Grafika mj. na GTA V

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PetrCi 12. 4. 2015 17:13

zdravím, mám intel i5 2500K 3,3GHz (umi se taktnout na 4.2GHz), zdroj mam tušim seasonic 650W
8GB DDR3, ale zatim jen radeon 6770 1GB GDDR5 od Sapphire v OC verzi s chladičem Vapor-X ... chladič se mi strašně moc líbí ... je tichý a účinný ... :)

ale grafika dnesním hrám na aspon stredni detaily v pohodových FPS proste nestačí...

premyslel jsem nad nejakou tak 6-7 tis. MAX ... pokud je tam velky rozdil nez kdybych vzal nejakou za 3-4 (tahle co mam stala nova 3500 zhruba), tak bych byl ochotny priplatit no... :)

ale nevim vubec jestli nVidii nebo AMD ... ??? a uz vubec se neorientuju v označeních, ale neco jsem slysel, ze hodne novych AMD jsou preznačene starsi modely... :(

tak kdo se vyznáte, jak to teda je, prosím? :)

Jinak premyslim nad dokoupením dalších 8GB RAM ...- mam ted vsechny A-Data vitesta ty s červenym chladičem ... jake byste doporučili, a mam je ted v konfiguraci 4moduly po 2GB ... tazue plne sloty- co byste doporučili a proč? :) - prodat vsechny na aukru treba (po koupi novych a koupit 2x8 do dual channelu? :)) -

jinak case mam uplne obycejny snad nejaky eurocase nebo neco takoveho obycejneho :D - a premyslim co vzit jestli nejaky coolermaster nebo jaky? :)

premyslel jsem GK, RAM a case tak +- do 10 000 CZK :) ...

PS: a co byste rekli na nejakou GK použitou treba se zarukou? .. doporucili byste nebo radeji novou?

jinak obchod relativne mi to uz je jedno, pomalu zacinam preferovat CZC... ale zatim jsem z 99% pripadu kompenenty bral z alfy kterou zničila TS..., nebo i na alze mozan neco maji :)
Naposledy upravil mople71 dne 12. 4. 2015 17:24, celkově upraveno 1
Důvod: úprava názvu
PetrCi
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 4. 2015 17:21

V první řadě si uprav ten název ! Smajlík v názvu je >:-(

RAM nemá cenu.

Jakou máš case? A jakou máš MB ?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod PetrCi 12. 4. 2015 23:21

case jsem psal nějaká šit ... nema ani pekny organizer disku a tak... takovy ten obyč. typ KME nebo tak neco nebo eurocase a tak... - chci nejaky poradny case, s kvalitnimi plechy a tak :) aspon 2x tezsi :D

a myslim ze tech 8GB navic neuskodi.. kamos ma tech 16 a jeho osmičky mu ukazuji bezne ze ma zabrane 8GB :D - mi 4 ... a nedelame na tom nic moc narocneho..

za smajlik v nazvu se omlouvam! :( - ale asi to nekdo opravil :)

a MB jsem opomněl zmínit, mám: https://www.alfa.cz/product.php?eid=10514000000000019X2
PetrCi
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 13. 4. 2015 00:41

Ad: case - koukni na fractal - a vyber ;-)
Ad: RAM - mam také 8.1 a kromě specifické zátěže nejdu přes 3 GB - co na tom honíš, že ti je 8 GB malo
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 4. 2015 01:32

Case: FD R4 / R5 / XL R2.
RAM: Na hry je 8 GB až kam.
GPU: V současné době bych i spíš počkal na nové karty od AMD.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod PetrCi 13. 4. 2015 02:45

kdy bych tak mohl očekávat nové grafiky? :) ... kéž by zas sapphire vydal nějakou OC s jejich chladičem Vapor-X :( :) ... nebo co rikate na grafiky od MSI? byl jsem na jejich roadshow a tam logicky grafiky vychvalovali.. ale vypadalo to ze ty jejich grafiky umi asi dost veci... nvm ale jak v porovnani s jinyma
PetrCi
Junior

Odeslat příspěvekod mimous 13. 4. 2015 07:26

Taky mám Vapor-X, ale na stařičké HD4850. Byl to tuším první model s tímhle chladičem a objednával jsem ho jen pár dní po tom, co se objevily v obchodech.
V dnešní době jsou taky dost chválené chladiče na grafikách MSI gaming.....nevím jak se tomu přesně nadává, ale vypadají takhle
http://img3.czc.cz/44ku60j488i6d9id5sh01go3ab_7/obrazek

Vzhledem k tomu, jak má GTA V vypadat, z dnešní nabídky bych bral asi AMD R9 280 nebo nVidia GTX 960....jsou kolem šestky. Nové AMD kdo ví, kdy vyjdou a jestli v téhle cenové hladině nebudou zase jen přeznačené staré modely.
Občas se možná blbě ptám, ale jsem prostě takový.
Rád se snažím pomáhat, radit a stojím si za svým názorem, když si jsem jistý, že mám pravdu.
..............
Xbox One X
mimous
Junior

Odeslat příspěvekod gamblik 13. 4. 2015 08:51

Ten chladič se jmenuje TwinFrozr, poslední verze (jako na obrázku) je Twin Frozr IV. Mám ho na kartě a naprosto předčil moje očekávání. S Accelerem se samozřejmě nedá srovnat, ale pokud někdo chce grafiku a nechce se mu hned vyměňovat chladič, tak MSI gaming je dnes asi nejlepší volba.
gamblik
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 4. 2015 10:15

TwinFrozr V (pet), nikoliv IV (ctyri). Jde o nejtissi stock chladic na soucasnem trhu. Kvalit aftermarket chladicu vsak nedosahuje, resp ani se k nim nepriblizuje.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Marucs 13. 4. 2015 13:25

Do 2 měsíců (max polovina června) oznámí/vydají novou sérii AMD 3xx. Takže teď kupovat novou (výkonnou) grafiku je opravdu blbost....
Marucs
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 4. 2015 13:39

A do konce leta velky Maxwell. Cekat se da do duchodu.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod PetrCi 13. 4. 2015 23:25

a teda potom jit do AMD nebo nVidie? - ty 3xx budou teda konečně vykonem za stejnou ceny jak dnešní o kus dál jo? :)

tak aj si klidne pockam.. hru budu mit tak mozna do mesice... tak mesic hrat na slabsi detaily preziju.. nemyslim si ze bych tu hru nerozjel... myslim ale ze s temi lepsimi komponentami si ji uziji na jine urovni! :-)

jestli budou preznacene stare modely, tak mi nic jineho nezbude ... ale pokud treba ne ... myslim ze chybu neudelam tim čekanim, maximalne budu tam kde bych byl ted :)

ale to myslite ze lepsi porad accelero co si pamatuju z dob i tech radeonu HD 4XXX a tak... i dříve... než třeba i Vapor-X nebo ty MSI? - jakoze Vapor-X je slabý ? :( jsem mel za to ze je vykonny chladič a ono je to hlavne marketing?:(
PetrCi
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 4. 2015 06:21

Vapor-X už není to samé co bylo za dob karet řady HD 5xxx .. Obecně co do provozních vlastností to má dnes MSI lepší.

Jak to s novýma grafikama bude / nebude dnes jistě nikdo neví. Avšak minimálně bych očekával mírný pokles cen např. u R9 290(X) - pokud za ty dva-tři měsíce AMD alespoň oznámí specifikace, tak pak lze říct více.

Nicméně přeznačení starších (současných) karet bych očekával - netuším však do jaké míry.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 14. 4. 2015 06:36

Ono je to marketing o chladici zadarmo. Chladic zadarmo, at sebelepsi, se chladici za dvojku proste tak nejak nemuze rovnat. Aby se rovnat mohl, nemohla by karta stat desitku, ale dvanact. A kolik karet za dvanact s vykonem karty za desitku by vyrobce prodal? Ano, spravne. Zadnou. A proto tam da chladic tak aby to nejak slo ... protoze usetri a protoze vi, ze pokud nekdo chce ticho + luxusni vykon chlazeni, rad si priplati.

KineCZek

Odeslat příspěvekod PetrCi 14. 4. 2015 07:46

OK ale prostě na uchlazeni defaultnich taktu výrobce to musí stačit když to na to dimenzován předpokládám s tím ze jsou nějaké tišší jako výše zmíněné a nějaké hlučnější chladiče v sériové výrobě grafik... Ale neblíží se tomu co by uchladil nejake to OC nebo ještě tiseji za dvojku :) jestli tomu dobře rozumím :)
PetrCi
Junior

Další stránka