karta do 5000 do starší sestavy

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 10. 1. 2016 16:46

LOL má teď co říkat, nejdřív doporučí 960 bez výrobce a pak řekne "ber ji" - tuhle Gigabyte. :-))
Ta karta je v pohodě za tu cenu. Že nevypíná ventilátory bylo jasné. A že beta bios zvýší minimální otáčky.. no je to beta.

Když mi pošleš bios karty (stažený přes GPU-Z), tak ti můžu otáčky upravit. Upravím je podle 1. origo biosu ;-) . Ale flashuješ to na vlastní riziko.
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 10. 1. 2016 16:50

Tak ji vrať a vem si jinou, co to umí, třeba tahleta co mám já větráčky vypíná: https://www.alza.cz/gigabyte-n960g1-gam ... 57.htm?o=1
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 10. 1. 2016 17:14

BLIzZard--cz píše:LOL má teď co říkat, nejdřív doporučí 960 bez výrobce a pak řekne "ber ji" - tuhle Gigabyte. :-))
Ta karta je v pohodě za tu cenu. Že nevypíná ventilátory bylo jasné. A že beta bios zvýší minimální otáčky.. no je to beta.

Když mi pošleš bios karty (stažený přes GPU-Z), tak ti můžu otáčky upravit. Upravím je podle 1. origo biosu ;-) . Ale flashuješ to na vlastní riziko.

Ano, má co říkat. Protože "lol" ví, že kupovat levný věci se nevyplatí a ví, jak už tady na fóru X krát říkal, že každá sranda něco stojí. Bohužel, ne každý se tím řídí a pak to takto dopadá. Za ty peníze co měl by bohužel nic lepšího pořídit nemohl. Ta karta je v pohodě za tu cenu, že nebude vypínat otáčky bylo jasné, ale zřejmě ne tazateli. Přitom stačilo měsíc počkat, než dostane další kapesný/výplatu/výpalný nebo cokoli z čeho je živ a mohl mít v pohodě kartu. :hm
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 1. 2016 19:22

Pánové, už zase? Ale notak...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Milanr1 10. 1. 2016 20:09

[OT]
Nebrzdi je v rozletu. :-)
Konečně si PC našel ekvivalentního diskutéra. :-D
[/OT]
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jan z rokycan 10. 1. 2016 20:20

pomaličku na všechno přicházím :)
jan z rokycan
Junior

Odeslat příspěvekod prasezlesa 11. 1. 2016 00:48

Takhle - že je 35 FPS neplynulých je nesmysl. Že propad z 50-60 FPS na 35 FPS působí hrozně a trhá se to, je pravda. Nestabilní framerate je prostě na *****. A stabilní framerate na 30 FPS taky (a výš to nezamkneš). A píšu to jako majitel GTX 960, na které hraju Zaklínače 3 na mix high a ultra.

Prostě GTX 960 a 970 by byly fajn, kdyby první stála čtyři a druhá šest tisíc. Takhle jsou to předražené sračky. A pokud budeme dělat, že ne, jen v tom budeme nVidii/prodejce/whatever podporovat a furt budou jenom osekávat a zlevňovat výrobu. Viz i ten intel se skylake, které kvalitou odpovídají lowendu, ale prodávají se za ceny mainstreamu a highendu.
prasezlesa
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 11. 1. 2016 02:26

Tak kdo chce má v GPU volbu u AMD.
Já byl spokojený s Nvidii, porovnávací testy mezi R9 380 a GTX 960 vykazovaly rozdíl 0.1%.... Pokud by byla v té době k dispozici R9 380X, nejspíš bych měl tu, tam už prostě rozdíl ve výkonu je a cenově se lišila o pětikilo.

GTX 970 nemá dneska cenu kupovat, pokud ji člověk nutně nepotřebuje na VR nebo na monitor s rozlišením vyšším než Full HD.

Ceny jsou i díky kurzu koruny jinde, to máš pravdu.

Ano, Skylake je drahý, ale je alternativa ? Není !!!! AMD je sto let za vopicema a co jsem pochopil tak u ZENu se předpokládá stejná efektivita na 1 vlákno jako u Intelu z roku 2013 a to má příjít v době kdy bude rok 2016 pomalu končit... Takže AMD vydá skoro v roce 2017 CPU které bude ve hrách silné jako byly procesory Intel tři roky zpět... To je fakt terno. Pokud by byly k dispozici teďka a upgrade se vešel do "masaryka", bylo by to fajn, ale na podzim a za kdo ví jakou cenu....

Ale mě to může být fuk, protože když jsem se díval na to co má letos vyjít tak nevidím nic převratného. Krom Kingdom Come. Možná si koupím Dooma, pokud se povede.... Jinak zbytek bída s nouzí. (Krev a Víno - datáč k Zaklínači 3 se nepočítá jako nová hra.)

Suma sumárum - AMD je schopné konkurovat Intelu v grafikách (jako kdysi samostatná ATi). Ve procesorech to žádná sláva není, proto to vypadá s cenami Skylaku, jak to vypadá.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 11. 1. 2016 02:49

Za předpokladu, že architektura Zen opravdu vyjde tak, že výkonově bude na úrovni výkonu procesorů Intel z r. 2013:

V roce 2013 byly na trhu Ivy Bridge (i5-3570K / i7-3770K). Dnes je rok 2016 a rozdíl mezi i5-3570K (tvůj "tři roky starý procesor") a i5-6600K - vyjma několika nových instrukcí a rozdílu výkonu v int. grafice, která nás zrovna nezajímá - je, doslova, pár % ..

Takže PC, teď mi řekni - v čem je vlastně problém? (pominu-li, že ty produkty nejsou na trhu už teď) Co jsem (pokud si dobře vzpomínám) četl, AMD plánuje nasadit agresivní cenovou politiku již od počátku, u Intelu žádnou výkonnostní revoluci nelze čekat... takže ačkoliv pozdě, vydělají na tom pouze zákazníci, jelikož v takovém případě Intelu nezbude, než slevovat.

Mj., když se ti nelíbí Skylake, můžeš vzít ověřený Haswell :-P Jakmile desku s procesorem koupíš, tak beztak nehrozí "upgrade procesoru" v blízké budoucnosti => pojmy jako "upgradovatelnost / životnost do budoucna" tím pádem letí přetlakovou komorou.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 11. 1. 2016 04:35

Btw v roce 2013 jsem kupoval dokonce Haswell (i5-4670K). A které se stále ještě prodávají. Více jak 2 roky staré procesory..
(test z června 2013 :-) viewtopic.php?f=919&t=1185469&p=9571200&hilit=4670k#p9571200)
Pokud bude podobně výkonný Zen podle PCho, nemám s tím žádný problém a okamžitě měním. Dokonce by to byl super výsledek a důvod k oslavám u AMD.
(Tedy já do něj půjdu, i když bude stále o kus slabší :nenapadne minimálně na otestování)
i9-9900KS @ 5Ghz/4,5Ghz Cache + FD S24 | MSI Z370 KRAIT GAMING | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS NVMe | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora + LED | 144 Hz IPS QHD
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 11. 1. 2016 12:23

Nejde o upgrade CPU - ale o paměť. DDR 3 končí, je to stará technologie, nastupuje DDR 4. Haswell DDR 4 podporuje tak na půl, skylake plně.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 11. 1. 2016 12:48

Aha ... ty vazne nezklames.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod MrFail 11. 1. 2016 13:14

DDR4 mi príde ako usb-c. Je tu ale nikto sa za ním nehrnie...
MrFail
Junior

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 11. 1. 2016 13:43

Já si chci koupit 128GB RAM,ale to musím postupně.
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 1. 2016 13:47

Měl bys si najít iVanu a nás nechat být :)
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Předchozí stránkaDalší stránka