Upgrade z GTS 250

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nobles 4. 6. 2011 06:15

Už je mi to sice blbý, ale koukal jsem ještě po testech a cenách a našel jsem, že 5830 EXTREME není zase tak daleko od GTX 460 a cena je od tisíc níž, koukám se pouze špatně nebo tomu opravdu tak je? :-l
Nobles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testicko 4. 6. 2011 07:46

Skoda jen , ze jsi grafiku nehledal tak mesic , mesic a pul zpatky . Dala se sehnat HD5850xtreme za cenu okolo 2600kc s dph.
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Nobles 4. 6. 2011 07:49

Ano, koukal jsem na to, ale bohužel v té době nebyla koupě karty na místě, bohužel až teď, ale jak tak koukám, tak asi až ta GTX 460 mě někam výrazněji posune, u té 5830 EXTREME by to bylo takový s louže pod okap, nebo ne?
Nobles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod testicko 4. 6. 2011 12:57

Sel bych do te GTX460.

Nasel sem test HD5830 xtreme , kde je vykon mensi jak u te GTX460. Proto bych koupil radeji tu Nvidii. Navic ta gigabyte je ticha i v zatezi a mas jeste moznost ji pretaktovat. Obvykle jdou tyhle GTX taktovat az o 30 procent ;-)

Test: http://translate.google.cz/translate?hl ... rmd%3Divns
Intel Core i5 750 - 3.4Ghz ~ CM Hyper 212 ~ Asus P7P55D ~ 8Gb ram DDRIII Kingston ~ Asus GTX650Ti DC2T ~ Asus Xonar DG ~ SSD Vertex 3 60GB ~ HDD 500GB Seagate ~ Fractal define R3 ~ Noctua ~ Corsair CX430 ~ LG IPS235P

CS:Global offensive ' SteelSeries
testicko
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod soap mactravish 4. 6. 2011 13:59

GTX460. Dalej uz jedine GTX560 SOC Co je uzasna karta - stoji cca 5200 ale vykon ma ako karty za 6800+. Jej kupa sa oplati.

Inak GTX460 OC / SOC od Gigabytu bude dobra volba.
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 4. 6. 2011 14:55

GTX460, případně AMD 6850/6870. Výkon +- nastejno, cena taky... Mrkni třeba na srovnání dvaceti (?) karet na pctuningu, z toho si uděláš obrázek o výkonu těch karet.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod soap mactravish 4. 6. 2011 15:47

Bral by som predsa len tu 460, ma sirsie spektrum vyuzitia (Photoshop, Physx) a hlavne nema problemy s taktami pri HW akceleracii flashu v browseri. Ma kompaktnejsie rozmery. Chladic je v podstate stejny ak sa jedna o GB.
soap mactravish
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nobles 14. 6. 2011 14:24

Tak jsem teda koupil tu GTX 460, dneska mi došla, tak jsem ji tam hnedka hodil, přeinstaloval jsem systém (W7 64bit), nainstaloval nejnovější ovladače a vyzkoušel jsem hru (Heroes of Newerth) a všiml jsem si, že se mi hra jak kdyby trošku cuká (fps ani moc nepadali). Tak jsem stáhnul Unigine Heaven 2.5 a pustil jsem benchmark DX11 High AA off a dostal jsem se na nějakých průměrných 33 fps (skore 850) a nevím jak to říct, ale nesakolo se to, čím to může být, že se mi hra sekala?
Nobles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 6. 2011 14:49

VSync? Kolik jsi mel FPS v te hre?
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nobles 14. 6. 2011 14:51

Vsync jsem zkoušel vypnout i zapnou a bylo to pořád to stejný a jinak jsem měl FPS kolem 70+ když se nic nedělo samozřejmě to šlo až nad 100, ale i tak se mi to zdálo takový nestabilní

Zkusím ještě pár her a uvidím

Tak jsem vyzkoušel i Starcraft II a děje se tam uplně to stejný, ale jak tak přemýšlím, je možný, že mě zlobí jen internet. Ale zvláštní je, že zapl jsem Starcraft, pustil jsem 1v1 proti počítači prvních 20s to jede úplně normálně a potom se to začne cukat, zkusim uploadnout video na youtube kde to jde celkem dobře vidět.

Dalo by se říci, že se mě v těch hrách děje něco takovýho http://www.youtube.com/watch?v=eCPMkfQSy5Q (hlavně ten pohyb postavy je takovej divnej, sekanej, prostě se nehýbe plynule a zapnutým FRAPSem to není)

Asi bych měl teda vyzkoušet i offline hry, jestli to dělá i tam (hezky si tady mluvím pro sebe :D) jinak uploaduji další video, kde to jde vidět uplně nejlépe

Tak tady je: http://www.youtube.com/watch?v=bnnjO3GHDcU (hlavně je potřeba se zaměřit na Proby, to jsou ty co vozí to modrý, jak se neplynule pohybují)

Zkoušel jsem teda ještě něco offline, GTA San Andreas a vůbec se to tam neprojevovalo...
Nobles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 14. 6. 2011 20:00

Jaké máš teploty grafické karty a procesoru v zátěži?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nobles 14. 6. 2011 20:14

Tady je obrázek Obrázek

Pardon, tenhle by měl být správný, pouštěl jsem přitom Unigine Heaven
Nobles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nobles 14. 6. 2011 21:48

Ještě jsem projel HD Tune dal jsem error scan a nic to nenašlo, takže hádám že ten špatný nebude. Paměti jsem taky projížděl Memtestem a nic to taky nenašlo... :/

Update: přes noc jsem ještě ten memtest pustil a hodilo mi to modrou smrt

Ještě dpolním, že zdroj mám Fusion 550 (http://www.czechcomputer.cz/product.jsp?artno=58714)

http://leteckaposta.cz/368027791
Nobles
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bari007 15. 6. 2011 08:03

Spusť ještě test GoldMemory a nech alespoň dva průchody.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nobles 15. 6. 2011 08:57

Jelikož nevím a nedaří se mi ten Goldmemory spustit, ale našel jsem tam nějakou Diagnostiku pamětí, tak jsem to pustil a nic mě to nenašlo (nevím, zda ten test k nečemu je :-[ )
Nobles
Junior
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků