Levnou GK na CAD a grafiku

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod MarkFX 16. 3. 2012 11:01

Zdar chlapi, mám sehnany kancel. počítač HP Compaq DC7600 Convertible..

Je tam integrovaná GK, ale i slot PCI Express 16, jakou byste doporučili grafárnu aby šlo obstojně pracovat v CADu, případně na úpravu fotek?

Cena co nejlevnější, pokud možno do cca 1500,- a ještě hlavní požadavek pasivní chlazení..

Co byste doporučili nejlépe z Bohemky? http://interlink.tsbohemia.cz/komponent ... v_142=Ano&
Kolo je poslední vynález stvořený člověku pro radost...

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 3. 2012 11:13

Samozřejmě profi Matrox.
Ovšem za takový pakatel jedině z bazaru. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod MarkFX 16. 3. 2012 11:19

Na jaké parametry se zaměřit, co je hlavní na výkon u těchto aplikací oproti hrám?

Více paměti, šířka sběrnice.. ? Nějaké testy zaměřené na výkon v takových aplikacích jsou někde?

Majkl vP. > I kdyby všichni byli úplně ticho, tak Mark přijde a něco řekne. On něco řekne.. Já chci něco říct, ale on něco řekne.. chci zase něco říct, ale on zase něco řekne.

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 3. 2012 11:21

Nejužší hrdlo pro grafické práce = šířka sběrnice.
VGA Matrox = 512 bit.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Dodo677 16. 3. 2012 19:35

no co se CADu týče.... moc sem toho neprošel....ale nezažil sem aby některý CAD nějak výrazně pracoval s grafikou......u autoCADu je to vyloženě o hrubým výkonu jednoho jádra..... čili osoboně bych spíš peníze nechal na novou sestavu ....
Ještě bych stálo za úvahu SSD .....ale to je mimo cenové limit... (vzít malinkaté SSD jenom na OS + cad mi nepříjde jako ideální varianta.... :hm )

Edit: předpokládám že nefungujete stále na 512MB ram z původní konfigurace.... :lol: > http://h10010.www1.hp.com/wwpc/ca/en/sm ... html?dnr=1
...narážky nVidiotů na ATi a fanATiků na nVidii není potřeba komentovat...
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod MarkFX 17. 3. 2012 20:11

původní sestava, akorát 2GB RAM..

Ono je to počítač jen tak na doma na běžné surfování atd.. Jen sem ted naistaloval AutoCAD a seká se to už jen při běžném 2D kreslení úsečky.. :D

Samozřejmě je mi jasny, že na CAD nejlépe grafiku za aspon 10tis, ale chtěl sem aby to šlo aspon tak nějak normálně v tom pracovat, jako mi to jde v notebooku HP 6735s (2GB RAM, ATI HD3200..)

Do budoucna si pořídím nějaký pořádnější PC.. Ted asi prostě koupím nějakou tu nejlevnější 128bit/1GB http://interlink.tsbohemia.cz/graficka- ... 38650.html

Mondeo 2.5 V6
MarkFX
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2012 11:22

Pentium 4. To je vserikajici bolestiva pravda. Tenhle pocitac opravdu nebyl, neni a nikdy nebude na CAD. Grafika Ti nepomuze. Vyhozenych dvanact stovek.

Navic Pentium 4 tu grafiku, jeji potencial, nevyuzije ani z poloviny. To si radeji zajdi s manzelkou/pritelkyni na poradnou veceri, bude to ucelnejsi investice.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod despa 18. 3. 2012 12:50

Kineczek: My jsme měli v práci ještě do minulého měsíce na všech stanicích P4 na 3GHz a ani já ani nikdo z mých kolegů v CADu ani ProE žádný problém neměl :hm
despa
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 18. 3. 2012 13:25

ja jsem taky jeste pred par lety jezdil skodovkou a taky jsem nemel problemy ze... co presne delas v CADu? tady je problem cela sestava - hlavne prehistoricky CPU a pomalicky HDD. Nova grafarna ti mozna pomuze(ale nezachrani) jedine ve 3D.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 18. 3. 2012 13:25

Pokud v tom byly Quadra, tak mozna. Jinak neverim ani omylem. Na stroji s P4 je utrpeni i web browser. Pro cloveka zvykleho na SandyBridge + SSD tedy stoprocentne. Clovek, ktery nepoznal lepsi, muze byt spokojen i s P4. Ale jen a pouze presne do chvile, nez pozna lepsi HW.

- - -

Ono pak zalezi na verzi CADu, slozitosti ulohy, na verzi, aktualizovanosti, stari a celkove kondici nainstalovaneho OS, na mnozstvi RAM, bezicich procesech a na mnoha dalsich aspektech.

Celkove ale trabe Celeron G530 ma vykon minimalne petinasobku Pentia 4 na 3GHz. A to se bavime o procesoru za cca 900Kc, desce za podobnou sumu a 4GB pameti za cca 450Kc.

Ve chvili, kdy je clovek ochoten investovat dva tisice do grafiky, ktera mu NEPOMUZE, jevi se mi smysluplnejsi investovat sice o par set vic, ale oproti grafice s velmi znatelnym efektem narustu vykonu.

Ale kazdemu dle jeho gusta, protoze nejlepsi ponauceni je z chyb na vlastnim tele. Takze klidne smele kupujte grafiky do P4, ja uz se nedivim fakt nicemu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod despa 18. 3. 2012 14:15

Omlovám se za OT, byla to pouze reakce na názor, že P4 nikdy nebyl na CAD. V době, kdy firma počítače pořizovala, tak nic lepšího na trhu nebylo (v rámci našeho podnikového řešení). Teď už máme i7 Xeony :mrgreen:
despa
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 18. 3. 2012 19:55

Omlouvám se, nevšiml jsem si, že se jedná o prehistorický herní počítač s Intel Pentium 4. :roll: V prvním příspěvku to nebylo řečeno.
V tom případě beru zpět VGA Matrox: do herního PC nevhodné.
Názor profíka potvrzuji:
KineCZek píše:Pentium 4. To je vserikajici bolestiva pravda. Tenhle pocitac opravdu nebyl, neni a nikdy nebude na CAD.

V profi síti herní Pentium 4? Zřejmě Váš systémák v životě neslyšel o AMD Opteronu. :-D
Dnes už se Pentium hodí nanejvýš jako teplítko pod nohy. Vzhledem k teplému jaru lépe: sběrný dvůr.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod despa 19. 3. 2012 01:20

Slyšel jsi někdy něco jako firemní strategie, rámcové smlouvy s určitými výrobci, kteří mají zase smlouvy s určitými výrobci procesorů? :-)

Teď vážně: Já myslím, že to trochu přeháníte. Tazatel nepsal, co bude v CADu dělat, takže dělat závěry že P4 na CAD není a hned ho házet do šrotu není asi na místě. Jak jsem psal, na běžné kreslení 2D projektů ten procesor bohatě stačí. Samozřejmě je blbost do toho kupovat grafárnu za 1500, ale určitě v bazaru nějakou schopnou za pěťo sežene ;-)
despa
Junior

Odeslat příspěvekod wolf00 25. 3. 2012 13:37

na aukru se obcas objevi qudro[nebo i jine] grafiky,starsiho typu ale to by nemelo vadit..

ted nedavno tam meli nvs 290 od hp fungl nove..jeste zatavene v sacku,pecet neporusena...
wolf00
Junior