problém - rapidní pokles výkonu g. karty

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Terry.Cooper 16. 1. 2016 10:26

Ahoj,

už nějakou dobu se potýkám s problémem s rapidním poklesem ve výkonu grafické karty, při hraní her - po znovu zapnutí PC. Nakonec jsem si kvůli tomu koupil novou GK (GTX970), ale ten pokles ze 60 snímků na třeba 30 tady pořád je.

Zjistil jsem, že tomu pomáhá zakázání gk ve správci zařízení a znovu-povolení. Pak jako kouzlem mi zase všechno běží super plynule.

Má někdo tušení co tohle může způsobovat? Stalo se tohle někomu a pomohlo mu totéž řešení a ví, co tu způsobuje?

(integrovanou grafikou už vím, že to není, Windows defender je vypnutý, aktuální ovladače samozřejmě mám)..
-život pluju kraulem i když nikam nespěchám (mý vlastní;) )
-tak jako křik nebohých před mou hlavní i já kráčím vstříc k zkáze své vlastní (uvědomělý zabiják)
-jsem technologicky extrémně vybavenej s minimem času si to užít:).Ideální kombinace (fakt)
Terry.Cooper
Junior

Odeslat příspěvekod Flash.st 16. 1. 2016 10:49

A co chlazení v jakém máš stavu? Jaký máš zdroj? Základní desku a ostatní komponenty?
Flash.st
Junior

Odeslat příspěvekod Honza20 16. 1. 2016 11:55

Tohle dělá zapnutý V-sync ve hře. Pikud klesnou snímky pod 60, tak se zapnutým v sync automaticky na 30.
Honza20
Junior

Odeslat příspěvekod dustojnikhummer 16. 1. 2016 12:25

Nemá 970ka problém s tím 3.5+0.5GB RAM?
dustojnikhummer
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2016 17:40

Teploty? Komplet PC?
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Terry.Cooper 19. 1. 2016 21:58

Díky moc za odpovědi.

Desku mám: Gigabyte X58A-UD3R, Zdroj: Enermax Revolution 900W, SSD na systém: ještě starej Intel X25-M - 160GB.

Tyhle 3 komponenty mi z toho vycházej, že by mohly bejt teoreticky vadný, pokud se nejedná o SW (i když to SSD asi moc vliv nemá).

Zajímavé je, že po spuštění kompu, kdy mi grafika jede sotva na polovic výkon, jsou teploty procesoru cca 60 stupnů a grafika 70 (!).

Vypnu a zapnu grafiku ve správci zařízení a má jen 32 stupnů (CPU zůstává na 60. I když v rozpisu jader mají jádra ne víc než 42 stupnů). Základovka má 38 stupnů.

V-sync to rozhodně není (Zkoušel jsem). Jinak 970 to nedělá, úplně stejně se chovala i 580 co jsem měl. Grafikou to také nebude.

Spíš se kloním k tomu, že je někde něco blbě nastavený ale já prostě nevim co by to mohlo bejt. Skutečně 100% funguje zakázání a následné povolení grafiky ve správci zařízení a jede to zase jako ďábel
-tak jako křik nebohých před mou hlavní i já kráčím vstříc k zkáze své vlastní (uvědomělý zabiják)
-jsem technologicky extrémně vybavenej s minimem času si to užít:).Ideální kombinace (fakt)
Terry.Cooper
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 19. 1. 2016 22:11

OCCT + furmark + sledovat teploty. At víme, ale vidím to na možná na přehřívání. Co máš za case a jak chlazenou.
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 19. 1. 2016 23:45

To bude botnet.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Milanr1 20. 1. 2016 07:24

Nesdělil jsi verzi OS. Předpokládám MS WNT 6. řady.
Je OS instalovaný z ověřeného originálního MS média?
Instaloval jsi nějaký crack nebo "čistič"?
Používáš torrenty?
Co s tím?
1) Plánovač -> prověř skryté úlohy.
Zakaž všechny kromě MS.
2) Msconfig
-> Startup
-> Services -> Hide MS
V obou případech zakaž vše nepotřebné, tj. vše kromě MS služeb a originálního AV v plné verzi.*
Restartuj OS.
Výsledek?
---
* Jestli neprovozuješ plnou (ne free) verzi bezpečnostního systému s platnou licencí, zakaž vše.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Terry.Cooper 22. 1. 2016 19:16

Už netřeba, vyřešené instalací spyhunteru 4. Našel v tom bud vir nebo to dělal program flashvideomanager, který se spouštěl s každym spuštěním PC.

Díky každopádně mockrát za rady a pomoc;-)
Terry.Cooper
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 1. 2016 19:31

Rado se stalo, pruvodni jevy vypovidaly presne o takovemto scenari - uz jsem se na nekolika PC s podobnou haveti setkal.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Terry.Cooper 22. 1. 2016 21:51

Jo no..Ještě jsem se dopídil k tomu, že to dělá program nircmd. Pěknej *****, tak bacha:-)

Jinak KineCzku spešl díky. Pomoch si mi vybrat super kompa (před 8 lety, ten čas ale letí) a pomoch si mi i teď..

8-)
Terry.Cooper
Junior