Tragická kvalita nVidia karet od ASUSU, nebo jen smůla?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 11. 3. 2011 11:20

Dobře, díky. Skříň jsem již procházel a žádný zemnící drát tam není. Dnes už se to asi zemní vše jen přes kontakt case + zdroj. Zkusím si ale v práci půjčit multimetr, nechám si vysvětlit co a jak a počítač zkontroluji. Také zkontroluji obě zásuvky. Jak mou, tak i tu přes zeď. I kdyby to s kartami nesouviselo, alespoň budu mít klidné spaní...
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod Kevlar 11. 3. 2011 11:28

Myslím, že v té statické elektřině bude skutečně váš problém. Mě se totiž stalo něco podobného, co popisujete vy. Měl jsem počítač postavený na chipsetu AMD 760G, SB710 - tzn. zcela jinou sestavu než jakou máte vy. Stávalo se měl ale přesně to samé, co popisujete vy - občas během zasunutí USB konektoru docházelo lupnutí v reproduktorech a někdy dokonce i k resetu počítače. Po jednom takovém resetu už se mainboard neprobudil. Od té doby kovovou bednu počítače raději pro jistotu měděným kablíkem uzemňuji k radiátoru. Od té doby jsem už podobný problém nezaznamenal.
Kevlar
Junior

Odeslat příspěvekod Jan Gottwald 11. 3. 2011 11:49

No ty restarty se mi právě již nedějí od doby, co jsem vyměnil zdroj a desku. Třeba teprve s novým zdrojem se počítač pořádně uzemnil. Ty reproduktory asi ten výboj "zaznamenají" vždy když je vlastně jack od reproduktorů zasunut do zvukové karty a ta se dotýká case přímo tím plechem s konektory.
Jan Gottwald
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 3. 2011 12:08

Problém může být v rozvodu - sám můžeš akorát skontrolovat rozvody doma a všechny dráty v zásuvkách podotahovat.

Ovšem problém může být až v rozvodné skříni kde může být odpor mezi spětným vodičem a zemnícím kolíkem, špatně uzeměný rozvaděč a pod.....

Prostě požádej kamaráda elektrikáře ať tě skontroluje rozvody elektřiny.

Semtam tě kopnout skříň může pokud máš oblečení co vyrábí statickou elektřinu a pod.... ovšem pokud to dělá pořád je něco špatně. 1000 krát ten výboj může sjet po skříni přes zásuvku a po 1001 sjede přes konektor grafiky do ní a odrovná tam něco.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Mrak 11. 3. 2011 12:32

Co se týče značky, mám asi tři a půl roku Asus EN8800GTX a bez problémů :)
A co se týče probíjení.. před 14-ti dny jsem byl u našich. Řekli mi, že jim probíjí USB. A opravdu probíjelo a docela silně. (nové PC mají snad měsíc? Sám jsem ho stavěl, tak jsem měl strach, že jsem něco zanedbal, naštěstí ne). Zkoumali jsme asi hodinu a půl, čím to může bejt a nakonec jsme zjistili, že byla špatná zásuvka, ve které byl PC připojen. Po připojení do jiné už bylo vše ok. Naštěstí se v PC nic nezničilo, ale myslím si, že to mohlo mít vliv na jejich starej PC, kde jsme už třikrát měnili HDD, protože prostě odešel.
Život je boj, tak se postřílejte, a já bych s dovolením prošel.

Define R4, Intel I7-8700K, MSI GTX1070/8GB, Samsung m.2 970 PRO 512GB, HyperX Savage 240GB, corsair HX650W, Asus ROG STRIX Z370-E Gaming, Corsair Vengeance LPX 16GB DDR4 3000 MHz
Xiaomi Mi9
Mrak
Junior

Předchozí stránka