Růžové zrnění monitoru

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod smazin 2. 3. 2011 19:19

Mám problém s růžovým zrněním monitoru,nezrní to na celé ploše,jen tam ,,kde se tomu zachce,, (např. zrnění kopíruje obrys nejsvětlejší části mraků atd.) , zrnění je někdy intenzivnější(je hustší) , dnes sem stáhl nové ovladače,ale nepomohlo to, v této době když píši tento problém šumění záhadně přestalo, má to nějaké nálady nebo co. PC je cca 2 roky staré a nic není přetaktované a ani nebylo, díky za názory.

Monitor: Asus 22 palců
VGA: HD4870
HDD: WD caviar blude 640gb
CPU: Q9300 2,5GHz
RAM: 2x2 gb A-Data
MB od Gigabytu
Zdroj: Seasonic 750W
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 2. 3. 2011 19:24

No.... zkusil bych podtaktovat grafiku... jak paměti tak jádro....(ikdyž tuším že artefakty jádra se projevovali vypadáváním trojuhelníku tze by to měla byt spíš pamět na grafice na odchodu ale jistý si nejsem tže to chce zkusit....)
Mě tohle občas dělá moje 4850tka... jen je zrnění zelené a dělá to jen občas ve 3D .... :-| pomůže jen restart čili předpokládám nějaký problém v biosu s nastavením napíjení pro 3D a pro 2D...ale těžko říct přesně... je to jen tip.... :hm
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 2. 3. 2011 19:24

dle mého skromného názoru odchází VGA to věčných křemíkových lovišť :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod smazin 2. 3. 2011 19:27

Díky za názory, jakmile se to zas ukáže zkusím to podtaktovat
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod soap mactravish 3. 3. 2011 07:14

Ak ju uz nemas v zaruke, mozes ju skusit trosku zapiect, malo by to pomoct

viewtopic.php?f=919&t=1102633
Servis, správa a poradenstvo v IT | Pracovné stanice a Herné zostavy na mieru | LN / ULN odladenie | Custom vodné okruhy | Delid CPU | Referencie na vyžiadanie
soap mactravish
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lilleek 3. 3. 2011 08:03

Zapečení je jen odklad nevyhnutelného, pomůže cca na půl roku, někdy více. Grafiku bych zatím nechal dožít, růžové okraje u mráčků snad nevadí. Pokud by byly peníze, tak po smrti vzít něco nového nebo dopéct.
lilleek
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 3. 3. 2011 09:59

co přesně máš za monitor?

v jaké obnovovací frekvenci ti běží?

u levných střepů (a mnohdy i dražších) se různobarevný zrnění objevuje za situace, kdy monitor běží na maximální (přestože dle specifikace podporované) obnovovací frekvenci...

aneb "60Hz is enough for anyone"
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Milanr1 3. 3. 2011 10:29

Pokud nepoužívá superultramoderní 120 Hz 3-D :-D
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod smazin 3. 3. 2011 19:32

Přesný model sem nenašel,ale je to pořád hodně podobné ty modely : http://interlink.tsbohemia.cz/monitor-a ... 18636.html , frekvence je standadně 60Hz
smazin
Junior

Odeslat příspěvekod ViSte 3. 3. 2011 19:57

Mě něco podobného začal po čase dělat DVI kabel. Jestli máš možnost, zkus vyměnit. Takové červené mihotání na místech s určitýmy odstíny.
ViSte
Junior