GeForce GTX 450 - regulace otáček

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dezavy 28. 9. 2013 19:19

Ahoj všem,

mám grafickou kartu GeForce GTX 450 a zdá se mi, že větrák je dost hlučný i v případě, že na něm nepracuji, resp. nehraju hry. Dají se nějak SW upravit otáčky? Podle Biosu jedou cca 950 RPM v klidovém režimu (bez zátěže). Stejnou hodnotu ukazuje SpeedFun. Našel jsem, že SpeedFun by to měl dokázat, ale když ho zapnu, tak mi na první obrazovce ukazuje u položek Power1-3 hodnotu 0% a tak nemám možnost nic regulovat.
Poradí někdo, jestli je regulace vůbec možná, popř. nějaký prográmek, co to dokáže. Nejraději bych si chtěl nastavit, aby mi při malé zátěži grafika chladila méně, než chladí.

Díky za jakékoliv info :-)
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 28. 9. 2013 19:34

msi afterburner, rivatuner, evga precision, nvidia inspector, ...

speedfun je speedfan...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod dezavy 28. 9. 2013 20:46

Díky za radu.. Použil jsem MSI.
Ale narazil jsem na problém:
Podle sceenu(nutno zvětšit) je vidět, že tam je nastavená hodnota "min." na 17 a pod ní to nejde.
Nevíte, jestli to jde ještě nějak snížit, resp. popř. vymazat tu min. hodnotu? Když to totiž jede na minimum, tak je teplota okolo 35°C, což si myslím, je docela zbytečné a sneslo by to menší chlazení. Díky za pomoc :-)
Přílohy
MSI.jpg
dezavy
Junior

Odeslat příspěvekod alfah4ns 28. 9. 2013 23:16

Pod určité otáčky tě chladič nepustí. Pokud ti toto nestačí, budeš se muset poohlédnout po aftermarket chladiči jako Accelero příp. podobném.
.
alfah4ns
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dezavy 29. 9. 2013 17:30

ok, mnohokrát děkuji za rady
dezavy
Junior