Mám šanci poznat zda je grafika v pořádku?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod kozenka 2. 7. 2011 18:00

Přihodím i já své zkušenosti s Alzou ohledně reklamací. Nakupuju téměř výhradně u Alzy a nikdy jsem tam s reklamací problémy neměl vše vyřidili bez problémů. S použitím zbožím se značkou nové jsem se tam nikdy nesetkal. Jestli nemysleli, že to zboží přeleští, zabalí a prodají dál, ale jako použité. To tam mají také. Měl jsem jen jednu příhodu a to když jsem jednou dával PC vyčistit nechal jsem jim to tam to že jim to trvalo místo 24 hodin asi týden to čert vem ale spíše mě zarazilo, že jsem přišel o svou MB prý začala házet samovolné restarty. Čištením a statickou elektřinou mi ji nejspíše zlikvidovali, ale naštěstí jako seriozní obchod mi do PC dali novou a o třídu kvalitnější jako omluvu. Takže tím si u mě Alza udržela důvěru. Ač PC už tam nikdy čistit nepůjdu (dával jsem to tam kvůli záruce). Ted už si vše udělám doma...
DSLR - Nikon D90
kozenka
Junior

Odeslat příspěvekod Higgi 2. 7. 2011 18:27

HP pujde na tzv DOA a Alza dostane novy kus. Ze to prelestej a prodaj je kravovina, proc by to delali. Notes skonci nekde v HP. Ad Asus: Alza v tom nemusi mit vubec prsty. Servis Asus je proste...servis Asus. K tomu se neda nic dodat. Jejich opravy jsou casto pofiderni.
Higgi
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 2. 7. 2011 20:23

[OT]Higgi:
Který servis ASUS máš na mysli?
Za dvacet let jsem nikdy neměl sebemenší problém se servisem ASUS. Vše vyřídí promptně, prostou výměnou vadného hw za nový, stejný nebo novější typ.[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Higgi 2. 7. 2011 21:02

Pegatron v Ostrave. Centralni servis. Ja s nima taky nemel problem ale vim, co se obcas stane. Je to o lidech. Celkove je ten servis v poho, ale holt v tom mnozstvi se chyba vloudi. Abych se vratil k tematu, pokud gk slape, taky bych to neresil. Zaruku ma 3 roky.
Higgi
Junior

Odeslat příspěvekod randomuser 3. 7. 2011 14:30

Jpro: Karta může být v naprostém pořádku, vrácena mohla být někým, kdo si představoval jiný výkon, spotřebu, hlučnost apod. Tak či onak máte na kartu plnou záruku a ta je minimálně 2 roky, tudíž bych se nebál.
Jiná věc je, že prokazatelně vybalené zboží (tj. je-li balení porušené - potrhané plomby a pečeti, přelepky na sáčku, obaly) má být prodáváno s upozorněním, že jde o vrácené nebo rozbalené (např. předváděcí) zboží a obvykle bývá zvýhodněno nižší cenou (prodejce má nižší rabat). Pokud kupuji zboží, deklarované výslovně jako nové, požaduji, aby bylo skutečně nepoužité a tedy i nerozbalené. Pokud to nemám šanci poznat (něco jde rozbalit tak, že to nepoznáte a svářečku na fólie dnes má možnost použít kdokoliv), nepřu se - pokud ale vidím, že jde o vrácený kus, pak ho klidně vrátím a požádám o nový, nerozbalený. Stalo se mi to jedinkrát, u CZC - Radeony 9800SE šly odemykat na PRO verzi. Kus, který jsem dostal, byl právě někým vyzkoušený a protože pipky byly vadné, vrácen. Kartu jsem reklamoval s tím, že byla rozbalená (odlepená páska u sáčku) a požádal o originálně balený kus. S omluvou, že šlo o záměnu, mi vyhověli a nový kus šel stabilně i odemknout.
Pokud bych o věc stál, smířil bych se klidně s rozbaleným kusem, ale z principu mám rád a vyžaduju, abych o tom byl zpraven předem - ne aby na můj účet někdo řešil své problémy s tím, že má regály plné vráceného zboží.
randomuser
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jpro 12. 7. 2011 23:26

Tak dnes jsem jim kartu vrátil v rámci 14 denní lhůty, psychologický problém nákupu nového a obdržení použitého zboží nebyl překonán.
jpro
Junior

Odeslat příspěvekod kevin a perry 15. 7. 2011 10:19

:)
a šlape ok?
GA Z68MX-UD2H-B3|Core i5 2500K@4,2Ghz default Vcore(@5Ghz, 1,41vcore) +Noctua NH-C14|4GB DDR3 Corsair 1600Mhz VengeanceLP|nVidia GTX 560 Ti + GELID rev.2 ICY VISION | 2x OCZ Vertex2 60GB SSD :) |Enermax MODU II 82+ 625W|LIAN LI PC A04 black
kevin a perry
Mírně pokročilý

Předchozí stránka