Problém s GPU AMD

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Kos112567 14. 8. 2014 22:48

Zdravím,

mám problém s ovladačema od grafické karty AMD Radeon HD6490M.

v notebooku mám dvě GPU (Intel HD 3000, která funguje bez problémů a potom výše zmiňovanou).

Při instalaci ovladačů začne ntb problikávat (což je normální u instalace grafiky), ale při jednom probliknutí zůstane černá obrazovka a počítač zamrzne.

Je to při instalaci pouze ovladačů, nikoliv ccc. Zkoušel jsem také všemožné verze od nejnovější(14.7), která je v betě (ta mi ovladače a ccc nainstaluje v pohodě, nicméně ve správci zařízení je u ní žlutý vykřičník nebo je systémem pozastavená kvůli špatnému chodu), až po nějakou starou (13.9 - která pro změnu má pouze jednu instalační součást a tou je Správce instalace aplikace AMD Catalyst. Přijde mi to divné).

Vždy mezi různými instalacemi Catalystů (respektive celého toho balíku, který obsahuje jak ovladače, tak práve ccc) jsem používal utilitku od AMD, která mi kompletně odstraňovala veškeré zbytky po předchozí instalaci. Také jsem ještě mezitím čistil registry.

Utilitku detekce GPU a následného stažení příslušného balíku jsem zkoušel také - výsledek stejný.

BIOS jsem aktualizoval, hned jako první věc.

Už vůbec netuším co jiného by to mohlo být. Mohlo by se jednat o HW vadu?

Předem díky za odpovědi :-)
Kos112567
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 14. 8. 2014 23:13

Odstraň ovladače, ccc. Následně nainstaluj olvadače grafik z webu výrobce notebooku. Proběhlo vše správně?
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 8. 2014 07:35

Chyba je mezi židlí a klávesnicí*:
Kos112567 píše: Také jsem ještě mezitím čistil registry.

Registry se nečistí - nejsou to zuby, ale systémová/uživatelská databáze!
Co s tím?
Standardní postup:
1) Obnov zdravý stav OS ze zálohy z doby před instalací „čističů“:
Kód: Vybrat vše
rstrui

2) Instaluj jen čistý ovladač:
cernakus píše:nainstaluj olvadače grafik z webu výrobce notebooku.

bez CCC.
---
* Jako téměř vždy.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kos112567 15. 8. 2014 08:15

Pokud jsou tam záznamy, odkazující na již odinstalované programy, proč bychom je nečistily?

Omlouvám se, zapomněl jsem napsat že samozřejmě jako první jsem zkoušel stáhnout ovladače z webu výrobce. Tam nicméně stáhnu také celý balík s CCC. Obnovil jsem OS, poté zkoušel instalovat pouze ovladače - černá obrazovka.
Kos112567
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 8. 2014 08:25

Pokud něco odinstalujes a jsou tam nejake zbytky tak jsi to odinstaloval spatne a nebo je to lajdacky program.

Revo uninstaler kdyz uz...
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kos112567 15. 8. 2014 08:44

Dobře dobře, ale není to ústřední téma tohoto topicu :)
Kos112567
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 15. 8. 2014 09:24

Naopak je. Pokud mas naboreny registr odstranenim klicu, ktere odstraneny byt nemaji tak se nediv z veci nechodi jak maji.

Stare Catalysty ti neukazuji pri instalaci ovladac protoze ho neobsahuji, jak jednoduche.

Pokud by jsi provedl obnovu tak tam uz ovladace budes mit, tedy nepotreboval by jsi je instalovat. Kdo vi co tou obnovou tedy myslis.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Kos112567 15. 8. 2014 09:40

Ovladače tam nemám, jelikož jsem předtím přeinstalovával Windows a tedy všechny body obnovy se mi vymazaly. Mám tam bod, který jsem vytvořil hned po instalaci, tudíž žádné ovladače jsem tam ještě neměl.

Co třeba zakázat ULPS? aktualizace BIOSu GPU? To by nepomohlo?

PS
Ještě jsem zapomněl dodat, že Leshcata jsem taky zkoušel.
Kos112567
Junior

Odeslat příspěvekod Kos112567 15. 8. 2014 11:58

Tak jsem Windows reinstaloval. Hned jako první věc, co jsem po reinstalaci udělal byla právě instalace ovladačů na AMD, ovladače se nainstalovali, ale po restartu pc vidím, že správce zařízení mi hlásí: "Zařízení bylo zastaveno, protože oznámilo potíže. (Kód 43)".

Ovladače byli z ofiko výrobců, instalace tedy byla na čistý systém...
Kos112567
Junior

Odeslat příspěvekod cernakus 15. 8. 2014 12:03

HW vada. Reklamace nebo při nákupu nového NTB více přemýšlet.
cernakus
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kos112567 15. 8. 2014 13:29

Více přemýšlet? Co tím máš na mysli? Ntb slouží dobře dva roky, do teď s tím žádný problém nebyl. Možná více přemýšlej ty, než něco napíšeš ;-)
Kos112567
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 15. 8. 2014 13:36

Kos112567 píše: Mohlo by se jednat o HW vadu?

Podle Tvého popisu to tak vypadá.
Co s tím?
Je NB v záruce?
ANO:
reklamace u dodavatele;
NE:
servis; počítej s výměnou MB => 6 - 7 000 Kč;
v neautorizovaných servisech dokážou machři vyměnit samotný chipset => 4 - 5 000 Kč.
Třeba by ses mohl slušně zeptat jednoho přítomného, zda by to nezajistil:
cernakus píše:HW vada.
Milan
Milanr1
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kos112567 15. 8. 2014 13:48

Ano, v záruce je, tudíž asi nebudu nic řešit a budu ho reklamovat.

Všem vám děkuji za rady :)
Kos112567
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků