Sapphire HD5750 a 400W zdroj

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod attommen 11. 8. 2010 14:14

Zdravím, dnes jsem zakoupil novou grafiku ATI Sapphire HD 5750 1Gb do své sestavy a po vložení karty do PC se mi pouze na pár vteřin roztočí všechny větráky a PC se jakoby restartuje - furt dokola. Je na vině slabý zdroj ??????

Sestava: MSI 915P combo, Intel Pentium 4 (3,2GHz), 2 x 1GB RAM, HDD 320GB a 80GB, DVD, interní zvukovka, zdroj SEASONIC SS-400ET-F3 400W Bronze (zhruba měsíc starý)

Zkoušel jsem i odpojit druhý disk a DVD ale bez změny.

Předem díky za nápady a odpovědi. Tomáš
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod Fugis0n 11. 8. 2010 15:06

Může to být zdrojem. Asi před rokem jsem měl stejný problém. Měl jsem kartu Nvidia 9500GT a ta měla minimální požadavek na zdroj 350W a já jsem měl jenom 250W takže to dělalo to samé a musel jsem koupit kvůli grafice i nový zdroj. Ta karta co máš ty má min. požadavek 450W, ale u zdroje nezapomeň taky na účinnost. SEASONIC je dobrá značka, ale chce to silnější.
Fugis0n
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 11. 8. 2010 19:37

Ty papírové požadavky na zdroj u grafických karet jsou úplně mimo ;) Protože výrobce karty nemůže vědět, jaký je zbytek sestavy a jaká je značka zdroje, proto uvádí raději poměrně hodně nadsazená čísla.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Tonda-B 11. 8. 2010 19:58

Nezapomněl jsi zapojit přídavné napájení karty?
Ve 2D zatížení nemá karta žádnou zvláštní spotřebu, tak nevím, proč by jí nestačil uvedený zdroj.
Měl by stačit i ve 3D.
Mimochodem - tvůj procesor na tu kartu naprosto nestačí výkonem.
Odhaduji, že tak o 1/2 jejího grafického výkonu přijdeš.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2010 21:10

400W Seasonic nema problem fungovat ani s 5770, tato rada karet neni nijak extremne energeticky narocna. Zdrojem to tedy asi nebude.

Nemuze byt, ciste teoreticky, problem v revizi PCIe slotu, nemas jen 1.0? Pak by mohla grafika teoreticky nejit.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod attommen 11. 8. 2010 21:23

Tak jsem po tom badal na internetu, nechal si vypocitat W kterou by mělo mít mé PC a je mi to pravdu záhadou. Přídavné napájení jsem zapojené samozřejmě měl a žiju v tom že revize PCIe slotu je zpětně kompatabilní. Jinak co se zbytku týče tak je to otázka času kdy zas budou peníze, protože to bude obnova komplet až snad na zmíněnou grafiku.
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 8. 2010 21:59

2.0 a 1.1 jsou kompatibilni urcite. S rev. 1.0 by mohl byt problem. Jakou revizi ma ale Tva deska, to si najdi na netu, treba prave na strankach vyrobce.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Tonda-B 11. 8. 2010 22:03

Zkus to pomalu a opatrně zase rozložit a složit.
Možná jsi něco povytáhl, o něco zavadil - těžko říct - ani jeden jsme ti nekoukali na ruce, když jsi to přemontovával.
Můžeš ještě zkusit resetovat nastavení BIOSu.
Tonda-B
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod attommen 13. 8. 2010 11:55

Tak jsem to nyní zkoušel znovu a furt to samé. Odpojil jsem naprosto všechno nepotřebné a stejně nic. Když jsem zkusil odpojit přídavné napájení karty tak jsem se dostal o kus dál (roztočil se HDD) ale zvukový signál a nějaký error na desce nedovolil butovat - je to logické vím. Co se PCI slotu týče tak výrobce udává na stránkách toto : "One PCI Express x16 slot (supports PCI Express Bus specification v1.0a compliant)" jestli tedy to může být problém. Vím že Prescot je nejžravější CPU, ale stejně si myslím, že by to tento zdroj měl alespoň ve 2D zvládnout. Jsou tedy nějaké další nápady ??

Předem díky.
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 13. 8. 2010 12:14

Jiná (a jaké) PCI-e karta v tom počítači funguje?

Funguje tahle grafická karta v jiném počítači?

Zdánlivě by mělo vše fungovat, mám ne úplně stejnou, ale podobnou kombinaci MSI 915GM + HD5550 + 6 HDD s 300W Fortronem a žádný problém.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod attommen 13. 8. 2010 12:26

Grafiku se kterou Pc běží naprosto bez problémů je stará Sapphire X600 Pro (http://www.sapphiretech.com/presentatio ... 101&pid=99).
Grafiku jsem koupil na Aukru od pána, který ji má z Alfa computer jako jednou použitou. Dnes jsem mu volal a i jemu šla naprosto v pohodě. Asi nezbyde nic jiného než zajet pro 500W zdroj a když to bude v desce tak hold 14 dní na vrácení.
attommen
Junior

Odeslat příspěvekod maraboo 13. 8. 2010 12:30

Přesně jak píšou kolegové - problém bude nejspíš v nekompabilitě:
tvoje deska je PCI verze 1.0a (supports PCI Express Bus specification v1.0a compliant),
a tuším, že tvoje karta je PCI verze 2.0 (viz. článek o kompabilitě http://www.diit.cz/clanek/zpetna-kompatibilita-pcie-2-0-karet-jen-s-pcie-1-1-sloty/22155/)
maraboo
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr_S 13. 8. 2010 12:43

Jak už jsem psal, mně ta kombinace funguje. Že by měla karta 5750 a 5550 jiné rozhraní? Obě by měly mít PCIe 2.1. Ale nemá asi velký smysl nad tím teoreticky spekulovat a je nutné to vyzkoušet, problém může být kdekoliv.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 8. 2010 12:47

Jeste bych zkusil i aktualizovat BIOS, nektere compatibility issues jsou BIOSem resitelne. Je to sice mozna malickost a hloupost, ale leckdy opravdu pomuze.

KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Další stránka