GK do 5000 / koupě bez DPH

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod 6Werewolf6 13. 7. 2015 17:18

Zdravím a prosím o radu. Zítra jdu objednávat GK do mého stolního PC, karta bude koupena bez DPH, cenu nejlépe do 5000 bez DPH. Mám nějaké tipy na GK, ale nemohu se stále rozhodnout.

grafické karty

můj osobní typ cena/výkon
1) http://graficke-karty.heureka.cz/msi-r9-270x-gaming-2g/

2) http://graficke-karty.heureka.cz/msi-gtx-960-gaming-2g/

3) http://graficke-karty.heureka.cz/asus-r9270x-dc2t-2gd5/

sestava

CPU: Intel Core i5-2320 3,00GHz (6MB) BOX LGA1155 Sandy Bridge
DESKA: Gigabyte GA-PH67A-D3-B3 (rev.1.0)
ZDROJ: Seasonic SS-500ET-F3 500W OEM
GRAFIKA: Sapphire ATI Radeon HD 4870 Vapor-X 1GB DDR5
PAMĚŤ: Kingston HyperX Blu 8GB(kit 2x 4GB) 1333MHz

dodatečné otázky

a) zdroj by to měl zvládnout, zatím s ním žádné problémy nejsou (i když už je to stařík, zakoupen 26.7.2009), nebo myslíte že už je čas na obměnu?

b) to samé procesor, má cenu vyměnit procesor za výkonnější, aby se lépe využil výkon GK?

Díky předem za případné rady a vaši pomoc.
6Werewolf6
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 7. 2015 17:30

Z tohoto výběru GTX 960.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 13. 7. 2015 17:44

960
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod grndl 13. 7. 2015 17:56

A co takhle R9 380? Je to lehce updatnutý Radeon 285 (ten by taky nebyl špatný, kdyby byl za výprodejovou cenu.)

270 < 960 = 285 < 380

https://www.alza.cz/msi-r9-380-2gd5t-oc-d2705164.htm
Bacha na edice, některé mají delší záruku 3 roky.

Zdroj ani CPU netřeba měnit.
grndl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod The Shitman 13. 7. 2015 19:32

960 lepší spotřeba, nižší teploty a hluk, pokud není zatížená, chladí se pasivně. R9 380 v některých případech vyšší výkon, více výhod tam není. Cena víceméně stejná. ;)

Zdroj zvládne obě karty, CPU na hraně, ale tuhle i5 už myslím nejde taktovat. Měnit pouze CPU se nevyplatí a kompletní obměna by znamenala téměř celý nový počítač. Kup grafickou kartu a nech ho dožít.
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 13. 7. 2015 20:27

Nenapadá mě moc věci kde by byl při hrách CPU slabej.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 7. 2015 21:38

[OT]
Python.p:
Pro většinu logických her nestačí výpočetní výkon žádné sady CPU; dokonce ani nejvýkonnější superpočítač.
V této sekci jsme ovšem zcela OT, protože k logickým hrám není VGA vůbec třeba.
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Matysek 14. 7. 2015 01:37

Tak tomu zacneme rikat procesor zastrcenej v pcie slotu. Mam takovy neblahy pocit, ale ten hajzlik CUDA zkousel, kdyz mi dopocitaval tahy Vxe7+!! Jxe7 Dxd7+! Kxd7 Sf5+ ... stejne dostal mat, ale to tak byva, kdyz to rozjede jako Anderssenuv zeleny venec.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod grndl 14. 7. 2015 10:16

The Shitman píše:960 lepší spotřeba, nižší teploty a hluk, pokud není zatížená, chladí se pasivně. R9 380 v některých případech vyšší výkon, více výhod tam není. Cena víceméně stejná. ;)

Nejsme v rozporu :)

- 2GB 960ka stojí v nějaké rozumné edici (aby platilo to o tichosti a pasivním chlazení a dobrých teplotách a s tříletou zárukou) 6000,-
- 2GB 380ka v té samé edici stojí o pětikilo míň.
- k 960 dávají (dávali?) batmana.
- 960ka má nižší spotřebu v zátěži
- 380ka je obzvlášť s 15.7 ovladači výkonnější a spotřeba v zátěži se dá poměrně zajímavě srazit v ovladačích nastavením horní hranice snímkovací frekvence.

Ať tak nebo tak, vybíral bych jen a pouze mezi těmito dvěma kartami. Jsou to rovnocenní soupeři.

A asi bych bral něco od MSI a vyhnul se ASUSu. Poslední dobou se mi sešlo víc asusáckých karet s mizerným chladičem, obzvlášť na amd kartách.
grndl
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod _newman 14. 7. 2015 10:37

vzhledem k tomu, že zdroj bude mít za necelé dva týdny 6 let za sebou, volil bych 960, cokoli silnějšího nový zdroj.
_newman
Junior

Odeslat příspěvekod 6Werewolf6 12. 8. 2015 20:16

Tak GK je doma, díky za pomoc při výběru :tleskani

Obrázek
Obrázek
6Werewolf6
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 8. 2015 07:20

Super díky, tyhle krabičky jsem nikdy neviděl, hned se mi bude líp usínat. Děkuji !
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod The Shitman 14. 8. 2015 13:04

Nech ho, má radost. :)
The Shitman
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 8. 2015 13:09

Však já taky, že budu moci spát :)

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod 6Werewolf6 22. 8. 2015 22:32

Ano kdo by neměl radost, nebo vy když si něco koupíte co chcete, tak brečíte? Nicméně jsem sem ty fotky dal spíše z vděčnosti, jelikož jsem dostal dobré rady a chtěl jsem podat důkaz, že rady nešli jen tak do vniveč. Přeji pěkné spaní.
6Werewolf6
Junior

Další stránka