dilema ve výběru grafické karty

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ThePosik7 15. 12. 2014 11:46

Dobrý den,
mám přeinstalovaný starý pc na win7 a moje aktualní grafika je ATI Radeon 9600 series 128mb boužel nemužu na ni stahnout ovladač abych ji nainstaloval dočetl jsem se tady že je s win7 nekompatibilní tutiž budu potřebovat jinou grafiku a určite i trošku silnejší alespon už teda 256 nebo i 512mb která by mi jela a byla podporovaná i zakladní deskou ktera je boužel stará mam vní DDR1 ram , moc se vtrom nevyznam . Je problemem grafiky i to že se mi seká video co se tyče youtube , facebook videa i veškerý stream nebo to bude v nečem jinem ?
Moc Děkuji.
Přílohy
pocitac.jpg
souhrn pc
ThePosik7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 12. 2014 11:48

Vypadá to že to funguje. Proč tě to tak trápí ? Nech tu stařešinu dožít. Už jen investice času je zbytečná.

Ty W7 jsou tuto legální že ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod milsimr 15. 12. 2014 11:54

Grafiku pro AGP slot - což je tvůj případ Radeonu 9600 - dnes už novou neseženeš. Jedině se poohlédnout po bazarech, ideálně nějaké starší Radeony X1xxx .. Každopádně na takovou starou mrchu instalovat Windows 7 je imho zbytečné. Nechal bych to dožít pod XP / Linuxem.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 12. 2014 12:54

grafická karta ovladač má...

spíš se zabývej tím "unknown device"...

nepoužívej žádnýho driveragenta, nebo si to doprasíš...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod _newman 15. 12. 2014 13:15

Netuším, jestli to má nějakou souvislost, každopádně v notebooku se mi sekalo veškerý video z netu (youtube,facebook,stream atd.) kvůli špatný verzi flashplayeru, zkus buď update na nejnovější a pokud to nepomůže, tak zkus nějakou starší verzi (na google je tenhle problém celkem častej jev, takže si vygoogli nějakou starší verzi, co tam doporučují)...
může to být tím, ale nemusí
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod lama 123 15. 12. 2014 13:50

Vzhledem k tomu že máš vykopávku, tak předpokládám že tvé PC jako celek nemá výkon pro přehrání HD videa
NTB: ThinkPad X201
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
TEL: SG S6 + Razr V3i
Vozítko: Rapid Spaceback 1.2 Tsi
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 15. 12. 2014 14:46

Jedná se o starý PC, nečekej že ti to bude šlapat. Zkus vše updatovat - bios, drivery. ALE NE PRES DRIVER AGENTY! Tím si celej komp akorát zas****. Ale hlavně tam nahoď XP. Win7 na tom nemaj smysl.
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod ThePosik7 16. 12. 2014 10:04

Díky za rady, mě ten komp prostě jedná na všechny strany spomaleně at oteviram novou stranku nebo pišu email tak to dojiždí strašne opožděně .. nemam to na hry stačí mi to na ten internet ale chtěl bych aby alespon to video jelo nemusím se dívat na HD stačí 360p ale bez sekaní že:)
ThePosik7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 12. 2014 10:13

ThePosik7 píše:mám přeinstalovaný starý pc na win7

Kdo na tom PC spáchal takové zločiny? :roll:
Ale mohlo být ještě hůře: W8. :-D
Co s tím?
milsimr píše:Nechal bych to dožít pod XP / Linuxem.

Nebo lépe: W2000|W99, v závislosti na tom, jakou licenci OS vlastníš.
Aktuální distribuce Linuxu jsou hodně náročné na hw.
WXPP/32 SP3 je už na hraně. Vlastníš licenci?
Před instalací nové verze OS samozřejmě důkladně vyčisti systémový disk.
ThePosik7 píše:nemam to na hry

=> VGA není třeba, stačí IGP.
Naposledy upravil Milanr1 dne 16. 12. 2014 10:15, celkově upraveno 1
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod lama 123 16. 12. 2014 10:13

Popravdě do toho PC bych vůbec neinvestoval, prakticky libovolný nejlevnější NTB nebo snad i tablet s W8 bude mít více výkonu než tohle. Takže to zahoď a raději si kup nové PC, nebo ne nutně nové, ale třeba repasovanou starší profi mašinu v řádu pár tisíc a budeš na tom podstatně líp. Za AGP grafiku budeš platit nesmysl a cokoliv co vyměníš bude pomalu dražší jak nové PC. Navíc vůbec nemáš jistotu že se ti tam nepodělá něco dalšího. Investovat do toho by bylo jako oživovat mumii.
PC: Cooler Master Stacker nVidia edition, Intel Xeon E5506 @3.6, 12Gb ram, Geforce 660+24"FHD+ G400s + G15
lama 123
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 16. 12. 2014 10:21

lama 123:
Nemusí to přímo vyhazovat do sběrného dvora. :-)
Intel Pentium je ještě použitelné jako ohříváček pod nohy v krutých zimách. ;-)
Pokud nějaká zima letos vůbec nastane. Zatím to nevypadá.

ThePosik7:
Kdo Ti nacpal do PC hned dva herní VGA do CF, když to nepoužíváš jako herní PC? :roll:
I kdybys instaloval do tohohle dynosaura dva nejvýkonnější VGA AGP, tj. ATI HD 3850, stejně to nebude mít žádný vliv na výkon PC. Je to prostě totální lenoch už z výroby. :-)
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ThePosik7 16. 12. 2014 14:23

Jste hodní že jste mi to trošku zhrunuli co a jak ale je teda zapotřebí abych to přeinstaloval zpátky na windows xp na ten mam i cd klič z boku bendy :) mě jde v podstatě zatím jen abych ten pc měl na internet - youtube - facebook - stream . Hlavně aby to jelo plynuleji a ne tak spomaleně .. tak jesli mam teda ješte něco doinstalovat nebo tak , zkustě to někdo napsat prosím konkretněji a stručněji :) moc v tom nechodím ale snažím se . díky moc
ThePosik7
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Python.p 16. 12. 2014 14:29

Odinstaluj ukradený Win7 -> nainstaluj legální XP

/

Odinstaluj ukradený Win7 -> nainstaluj linux (více -> http://www.root.cz/clanky/pet-distribuc ... -pocitace/ )
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod _newman 16. 12. 2014 14:32

Osobně bych tam win vůbec necpal, ten výkon to prostě nemá...

viz Python
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod lama 123 16. 12. 2014 16:27

Problém je že i ten internet je dneska náročný, a tvůj stroj na to prostě nemá. Třeba FCB je celkem náročná stránka. Doporučil bych nepoužívat Chrome. Je to celkem náročný prohlížeč. Ale stejně pořád oživuješ mumii. To PC má to nejlepší dávno za sebou a to že pořád funguje je prakticky zázrak. Opravdu nemužeš zainvestovat do něčeho novějšího? Tím že se budeš snažit tohle oživit tak akorát zabíjíš čas který by jsi mohl strávit jinak.
lama 123
Junior

Další stránka