Nová GK a nestabilita

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod j.x.e 6. 12. 2012 15:57

KineCZek píše:1030MHz je pro velkou spoustu chipu 7950 uz limitnich. Spousta se jich nedostane ani tam. Ver mi, nektere konci uz na 980MHz. A nepomuze ani kdyz je uVCOREujes k smrti.

Verim ze kdyz se o teto karte mluvi jako o kralovne taktovani a desitkam lidi se ji dari tahat na velmi vysoke takty tak ze z ni jeste neco vytahnu.

r34ktor píše:Seasonic SS-550RM, případně SS-650RM.
[/quote]

Vim ze uz si vymejslim blbosti a budete me proklinat ale myslite ze by se dal takovy slusny zdroj sehnat za 2000 ?netrvam an seassonicu a ve znackach se nevyznam jaka je cenove dostupna ale stale pouzitelna
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 6. 12. 2012 16:34

Hmm, koupíš űber GK, ale na pořádný zdroj už nezbude. Ten je ovšem základ, byť mnohými podceňovaný.

Z levných modelů má 2x 8-pin např. Fortron RAIDER 550W.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 6. 12. 2012 16:36

Fortron Raider 550 W je dedikovaný pro brutální OC, ale k high-end VGA mi připadá slabý, resp. bez potřebné výkonnostní rezervy. :?:
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod j.x.e 6. 12. 2012 16:39

Do 2000 je rozpoceet, 1300 mi prijde az moc levne :-d
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 12. 2012 17:08

Tady je to marný...

-- 6. 12. 2012 16:09 --

Redaktoři mají většinou omezený čas + jednu kartu. Třeba Kin jich měl víc ;)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod j.x.e 6. 12. 2012 17:26

Ja ti ctu co pises, ale ja tu grafiku koupil prave kvuli taktovani protoze ma jit dobre taktovat, jsem na polovine taktu nez desitky jinych uzivatelu, verím ze zvladne i vic.

Co tento zdroj http://www.ldlc.com/fiche/PB00108851.html
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 12. 2012 21:38

Marný, marný, marný. :) Pravidlo páté stránky, stejně jako u PCho (uživatel, ne zkratka)?

Je velmi malá pravděpodobnost, že by za tím stál zdroj. Nejspíš máš prostě jen smůlu na horší kus jádra.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod j.x.e 6. 12. 2012 21:45

Takze nemam ani porizovat novej zdroj, a to ze je zapojena pres redukce a ne primo do zdroje je jedno ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 12. 2012 22:15

Nechal bych to jak to je.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod j.x.e 6. 12. 2012 22:56

No dobra, zkusim taktovat co to da a uvidim kde se to teda zastavi, cim mam testovat prosim ?
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 6. 12. 2012 23:34

Se divim ze odepisuji jeste :-) OCCT na CPU a Kombustor na VGA oboje za raz ;) PC (zkratka, ne uzivatel) to musi ustat
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod The Shitman 6. 12. 2012 23:42

A testovat samozřejmě dlouhodobě. Pár minut nic neřeší, při taktování na limit bys měl testy počítat na hodiny.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 7. 12. 2012 10:50

1) Pokud UZ chces novy PSU, rozhodne Seasonic G. Jde v ramci jeho ceny o skvely zdroj. Samozrejme na drahe modely nema, ale v zadnem pripade si na takovy NEHRAJE. Je to poctivy, solidne (LN) hlucny zdroj z vyssi stredni. Velmi sympaticka a velmi univerzalni volba. 650W verze ma 2x 8pin neoddelitelnych uz v zakladu - a na jednom kabelu, coz povazuji za velkou vyhodu.

Obrázek

BTW: VSECHNY fotografie sestav, ktere do fora davam, jsou z mych vlastnich zdroju. Tzn. fotil jsem je sam a ty sestavy mi prosly rukama. Zkusenosti s ruznym rozlicnym HW si tedy troufnu rict, ze opravdu nejake nasbirane mam.

- - -

2) Vyssimu pretaktovani grafiky (stabilne) by s velmi vysokou pravdepodobnosti pomohl chladic Arctic Accelero 7970. Oproti originalnimu chladici je vetsi a ucinnejsi. A v pretaktovani opravdu pomuze. U nekterych kusu karet mene, u jinych vice. A u nekterych, pokud mas vazne smulu na kus, uz bohuzel vubec.

NELZE tudiz generalizovat "koupim chladic a pujde to o 10% lip". (!!!)

Fotografie Accelero 7970 nasazeneho na Radeonu 7970 OC:

Obrázek

V tomto konkretnim pripade tika jadro 7970 na 1300MHz rock stable. To vse pri velmi tichem chodu. Karta je Gigabyte 7970 OC. S originalnim chladicem uz pri 1180MHz nestabilni. To jen pro ilustraci moznosti.

Dalsim benefitem je samozrejme i lepe resene chlazeni napajeci kaskady. To uz zalezi jen na Tobe, jak si jej vyresis. Ja jen dodam, ze v baleni Accelero 7970 pasivy pro ucel chlazeni dane konkretni karty pritomne NEBYLY. (Nedostacujici pocet, nevhodny tvar...) To mne ale nijak nevadilo, nebot se chlazenim vcelku intenzivne zabyvam a vhodne chladice jsem mel ve vlastni zasobe.

Tim chci rict, ze i chlazeni, reps. vysledna zatezova teplota napajeci kaskady MA (!!!) VLIV na dosahnutelnou stabilni frekvenci GPU.

- - -

3) K otestovani stability pouzij Kombustor (Burn in, DX11, postprocess ON), Heaven (8x AA, 16x AF, Tesselation na EXTREME, fullHD), 3DMark 11. Heaven i Kombustor mohou jet nonstop nekolik hodin ve smycce. Nech kazdy pres jednu celou noc. Zakladni stabilita pri (jemnem do)taktovani staci cca 30minut od kazdeho.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod j.x.e 7. 12. 2012 12:00

1.Dekuji, na chlazeni jsem se uz dival ale nenasel jsem zadne pro hd 7950, lze tam nasadit i z jineho typu tedy ?

2. Potykam se z velkou hlucnosti setavy v zatezi, ale kdyz v zatezi stahnu vetraky GK tak se hluk o tolik nesnizi, je mozne ze tim jak je grafika narocnejsi je hlucnejsi zdroj ?

Nebo jsem paranoidni a predtim jsem si toho jen nevsimal.
MacBook Pro 13" 2017
j.x.e
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 7. 12. 2012 12:04

1. Dival ses spatne! http://www.arctic.ac/en/p/detail/index/ ... egory/2182 a to jsem to nasel na mobilu...

2. Bez toho abys nam prozradil jake mas fany ve skriny ti to muzem tezko rict :-)
Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka