Blikající pixely

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ruuzha 4. 3. 2016 19:16

Ahoj,
měl bych jeden dotaz. Mám nový PC Lenovo Y50-70 . GK GeForce GTX960M. Za poslední měsíc se mi asi 3x stalo, že mi na obrazovce takhle začali blikat pixelu a počítač se začal strašně sekat. Stylem, že skoro ani nešlo hýbat myší. Pixeli blikají po celé obrazovce a celkově i obrazovka lehce problikává celá. Viz. video. Víte někdo čím by to mohlo být?
Reklamace?
https://www.youtube.com/watch?v=j6P2rkCIK-4
Ruuzha
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 3. 2016 19:20

A co máme na tom videu (točeném asi na mobil) vidět ?

Je to jednoduché, vyzkoušej RGB celoplošně.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Ruuzha 4. 3. 2016 19:26

Asi po 10 vteřinách jsou vidět ty blikající pixely. Můžeš mi trochu upřesnit co mám přesně udělat?
Ruuzha
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 3. 2016 19:31

Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 3. 2016 19:50

IMO to bude na RMA.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Ruuzha 4. 3. 2016 20:19

Mno tohle mi moc nepomůže, mrtvý pixely nemám, ty by tu asi byli pořád.Tohle se stává opravdu jen občas a seká se při tom pc. Myslel jsem, že je to problém s grafikou právě..
Ruuzha
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 3. 2016 20:41

Tak nám nahoď teploty, a zkus FurMark.

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod tombas 4. 3. 2016 22:58

Napřed bych vyzkoušel přeinstalovat ovladače, něco podobného se mi kdysi taky stalo a ovladače pomohly. Ovšem může to být i cokoliv jiného.
tombas
Junior

Odeslat příspěvekod r34ktor 4. 3. 2016 23:06

Takovéto nepravidelné blikání pixelů obvykle způsobuje přehřáté, nebo defektní GPU,
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nargon 9. 3. 2016 20:03

Hádám že je to odcházející grafika. Mrtvé pixely určitě ne, protože ty by nezpůsobovali zasekávání PC.
Takže by to asi chtělo vyzkoušet tu grafiku zatížit, například tím furmarkem a změřit teploty. Pokud se toto děje primárně po zatížení tak je to jasný defekt grafiky a můžeš jí jedině reklamovat.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod kuchta33 13. 3. 2016 13:39

Čau, jak jsi to vyřešil? Dneska se mi začalo dít uplně to samé. Btw, mám totožný notebook
kuchta33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Milanr1 13. 3. 2016 22:02

Nehrál jsi na tom grafické hry?
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kuchta33 14. 3. 2016 10:36

Jako mam nainstalovane CSko, lolko, ale stalo se mi to kdyz jsem psal ve wordu a mel pripojeny externí monitor. Jako je to herní ntb, takze snad predpokladaji ze se na tom budou hrat hry...
kuchta33
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod powlcz 14. 3. 2016 10:51

Tohle se stává když je karta přetaktovaná na maximum a už je to přes maximum. Nakonec bývá v případě zátěže pruhy přes celý monitor a hard restart needed...

Nebo jinak defekt grafického čipu.

Glitching - unstable overlock
https://www.youtube.com/watch?v=tenPcgbIa_Q
Chronický Ujížděč na nevhodnostech
powlcz
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 14. 3. 2016 12:55

Typicky vymytý mozek reklamami: :roll:
kuchta33 píše:Jako je to herní ntb, takze snad predpokladaji ze se na tom budou hrat hry...

Ano. Karty a piškvorky to zvládne => nejedná se o klamavou reklamu.
Ovšem hrát na tom bez poškození zdraví se dá jen chvilku: žádný NB není ergonomický.
Co s tím?
1) Upečený NB spolehlivě a na 100 % řeší sběrný dvůr.
2) Plnohodnotné stolní herní dělo vyber v DS:
viewtopic.php?f=932&t=1131316
Milan
Milanr1
Pokročilý