Konec vykreslování 3D

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod _MB_ 9. 10. 2011 16:48

Asi před týdnem se mi přestala vykreslovat jákákoliv 3D grafika (dobře, jedná se hlavně o 3D hry, což znamená v dnešní době všechny). Problém vypadá asi tak, že dokud jsem v menech a uživatelských rozhraních, je vše v pořádku. Když ovšem spustím samotnou hru (a mělo by se začít vykreslovat prostředí),objeví se první obraz hry (kde jsem skončil), poté se počítač zasekne a obraz rozpadne (barevně => vše zezelená, objeví se jakési obrazce nebo něco jiného). Nevíte někdo, co by asi mohlo být na vině?
_MB_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 10. 2011 16:57

Asi odchazi graficka karta. Jestli je v zaruce tak reklamace.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 9. 10. 2011 19:19

Nejpravděpodobnější možnost.
Nebo rozbouraný DX.
Otestuj:
dxdiag
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod alfah4ns 9. 10. 2011 20:54

Reinstal driverů, directX.

Furmark -> otestovat.
Když bude dělat bordel - vyhodit/vyreklamovat grafiku.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod _MB_ 10. 10. 2011 14:41

a jak je vůbec možný, že mi nefunguje jenom 3D grafika, ale např. HD video běží normálně? (já mám také dojem, že moje grafika odchází do křemíkového nebe, ale přijde mi divné, že nefuguje pouze 3D a vše ostatní je v pořádku, jestli je to vůbec možný, aby to bylo tou kartou)
_MB_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2011 14:48

Ono na desktopu, nebo pri videu, bezi dame tomu GTX560 na 50MHz jadro. Pri hre 822MHz. Referencni takty.

Takze odpoved asi vidis. Jine graficke karty to maji podobne, vcetne tech starsich. Ve 2D se proste podtaktuji, tudiz se chyba neprojevi.

Zkus grafiku ZAPECT, na foru o tom mame vlakno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod _MB_ 10. 10. 2011 14:54

vím že tenhle příspěvek sem v podtatě nepatří, ale ty (kineczek) mi radíš, abych strčil grafiku na pět minut do trouby? to jako vážně? (mě to přijde dost šílený)
_MB_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 10. 2011 15:14

To (kupodivu) není geniální vynález (geniálního) KineCZka. :-D
Každý servis každého výrobce VGA „opravuje“ VGA tímto způsobem.
Dtto v případě MB apod.
Jen používají sofistikovanější nástroje, než je domácí trouba. Ale princip je totožný.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod _MB_ 10. 10. 2011 15:41

já samozřejmě nemyslel, že je to jeho vynález, já se jen ptal, jestli jsem výraz "zapéct" pochopil správně a jestli to není nějaká součást slangu. Takže já ji mám opravdu strčit do troby?? no tak já to teda skusím
_MB_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2011 15:43

MB: Ano, ja Ti to radim. A myslim to NAPROSTO seriozne. I ja osobne jsem to zkousel. Uspesne v drtive vetsine pripadu. (!)

Milan: Muj napad to nebyl. :)) Ale uspesne jsem jej prevzal a aplikoval v praxi. Poprve ciste ze zvedavosti a od te doby posleze i nekolikrat rutinne.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod _MB_ 10. 10. 2011 15:47

mohl by mi sem někdo hodit nějakej odkaz na postup? (já už něco našel, ale jen tak pro jistotu)
_MB_
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 10. 2011 15:49

Prohledej si forum. :))

viewtopic.php?f=919&t=1102633&st=0&sk=t&sd=a&hilit=karta+zape%C4%8Dte

Priste se pouziva magic button. SEARCH

KineCZek