grafika do "kancelarskeho" pc..

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Beldor 7. 1. 2012 12:39

Zdravim ...

Bylo mi umozneno vzit si domu firemni pocitac . Ovsem jak je rekneme standardem , nema grafickou kartu . Bohuzel i kdyz je tedy konfigurace relativne vykonna , je temer nemozne na nem spustit nejakou lepsi hru . Myslite ze bych si po doplneni alespon nejake levne grafiky byl schopen zahrat par her ? ( staci rekneme podprumerne detaily/rozliseni) .. Neco v cene tak do 1500 s dph...

Predem dekuji za vsechny reakce...

konfigurace
MB : Asus P7Q57-M DO - Intel Q57 http://www.czechcomputer.cz/product.jsp ... 3godUzeTzg
Procesor: Intel Core i7 870 2.93GHz
RAM: 2x 4GB DDR3
Beldor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 7. 1. 2012 12:42

Jaký tam je zdroj? To bude asi základ všeho.

Jinak co se grafiky trochu na hry týká, jako minimum bych viděl dejme tomu takovou 6670 DDR5, lépe ale 6750, která je za téměř stejné peníze, ale o poznání výkonnější.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Beldor 7. 1. 2012 12:45

Zdroj tusim nejaky zakladni 500W ..

Planuji koncem roku koupit nejaky lepsi pocitac , do tohoto bych chtel vazne jen neco levneho..
Beldor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 7. 1. 2012 12:48

No jo levnějšího, ale tam už ty hry budou vážně tragédie. Tady si alespoň něco zahraješ, aniž bys z toho měl "sekanou".

Zdroj je výkonem v pohodě. Zvládl by i daleko výkonnější karty, než jsem zmiňoval, pokud je tedy rozumně kvalitní. Co je to za značku?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2012 13:26

Ja bych naopak sel klidne do GTX560, vzdyt i7 870 je luxusni procesor! A pokud to ten zdroj zvladne...

Chtelo by to fotku toho zdroje. Jeho stitku.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod The Shitman 7. 1. 2012 13:56

Přesně tak. Ten počítač je schopný odvést ještě sakra dobrou službu. Taky proto nechápu, proč tam chceš dát jen tak slaboučkou grafiku. Nebo ho budeš muset na konci roku, jak píšeš, zase vracet?
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Beldor 7. 1. 2012 14:05

Jeste ho prave doma jeste nemam (takze presny typ zroje bohuzel max v pondeli) + budu ho muset vracet a kupovat na pul roku kartu za 2k.+ , ktera mi pak bude asi na nic , se me moc nechce.. Premyslel jsem o tom , ze bych koupil hned nejakou lepsi kartu a tu pak dal do sveho noveho , ale zase predpokladam , ze na podzim uz budou trosku lepsi typy...
Takze myslite , ze koupit do toho nejakou basic kartu za 1200 stovek se vubec nevyplati?
Beldor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 1. 2012 14:07

I pokud by se vracel, koncem roku porad muze vzit tu 560 a dat do jineho PC. Ja nevim, ale zbytecne bych asi rychly procesor pomalou grafikou nezabijel.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 19. 1. 2012 14:59

Ja se tesil, ze tu budou nejake rady ohledne vyberu low-endovych grafik, ktere tady na foru jako kdyby neexistovaly a ono i7 s 8GB pameti :))
moje konzole >> ostatní konzole
uzivatel_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 19. 1. 2012 19:31

uzivatel_cz:
Zřejmě jsi nečetl úvodní dotaz:
Beldor píše:spustit nejakou lepsi hru

Herní VGA začíná na bázi GPU ATI
The Shitman píše: 6750

nebo lepším.
Na kancelářském IGP
Beldor píše:Intel

si grafické hry moc nezahraješ, možná kromě karetních. ;-)
uzivatel_cz píše: nejake rady ohledne vyberu low-endovych grafik

Low-end VGA, tj. libovolný slabší, nemá praktický smysl.
Pro multimediální PC bohatě stačí IGP ATI, pro kancelářský PC jakýkoliv libovolný IGP.
GWKS se staví na bázi VGA Matrox nebo nVidia Tesla.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 19. 1. 2012 22:21

Milanr1: ja jsem si ze vseho nejdriv precetl nazev tematu, ktery mi dal urcitou nadeji ;)
je to dost problematicka kategorie, ale neco takove bych prave potreboval - silnejsi nez integrovane ATI, aby uz tam byl hmatatelny rozdil, ale soucasne co nejlevnejsi, protoze co chci hrat na PC zvladne i integrovana, ale ne v detailech / rozliseni, ktere bych si predstavoval
uzivatel_cz
Junior

Odeslat příspěvekod uzivatel_cz 22. 1. 2012 20:51

Diky. Mozna bych to musel sledovat dlouhodobe (a nejspis zacnu), ale prijde mi, ze prave bazarove karty se moc nevyplati - jakekoli lepsi modely se vesmes prodavaji hrozne blizko ceny novych karet, ale s vyrazne horsi zarukou.
Snad jedina vyhodna kategorie jsou nejlevnejsi karty, ktere zobrazi plochu a to je tak vse, jenze to jsem na tom lepe s integrovanou.

Pockam na uvedeni novych karet. Trochu zamrzi, ze zmeny v Direct3D 11.1 nejsou vetsi, to by treba aspon kratkodobe trochu rozhybalo veci :))
uzivatel_cz
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 22. 1. 2012 22:59

A co chces sledovat? Veskere statistiky, ktere rikaji napr.: Sapphire 5770 Vapor-X v prvnich verzich mela tak silenou poruchovost, ze se reklamovala o 110? No, hodne stesti.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert