafiku nedal. Crossfire/SLI bych zavrhl a koupil bych JEDEN Radeon 6870. Výkon velmi slušný, spotřeba kouzelná.. Až výkon přestane stačit, prodej ji a kup opět JEDNU kartu, která bude výhodná..
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Už mám Be Quiet PP11 300W:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod KineCZek 9. 11. 2010 12:19

Ja bych to videl na JEDNU 6950. Vykon bude udajne jeste slusnejsi. Uvidime za par dnu. Rozhodne bych DNES zadnou kartu nekoupil.

KineCZek

Předchozí stránkaDalší stránka