Nová GK do staršího počítače

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Peteer 25. 10. 2011 15:51

Ahoj, chtěl bych poprosit o radu, mám case Thermalta​ke VF7001BNS DH101 pod TV. V kompu mám základní desku Gigabyte pro Core QUAD - nevím přesně jakou můžu se pak doma mrknout.
Ale jde mě o jednu věc - potřebuji upgrade grafiky na hraní. Aktuálně tam je 8800 GTS 640 MB od PALITu a už nestačí stařeček. Dvě věci kterých se bojím - mám vyhlédnutou 560 TI ale nevím jestli se do CASE vejde a také se bojím toho že základovka podporuje pouze PCI-E 16x verze 1.0 a všechny moderní karty vyžadují 2.0,
Cenová hladina je kolem 4000 tisíc korun. Zdroj a desku dopíšu večer až mrknu do PC.
Může mě s tím někdo prosím poradit?
Díky moc
Naposledy upravil Peteer dne 25. 10. 2011 17:15, celkově upraveno 1
Peteer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 25. 10. 2011 16:40

Co nejlíp popiš konfiguraci sestavy (VČETNĚ ZDROJE) a když už budeš ve skříni, tak změř prostor pro grafiku.

Dále doplň cenový limit, nebo alespoň nějakou představu, kterou máš.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 25. 10. 2011 19:19

Na to zapomeň:
Peteer píše: Core QUAD

Tak starý PC nemá smysl upgradovat.
Co s tím?
1) Prostuduj si:
viewtopic.php?f=932&t=1131316
2) Vyber si.
3) Zkonzultuj s odborníky případné změny.
4) Našetři.
5) Pořiď u solidního dodavatele.
Každý hráč dbalý své cti mění hw min. jednou ročně.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cheeta 25. 10. 2011 19:40

Aha, jsem hráč beze cti... Na to si budu muset zvyknout...
GA P35-DS3L, Core2Duo E8400, 2x2 GB, 2x 1TB RAID-0, WinFast DTV 1000S
Toshiba L300
cheeta
Junior

Odeslat příspěvekod Peteer 25. 10. 2011 19:50

Upřesňuji specifikaci PC:
Intel® Core™2 Quad Processor Q6600 - podotýkám že až do bety Battla 3 jsem neměl problém v žádné hře takže procesor měnit nehodlám.
Deska Gigabyte GA-EP43-DS3 verze BIOSU 6/19/08
Zdroj - Fortron 350 W (ten musím tedy určitě vyměnit.
Aktuálně grafika 8800 GTS 640 MB.
Jestli jsem vše prostudoval správně tak vyměním zdroj za 500W klidně poraďte jaký a grafiku bych viděl na 560 TI.
Pro výměnu procesoru nevidím důvod jelikož mě Battle 3 beta běžel bez problému na MEDIUM.
Ale chci si zahrát na HIGH detaily.

PRosím tedy o radu jak s deskou jestli nebude problém s PCI-E 16x verze pouze 1.0
Předem díky

-- 25. 10. 2011 20:51 --

to Milanr1 - pokud budeš mít rozumnou radu budu rád, jak jsem již psal aktuálně je výměna procesoru neaktuální.
Peteer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 10. 2011 04:49

Milanr1 píše:Každý hráč dbalý své cti mění hw min. jednou ročně.


Jmenuj mi jedinou hru, kterou na svém více než rok starém Core i5 750 (prozatím taktovaném na 3,3 GHz - stabilně otestováno na 4 GHz) v dnešní době nerozchodím na FullHD rozlišení a vysoké detaily v kombinaci s HD 5770.

Milane, uvědom si, že každý rok měnit HW je v dnešní době už naprostá zhovadilost, která již nemá reálný základ. Vývoj her a softwaru obecně není tak rychlý v porovnání s vývojem hardwaru - i když vývojaři třeba úzce spolupracují s výrobci hardwaru, takže je možné "držet krok s dobou" a využít i aktuálních technologií, které při začátku vývoje nebyly k dispozici. To je potřeba si uvědomit.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Milanr1 26. 10. 2011 07:03

[OT]
milsimr:
Názory sklerotického dědečka. Kolik Ti je let, že jsi tak ustrnul? :-D
Pokrok nezastavíš! ;-)
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peteer 26. 10. 2011 07:09

panove prestante se hadat a radeji poradte diky
Peteer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 10. 2011 13:52

Milanr1 píše:[OT]
milsimr:
Názory sklerotického dědečka. Kolik Ti je let, že jsi tak ustrnul? :-D
Pokrok nezastavíš! ;-)
[/OT]


<OT>Nikdo neříkal nic o tom, že bych měl zastavovat pokrok. To ani nechci, vlastně docela naopak. Jen mi připadá naprosto neekonomické se řídit takovými bludy, natož je šířit. Jasně, když máš hluboko do kapsy, proč ne.. Jenže kolik lidí v tomhle státě má? :D Jinak bych řekl, že životnost PC sestavy je cca kolem 2-3 let. Pak v jistém okamžiku přestane jako první stíhat grafická karta... atd. Ano, technologie bude už v té době jinde a PC bude zastaralý kus křápu. Nic však nemění fakt na tom, že má životnost delší jednoho roku co se týče počítačových her. Za tím si stojím naprosto pevně. (samozřejmě, situace je jiná, pokud hraješ na 27-30" panelu a jsi snob, kterej potřebuje mít nastavený ultramegaüber detaily jako 16x AA, či jak se tomu nadává, übersampling, atd...)

Btw, dotazy na věk jsou zcela irelevantní, tudíž odmítám jakoukoliv diskuzi tímto směrem.<OT>

Peteer:
Už jsem zažil celkem dost případů nekompatibility mezi deskou a grafickou kartou kvůli rozdílu PCI-e 1.0 (fakt máš jen 1.0? Nikoliv 1.1..? Se mi skoro ani nechce věřit..). Na tu sestavu je 560 Ti už "overkill". HD 5770 alias HD 6770 podle mne bude zlatý střed. Otázka je, zda-li ty karty u tebe budou vůbec fungovat...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peteer 27. 10. 2011 06:50

to milsimr - nesouhlasím s tebou, procesor bez problému vše zvládá a na stránkách výrobce základovky jsem si sehnal info že by měla být kompatibilní s PCI-E 2.0 takže by to mělo být OK. Mám v kompu i 4 GB RAMM což si myslím že by mělo být dostatečné.
Peteer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 10. 2011 07:44

Peteer:
Nechápu, co Ti na tom není jasné:
Milanr1 píše:
Peteer píše: Core QUAD

Tak starý PC nemá smysl upgradovat.

Čemu nerozumíš?
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Peteer 27. 10. 2011 07:53

reagoval jsem snad na tvuj prispevek?Ne.
Neupgradovat umi rict kazdy - vyjadril ses a tim to konci
az budes mit skutecnou radu dej vedet
Peteer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Wena_F 27. 10. 2011 08:01

no, ale on má pravdu, ten CPU už tolik výkonu na dnešní poměry nenabízí..
tzn. nemá cenu kupovat lepší GK a vzhledem k tomu, že je to starší MB atd., je rozumnější vzít novější sestavu.

abych to trochu poupravil. Koupíš zdroj, grafiku. Pak ale nastane nemilé zjištění, že tvou Novou GK brzdí starý CPU..
srozuměno? :-)
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Peteer 27. 10. 2011 08:14

já jsem tomu rozuměl, spíš jsem chtěl slyšet nějaké řešení. Jaký procesor by si tedy doporučil aby a desku?
GK a Zdroj bych nechal ten výběr co jsem už psal - tzn. 560 a 500W zdroj.
Procák a základovku bych koupil příští rok, teď mě šlo hlavně o to aby šlapal ten Battlefield
Peteer
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 27. 10. 2011 10:39

Říct "koupím 500W zdroj" je jako říct "koupím auto s 60kW motorem". Stejně, jako bys doplnil značku a model auta, musíš tady uvést značku a model zdroje, jinak je ta informace o výkonu bezcenná. ;)

Chápu Tvůj postup. Pokud nejsou peníze na celý nový stroj, tak se prostě začne od toho, co brzdí nejvíc - v tomhle případě jasně grafika.

Stále neznáme cenový limit, rozlišení Tvého monitoru a Tvůj přístup k taktování. Všechno jsou to informace, bez kterých jen těžko dostaneš smysluplnou odpověď.

// Ještě na závěr k procesoru. Je sice starý, ale i dnes má stále co nabídnout. Jasně, už by to chtělo koukat po náhradě, ale grafická karta má v této situaci vyšší prioritu.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků