Náhrada za Gigabyte ATI Radeon HD 5850

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Surik4t4 1. 2. 2013 11:51

Ahoj. Budu vám vděčný za radu. Mám tuto PC sestavu http://www.alfacomp.cz/php/basket.php?i ... TUD01WV801 z dubna 2010 . Včera mi po intenzivním hraní Assasina naskočila BSOD a od té doby se PC samovolně restartuje. Dle testovací programu Video Memory Stress Test jsou nějaké chyby v paměti grafiky. Jestli opravdu odešla do věčných lovišť jakou vhodnou náhradu byste mi za ní doporučili?
Surik4t4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 2. 2013 12:08

Samovolně se restartuje jen v zátěži, nebo i v klidu?

Jinak doporučení... Třeba taková AMD 7850 by mohla posloužit dobře. Navíc je za sympatickou cenu.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php? ... archType=1
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemo604 1. 2. 2013 12:32

A neni ta tvoja grafika este v zaruke pri popise? na Alfacompe je pri nej uvedena zarucna doba 36mesiacov. Inac ako pise Shitman s Amd7850 chybu neurobis. Vyborny pomer cena/vykon.
gemo604
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Surik4t4 1. 2. 2013 15:48

Právě že jsem jí bral v Mironetu a tam mi dali jen 24 měsíců záruky, což dneska vidím že byla chyba. Neznáte ješte jiný program na otestování grafiky? Ten Stress Test mi přijde docela starej a píšou že nemusí být kompatibilní s mojí kartou. Navíc diagnostika DxDiag proběhla v pořádku.
Surik4t4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 1. 2. 2013 15:50

OCCT má v sobě jak klasický GPU stress, tak i něco na otestování VRAM.

Grafiku jasně odhalíš tím, že ji vyzkoušíš v jiném počítači, nebo naopak jinou grafiku ve svém. ;)
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 2. 2013 15:55

5850 by mela vydat maximum v Kombustoru.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemo604 1. 2. 2013 16:33

No neviem ci predavajuci udava dlzku zaruky. Podla mna to skor zalezi od vyrobcu. Pozeral som este na inej stranke a tam bolo tiez 36mesiacov. Skus napisat na Support ptiamo do Gigabytu tam tj daju info co a ako.
gemo604
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 1. 2. 2013 16:55

Pro CZ servis je smerodatne to, co udava prodavajici. Resil jsem takto problem s Alzou, zaruka u nich 24, jinde dokonce 60m. Vysledek? Nic. A znackovy servis vyrobce? Hned mezi dvermi jako prvni vec chteli videt zarucak. Psana zaruka 24, od koupe pohledem do kalendare 30+ => bez naroku, nikdo se ani nebavil.

Posleze jsem mailoval vyrobci primo na centralu a poslali mi novy produkt kuryrem, s tim, ze stary (mrtvy) si kuryr nasledujici den vyzvedl, nicmene to pokud bych neudelal, mel bych smulu.

Pro komunikaci s centralou GB preji pevne nervy a doporucuji vybornou anglictinu.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemo604 1. 2. 2013 17:21

Tak v dnesnejndobe ked sa decka ucia anglictinu uz vmaterskej skolke a niekto nevie napisat mail v anglictine, ten si zasluzi potom aby mu to nevyreklamovali. Mal sa v skole lepsi ucit. Ja som s mojou chabou nemcinou vyreklamoval priam v Hame sluchatka a este chabejsou anglictinov priamo v Logitechu aj bez zarucaku a potvrdenia o nakupe moju G500(zlomeny kabel) poslali novu a tu zlu mi nechali
gemo604
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Surik4t4 2. 2. 2013 17:51

Děkuji za rady. Metodou pokus - omyl jsem zjistil, že problém je zřejmě ve špatném paměťovém modulu a grafika je v tom chválabohu nevinně.
Surik4t4
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 2. 2. 2013 23:42

Jinak k te zaruce, pro prodavajiciho je dulezite, co je na dokladu/fakture/zarucaku, pokud 2 roky, tak nemusi delat vubec nic. Zaruku nad dva roky si vetsinou musi resit zakaznik sam primo s vyrobci. Casto je to u ram (s tzv. Lifetime warranty) a hlavne u disku.
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků