Grafika: Odepsána nebo postačí nový chladič?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod enzo2k 2. 11. 2015 23:49

treba hlavne poriadne vychladit tu krabicu jak pisal alpha,. vetrak dopredu dole a potom hore dozadu, nech je tam poriadny prievan, potom treba poriesit vetrak na grafike, zdroj az nakoniec
enzo2k
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sargo 2. 11. 2015 23:56

Zkumavka píše:Jinak zamýšlel jsem nad tyhle možnosti kvuli financí..
http://www.czc.cz/zalman-z1-cerna/143541/produkt

Dával jsem teď jednu Z1 do kanclu, překvapilo mě jak je ta bedna lehká, stačí do ní strčit nohou a už se posunuje po podlaze. Vzhledem ke tvému osazení bych volil určitě něco s lepšími možnostmi chlazení.

Zkumavka píše:Jinak LN to je jako o tichém hlučnosti jo?

LN = LowNoise
sargo
Junior

Odeslat příspěvekod Zkumavka 2. 11. 2015 23:57

Díky, právě jsem se takhle nakonec rozhodl a nechám si objednat tu skřín Corsair Carbide a k tomu ještě 1větráček at mám těch 2 přítahu a 2 odtahu s dolním zdrojem jak radil alpha.. a zdroj pořeším později, protože když se to celé vychladí tak doufám, že původní zdroj by mohl ještě utáhnou nachvílku než si rychle pořídím nějaký lepší.. ten zalman se mi jaksi zamlouval...
Naposledy upravil Zkumavka dne 3. 11. 2015 02:36, celkově upraveno 1
Zkumavka
Junior

Odeslat příspěvekod Zkumavka 3. 11. 2015 02:31

Tak naposled bych se chtěl nechat od vás poradit zda by to mohlo být takto..

http://www.czc.cz/017oqfkfa4h0j9ti350uktoci2/seznam

hlavně ten zdroj mohl by být dostačující? (jestli jsem to porozumněl, a podle vypočtu Wat kolim mi bude žrát Pc i zatížením, které mé hw požadují 500W a pokud informace nejsou falešné, bych brál za dobrý zdroj i hlavně cenově kvůli spolehlivé značce, kterou všichni chválité) nemohu si stejně dovolit ty dražší a sám to stejně nějak vidím trochu zbytečně na moji sestavu "ty dražší" .. Co myslíte? Díky za rady
Zkumavka
Junior

Odeslat příspěvekod atti.hombre 3. 11. 2015 08:30

Píšeš,že chceš vetráčky 2 IN a 2 OUT - v bedni máš 1ks instalovaný...v košíku máš 2ks a to sa = 3ks...takže ti jeden chýba aby si mal 4ks :-) ( a idealne všetky rovnaké :-D ale to nemám ani ja )...
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD R7 SSD 240 GB,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior

Odeslat příspěvekod Zkumavka 3. 11. 2015 09:20

Jenom jsem omylem 2x zadal do toho seznamu, jinak mám objednáno pouze 1 .. 2 už doma mám na tom původním case ty Fan 12-tky.. a ted mi příjde ještě 1 a 1 bude zabudován v té case.. takže to budou 4 větráčky v novém case (3 stejné Artic Fan 12-tky a 1 od nich) .. :)
Zkumavka
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 11. 2015 12:11

Pokud není zdroj (CX430) vadný, musí zvládnout tvoji sestavu bez potíží.

Udělej foto vnitřku skříně a detail grafiky (abychom věděli, co přesně si představit pod tvrzením "listy na tom chladiči praskají").

Na posouzení teplot by byl ideální log z HWNFO.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zkumavka 3. 11. 2015 12:43

Tak to je průser :( od rána co mám zaplý počítač a jsem si nějak všiml, že začal dělat více hluku.. podíval jsem se a našel jsem upadlý 1 čepel z jednoho větráčka na grafické kartě (chladič) :( ted nevím, jestli bych si měl rychle upravit objednávku a vyměnit za zdroj ten GPU chladič Arctic Cooling Accelero Twin Turbo III :/ Jestli by mě ještě ten původní zdroj v klidu utah.

Ptal jsem se známeho, a on se přiznal, že jede už rok bez toho jednoho čepele a nemá problémy s teplotami (jedná se o grafickou kartu AMD 250x s dvěma větráčky).. Tak jak to vidíte? Jestli to nebude taková hrůza a přežije to ještě nějakých 3-4 měsíce tak bych to tak nechal a kupil ten chladič později..
Naposledy upravil Zkumavka dne 3. 11. 2015 12:55, celkově upraveno 1
Zkumavka
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 3. 11. 2015 12:55

Kupovat AC ATT III na takto starou kartu mi nepřijde ekonomické. Možnosti domácí opravy najdeš zde: viewtopic.php?p=10858117#p10858117

Zkumavka píše:Tak jak to vidíte? Jestli to nebude taková hrůza a přežije to ještě nějakých 3-4 měsíce tak bych to tak nechal a kupil ten chladič později..

Kartu s poškozeným ventilátorem bych neprovozoval. Reálně hrozí, že ji odděláš úplně (samozřejmě zůstává otázkou, v jakém stavu je teď).
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Zkumavka 3. 11. 2015 13:04

Díky, mrknu se na to.. Schválně tedkom nechávám, aby větráčky točili klidným tempem, aby to vyvážení při rychlejší otáček neměl vliv a nevybroval.. Zatím vypada, že je v dobrém stavu ještě.. ale jak říkáš, muže se teda pokazit.. :(
Zkumavka
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 4. 11. 2015 22:56

Prodej to nějakýmu moulovi na aukru či na bazosi a kup něco smysluplnějšího. Vždyť podobně nebo více výkonná karta stojí "pár kaček". ...
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 11. 2015 23:10

Obrázek
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Zkumavka 5. 11. 2015 18:55

Python/KineCZek: Jsem rád, že Vás neznám :D větší dmnti tu nemůžou být :D Snižte si Ego a nebo nepište vůbec.. děkuji

alfah4ns/Milarn1: Tak jsem si dal na vaši radu, kupil tedy zdroj a case viz nahore.. Zdroj a Case párádní, ty 5.2 navíc či 3.5 v Case, které tam nejsou je fakt bomba (je to pro mě zbytečný), všechno mi to ted drží při zatížení i s GTA 5 maximalně do 50°C.

A grafika je vyřešena a ještě to lépe chladí.. stačilo si koupit 1větráček velikost 92mm za 100kč, trochu si pohrát, a je to :)

loleCZeq: Dík dobrý nápad, tobě bych to taky doporučoval si kupit nějaký smisluplnější mozek :D tvl to jsou rady .. ještě, že ti dva normálně poradili :D peace
Zkumavka
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 5. 11. 2015 22:35

Já to nemyslel zle...přijde mi nesmysl s.r.á.t se s tak starou kartou a nějak to "látat". Ale tak když ti stačí a jsi spokojenej...

Pokud bych měl reagovat podobně jako ty... tak bych ti doporučil "kupit" nějaký "smisluplnější" mozek a k tomu pořídit i pravidla českého pravopisu, gumo.
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 11. 2015 22:45

Tohle se už začíná zvrhávat do neznáma, tudíž to celé raději utnu. Tazatel radu dostal, víc třeba neřešit.

:arrow: LOCK
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Předchozí stránka