Gigabyte 760

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Wena_F 16. 5. 2014 21:13

já vim, ale když je na trhu chladič, který má třetinovou váhu, tak je asi rohodnuto. Ta karta byla fakt ošklivě prohnutá. Byla tam v místě čipu docela páka (moment), zvlášť když accelero ještě 28cm dlouhou kartu o cca 3 cm přesahovalo.

Ty karty jsem měl samozřejmě vedle sebe a u 760 by ten moment nebyl takový, ale když je k dispozici accelero, které je lehčí a kratší, tak bych byl asi pro něj.
Druhá věc je chlazení. Jestli máš Kineczku zkušenost, že Xtreme Plus II má vyšší chladící výkon / je tišší než Twin Turbo III tak ho možná přendám.

btw. tu 260 dám do kompu co mám u rodičů, kam 1 x za měsíc jedu. Takže ambice sundavat accelero nemam. Ta karta je pořád parádní a stačí..
AMD Phenom II x6 1045T, Noctua NH-C12P, 4x2GB DDR2, GA-MA790X-UD3P,
GTX760, Enermax Thriatlor 550W + Noctua S12A, Dell U2412M,
Crucial M4 128 GB,WD10EALS, WD15EADS, Fractal Design R4 + 3x Noctua S12B, Win 7
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2014 21:40

760 od Gigabytu maji GPU vepredu, tam takovy pruhyb nehrozi. ;) Ono TwinTurbo chladi O DOST hur, nez Xtreme. Tak abys pak nebyl rozcarovan...
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Wena_F 17. 5. 2014 08:46

V tom případě půjdu jednoznačně do ARCTIC Accelero Xtreme IV.
Dle specifikací váží sice samotný chladič o něco víc, ale výrobce přikládá L-profil, který drží kartu i z druhé strany. Tudíž bude namáhání minimální.
http://www.arctic.ac/eu_en/products/coo ... me-iv.html

Až bude chvilku čas, tak do tý Xtreme IV půjdu. To není jen tak:
Musím přítelku poslat někam na celé odpoledne a večer. Pěkně uklidím stůl, otevřu si Jamesona, rozeberu grafiku a budu se pěkně piplat s novým chladičem.
Pak pořádně otestovat hraním :-)
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 5. 2014 09:03

Ten L profil je takovy ... jak to jen rict. :)) A zpusob montaze je znacne obskurni, chipy VRM a RAM jsou temer nechlazene - pres plastove PCB toho tepla neprojde zdaleka tolik.

Tak jako tak musis koupit ten VR kit, kup ten pro GTX275, na 760 od GB pasuje luxusne na napajeci kaskadu. A davej si pozor pri dotahovani, at chladic ma dostatecny pritlak (jinak GPU upeces) a zaroven nepraskne PCB. Ta montaz je ted jinak, mnohem hur se to dela a jeste mnohem hur se odhaduje, kolik uz je dost.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod Wena_F 17. 5. 2014 10:53

Kin, ted jsi mě dost znejistěl. Montáž Xtreme 3 byla snadná, sice chvilku trvala, vyžadovala pečlivost, ale to bylo vše.
Co bys teda doporučil? Xtreme 3 nebo 4 ?
Ten L profil je förovovej? Mě přišlo, že by mohl kartu trochu vynést, stačil by 1 mm profilovaný plech. V čem je špatnej? Při nejhorším bych si ho asi vyrobil sám.

Ad to dotahování, bez zkušeností nemám šanci poznat, kdy to praskne :-). Docela nerad bych poku*vil novou kartu za téměř 6 tis.
Ad ten VR kit, díky za tip, určitě ho vezmu ten 275.
Wena_F
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 5. 2014 11:34

Tak trojku uz stejne nesezenes. Ctyrku se povedlo nedotahnout i kolegovi, co se tim zivi, tak jsem se mu smal ... a pak se to same "povedlo" i mne. Poznas to podle vyssich teplot v zatezi - dame tomu ocekavas 50 a karta ma 75, je neco spatne => rozdelas, znovu dotahnes a vse ok.

Jde o to, ze u trojky tyhle problemy nebyly. Ten novy zpusob montaze je obskurni, rikam to od sameho zacatku. Poznat to mas jak, PCB se prohyba. Hodne si dej pozor na vyber spravnych "zadnich spaceru", na 760 to budou "ty vetsi" ... a "dopredu" prijdou na hexagony ty obskurni podlozky z pruhledneho plastu. Ja je nelepim, jen je tam nasazuji. Lepit se to ma na kartu a vi jen Buh, jak by to pak (ne)slo dolu.

Kdybys to dotahl moc, ty pruhledne podlozky se rozlezou a ten kovovy hex do nich zacne zalezat. To take uz neni spravne => watch it. Jak se prohyba PCB, delas to spatne (nespravne spacery, moc utazeno ja jedne strane, malo na druhe, atd) a pokud ty hexy zacnou prolezat do podlozek, je to uz HODNE spatne a musis povolit. Problem je, ze jak se to jednou rozleze, uz ty podlozky je vhodne vymenit.

- - -

Cele to takhle popsane vypada desne slozite. Neni to zase az tak zle, udelat se to da, ale zlata trojka.

KineCZek

Předchozí stránka