Sapphire 7850 Ventilátor

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod lofos 27. 12. 2012 11:57

Zdravím,
tuto kartu mám jíž delší dobu a poslední dobou zaznamenávám zvuky od jejího ventilátoru, konkrétně jako na tomto videu
http://www.youtube.com/watch?v=HjNXyq4wszE
hned ve 4 sekundě, akorád v měnších intervalech- skoro pořád.
od 40% slyším lehké chroustání
od 50% už je to slyšet více
od 60% už zase vůbec :-)
Myslíte, že je to na reklamaci?
lofos
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 27. 12. 2012 12:48

Je to na vyčištění ventilátorů od prachu, hmyzu, zbytků svačiny atd. stlačeným vzduchem.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod czudik23 28. 12. 2012 12:05

Jo sice to co je na videu mě grafika nedělala, ale dělala mi přesně to co ty popisuješ. Asi takto, měl jsem kdysi sapphire 6850 a já jí spálil (hledej je to tu na foru :D :D ) a tak jsem byl nucen koupit novou. Dostal jsem Sapphire 7850 dokonce 2x jinou, ale vždy jsem měl alespoň jeden ventilátor v pr..... Dělalo mi to pro mě nesnesitelný šum a vibrace, tak jsem se naštval a napotřetí vzal nvidiu 560 která má nižší výkon a celkem mě mrzí ty teploty na ní, ale ten radeon jsem nechápal co s tím je. Oba začaly blbnout do 3 dní užívání v mém pc. Je to buď smůla na kusy ve výrobě a nebo (snad ne - vlastnost). Abych se přiznal tak úplně jako první jsem měl po 6850 která je v háji koupil gigabyte 7850 2GB ale vrátil jsem jí vpodstatě kvůli slabému přetaktování pamětí,,,,max bylo 5200 - v dobré víře jsem tedy vzal radeon od sapphire (taktování super), ale ten chladič katastrofa (on je tichý, ale asi se projevují ložiska a to už po třech dnech jak jsem psal. (vpodstatě jsem byl z sapphire 7850 nadšen jak byla tichá výkonná a šla taktovat. no po třech dnech jsem dostal kopanec do xichtu. takže 6850 - gigabyte 7850 - sapphire 7850 - sapphire 7850 - zde jsem se už naštval (kupované v alfa comp 40 km od mého bydliště a 3 reklamaci jsem vyřešil nvidia kartou. No a co tak čtu anglické fóra dělá to i 7870 od sapphire. Rada je asi ta, že si kup gigabyte a tuhle co máš teď vyměň. Dnes kdybych mohl nvidiu vrátit beru asi 7850 od gigabyte ve verzi 1gb (2gb se hodí taky ale viz internet). Já měl co se chladiče na gigabyte týče skvělé vzpomínky.
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod lofos 29. 12. 2012 14:03

Počítač jsem včera přendaval do nové skříně takže jsem všechno včetně karty profoukl kompresorem. Problém se nevyřešil, takže to vypadá na reklamaci. Koukám, že jak píše uživatel nademnou tak nás je víc s tímto problémem.
Myslíte, že ten problém s ventilátorem bude mít nějakej důsledek na životnosti karty? Bojím se že když mi pošlou novou kartu problém se zase po pár dních/týdnech objeví.
lofos
Junior

Odeslat příspěvekod ufo32 29. 12. 2012 14:30

Když jsem kartu pořídil tak to ze začátku takto dělalo, nyní již to je nějako dobu v pořádku, ale nad 40% otáček ventilátoru je nepřiměřeně hlučná, zkus požadovat vrácení peněz a kup raději Gigabyte.
ufo32
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod czudik23 29. 12. 2012 14:36

Nevím jak ty, ale já bych být tebou vzal opravdu gigabyte 7850 1GB nebo 2GB (to se hodí třeba na skyrim texture packy apod. - 1gb verze už má propady Na full HD.)

Navíc Gigabyte má záruku na kartu 3 roky a Sapphire 2 roky. Je to podezřelé minimálně mě. Co si pamatuji, tak hlučností byla obě řešení na tom podobně (samozřejmě tedy než se domrvil ventilátor sapphire apod). Gigabyte chladič měl nižší teploty i v zátěži, a po přetaktování byla karta stále vpohodě a nebyl to vrtulník. Trošku zamrzí minimální otáčky které gigabyte 7850 má (40% větráky), ale stále jak říkám vpohodě a nějak neruší. )dá se nahrát bios s profilem menších otáček pokud by jsi si troufnul).¨

Jak jsem psal. Nespoléhal bych na náhodu, že sapphire budeš mít stylem buď a nebo a šel bych rovnou do té Gigabyte.

já tehda kupoval tuto gigabyte http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BV9501KRP

ale ty si asi kup tuto (1GB) http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BV9501QXY nebo tuto (2GB) http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=10514007K0BV9501TFG

Nataktuješ si jí sám, takže nepřiplácet za OC (v době kdy jsem kupoval já grafiku, tak byla na výběr jen jedna, tudíž jsi na tom mnohem lépe s výběrem). CIAO ;-)
czudik23
Junior

Odeslat příspěvekod Twoma239 30. 12. 2012 17:58

Já mám MSI TF. Montoval jsem 2 a obě jsou v pořádku.
Twoma239
Junior