Upgrade grafiky - utáhne to zdroj?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 19. 11. 2015 15:05

Ahoj, pod návalem právě vycházejících her a hlavně po stálém odkládání hraní Zaklínače (slabá gpu), jsem se konečně rozhoupal k upgradu grafické karty. Mám víceméně jasno, půjdu do MSI GTX 960 GAMING 2G 2GB. Je pro mě cenově přijatelná a nějak jsem zatím nenarazil na důvod, proč jít v této cenové relaci do jiného kusu. Každopádně mám pár dotazů:

1) Utáhne ji můj zdroj? Přece jen už má pár let, tak se k němu chci chovat opatrně. Jedná se konkrétně o Corsair Power Supply HX520 520W

Zbytek sestavy: i5-4570 3.2GHz, Kingston HyperX black 8GB DDR3 1600, GIGABYTE GA-H87-D3H - Intel H87

2) Má smysl si připlatit za 4GB verzi 960ky?

Upgradovat se bude z MSI nVidia GTX650Ti-1GD5/OC

Díky moc všem za případné rady a připomínky!
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod lubokubo76 19. 11. 2015 15:28

120 W + 84 = 204 W na 12 V vetve, zbytok do 50 W. Ak Tvoj zdroj utiahne 250 W na 12 V nebál by som sa

-- 19 Nov 2015, 15:28 --

2. nemá
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 19. 11. 2015 22:40

1. Zrovna GTX 960 bych se nebál, co se nároků na zdroj týče. V tvém případě to bude OK.
2. Smysl to nemá.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 11. 2015 23:20

To je tak když někdo neví a plete TDP se spotřebou.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 11. 2015 00:16

Pánové kecaj - smysl to má. Sama Nvidia stahuje 2GB verze z trhu, budou už jen 4GB verze. Já sám do 4GB šel - a nelituji. Zrovna v zaklínači to běhá mooc pěkně. (A to mám zbytek PC starou šunku, mnohem horší než ty. Takže - za mě - 4GB určitě).

Tady máš zrovna jednu 4GB v akci. https://www.alza.cz/gigabyte-gtx-960-wi ... 82.htm?o=1
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 20. 11. 2015 00:22

PC píše:Pánové kecaj

Říká největší kecálista SuperFóra :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod lubokubo76 20. 11. 2015 01:57

Python.p píše:To je tak když někdo neví a plete TDP se spotřebou.

ak dobre viem, hodnoty sú dosť podobné. GTX 960 by mala spapkať 126 W
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 20. 11. 2015 12:49

Eeee...budu to teda brat tak, ze mi pojede bez problemu :-) at uz 2GB nebo 4GB verze (zatim nemam moc duvod si tu 4GB porizovat).

Diky vsem! ;-)
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 20. 11. 2015 12:56

Jak říkám - Nvidia stahuje 2GB verze z prodeje a pokud to chceš na delší dobu (tzn. neměníš každý rok grafiku) může se to hodit.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod C.I.S.I. 20. 11. 2015 14:10

Ja ti rozumim, co chces rict, ale pro me je to litr navic. Pokud bych 960 bral, tak jedine od MSI. Mame je v rodine jiz nekolik let a nechci menit. Predtim jsme meli hlavne Gigabyte, ale ty jsme museli 2x reklamovat. Jasne, byla to podle me jen smula, ale nechci prerusit prisun MSI, dokud slapou :-) 2G je na CZC za 5699,-. 4G stoji okolo 6500,-. Zkusim si jeste neco precist o rozdilech, ale zatim si jediny, kdo rika, ze to ma vyznam ;-)
C.I.S.I.
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 29. 11. 2015 12:10

Protože to význam nemá :)
Stačí si najít test, kde srovnávají 2GB VS 4GB a hned to uvidíš, možná v superpremodifikovanem gta4 bys využil víc VRAM, ale to je jedna hra, kde tě pak budou limitovat další věci.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 29. 11. 2015 18:42

Dneska jsem hrál veřejnou betu Rainbow Six Siege.
Nastavil Ultra detaily
a copak mi to ukázalo ?
2600MB jedna dvě...

Já když upgraduju, řídím se jedním heslem - nechystej se na minulou válku.

Pokud i sama Nvidia přestává vyrábět 2GB a nadále hodlá prodávat jen 4GB asi to o něčem svědčí, ne ?

Takže pokud jsi spokojen s MSI, proč ne, ale vzal bych 4GB.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 30. 11. 2015 11:37

Zakažte ho někdo, plácá tu samý nesmysly.
4GB u 960ky zbytečnost.
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 30. 11. 2015 12:06

Tak proč Nvidia přestává dělat 2GB verze ?
Dyť jasně píšu že u Rainbow 6: Siege na Ultra detaily 2600MB.
Shadow of Mordor (nemám) prý také sežere více než 2GB paměti.
GTA 5 když jsem začal hejbat s posuvníky potřebovalo 3GB ale povedlo se mi tam nastavit i 7GB VRAM.
Konkurenční Radeony mají přece ty 4GB taky.

Pokud někdo mění grafiky jak na běžícím pásů tak budiž, ale takový člověk si asi nekoupí levnou 960....

Pokud to chceš ale na delší dobu, tak se 4GB podle mě vyplatí... Prostě nové hry ukazují že 2GB jsou málo...
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod radeksss 30. 11. 2015 12:41

PoliceCollector píše:Tak proč Nvidia přestává dělat 2GB verze ?
.

Nvidia zatím nic dělat nepřestává a TEĎ je bezpředmětný řešit, až je přestane dělat, protože bude prostě jiná nabídka. 2 vs. 4 GB je na netu trilion porovnání, třeba tohle: http://www.eurogamer.net/articles/digit ... 4gb-review.

Už to tady někdo lockněte pls.
radeksss
Junior