GTX1080, 1070, 1060 - infa, recenze, zkušenosti

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod LV426 27. 7. 2016 17:38

No úlet, to by jsme museli porovnat za stejných podmínek, jinak to nemá smysl řešit. Já to zkoušel v těch dusných vedrech, co panovaly nedávno, Fractal s origo fanama na 5V, takže uplně základ chlazení, nic extra a bedna je ještě strčená v rohu místnosti pod stolem, takže docela psycho podmínky a přesto karta držela nějakých 1300ot, což mi přijde jako suprový výsledek na takový výkon, když bych to změřil teď, bude to určitě míň a taky samozřejmě hra od hry. Naopak to můžu porovnat s tím GB G1 jak jsem psal, ten za stejných podmínek točil cca 2000ot, to byla katastrofa a obrovské zklamání :( nejvíc jsem tam viděl snad 2150ot... to už startovala stíhačka v bedně. Ale věřím, že ta EVGA ftw je taky skvělá.
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bumerang 27. 7. 2016 18:14

loleCZeQ píše:lépe chladí a méně hučí

akurat si zabudol na coil whine ktory sa vyskituje na FTW karte, uz aj na internete je na to par postov, tak ze to nebude single user problem.
Bumerang
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 27. 7. 2016 18:29

ssamoo píše:Tak moja zostava sa rozšíri o ďalšiu 980Ti..pozeral som, hľadal som všeličo, porovnával ponuky, a potom prišla 980Ti už aj s vodným blokom, rovnakým ako mám na prvej karte, za cenu americkej verzie 4GB RX480 bez DPH :)

A zbytek pc?
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ssamoo 27. 7. 2016 20:04

Bez zmeny...alebo sa pýtaš na niečo konkrétnejšie ?
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 27. 7. 2016 20:40

Bumerang píše:
loleCZeQ píše:lépe chladí a méně hučí

akurat si zabudol na coil whine ktory sa vyskituje na FTW karte, uz aj na internete je na to par postov, tak ze to nebude single user problem.

Na coil whine trpi vsechny karty. Nektery vic, nektery min. U spousty z nich jej neslysis kvuli hlucnym vetrakum. Ja jej slysim, ale neni to nic hroznyho. Napr. oproti MSi GTX 980, kterou jsem mel pred EVGA 980 (neknucela ani GTX 980Ti Classified), je to nesrovnatelny. Tohle je ale bohuzel trochu sazka do loterie napric vsemi vyrobci. Smutny je, ze to nejsou vyrobci schopni resit.
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 27. 7. 2016 20:51

Ssamoo: pytam sa co máš za sestavu, ve které budeš mít 2x980Ti. (sorry špatně jsem to napsal).
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod ssamoo 28. 7. 2016 00:19

mmmjack - mam v podpise, ale ak si cez mobil, asi nevidis. V skratke >>>
5820K, Asus X99 mobo, Intel NVMe SSD, EVGA Classified 980Ti, 32 GB DDR4, EVGA Supernova 1000 zdroj
ssamoo
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 28. 7. 2016 00:26

Jo, to mne napadlo až potom přepnout na zobrazení pro desktop. OK to vyzera fajn. Hod pak nějaký výsledek nárůstu po zapojení do SLI.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bartyx 28. 7. 2016 07:51

Lidi zeptám se, proč je třeba na Alze, ale viděl jsem to i jinde ta Gainward 1060 dražší ta klasická Phoenix verze, než ta OC (Golden Sample)? Je to jen špatně nastavenou cenou? Já mám teda tu klasickou, ale teď si říkám, že o den později bych mohl koupit OC verzi za menší peníze, tak mi to vrtá hlavou, jestli ji nemám vrátit a vyměnit :)
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod LV426 28. 7. 2016 08:11

Tak záleží kolik si který obchod na co přihodí (zelený krypl je tradičně většinou dražší) a taky za kolik nakoupí. První dny, když se dostávaly MSI na sklad byly tak rychle pryč, že další várka od dodavatele byla dražší (ano zvedli ceny na další kusy)... pro představu já měl svoji 70 (MSI GamingX) za nákupku v jednom z nej eshopů v ČR a cena? 13950,- Toliko asi k tomu, za kolik dodavatelé prodávají obchodům :/ Pokud si ještě někdo myslí, že na takovém typu hw obchody bohatnou, nechť si to myslí dál :) Radši ani nevědět, jaké marže maji obchodníci na jiných věcech typu paměti apod.
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bartyx 28. 7. 2016 08:18

Hmm, asi to nebudu řešit. Ten jejich software je sice hnusnej (v Afterburneru to prý moc dobře nejde), ale půjde to v něm nataktovat na tu OC verzi a jelikož jsou jinak naprosto totožné, tak je to asi jedno.
I když všechny prozatimní recenze GS verzi chválí kvůli tichosti, ta normální je super tichá. Včera jsem sice PC teprve postavil a win nainstaloval až asi v 11 hodin v noci, ale ani po cca 5 minutách testování ve hře Ark: Survival Evolved, která je obecně dost nevyladěná na maximální možné nastavení 1080p se ventilátory ještě ani nespustily.
Bartyx
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 28. 7. 2016 09:45

V Afterburner 1080/1070/1060 taktují jako víno.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN

Odeslat příspěvekod Nighthawk 28. 7. 2016 14:04

Pánové a dámy, doufám, že mi poradíte s řešením následujícího problému.
Pořídil jsem si MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G a k té kartě je přibalen, mimo jiné, i software Gameapp a Mysticlight.
Instalace obou aplikací proběhne úspěšně, ale po spuštění se objeví varovné hlášení "the platform does not support this application".
Zkusil jsem to vyhledat a evidentně nejsem s tímto problémem osamocen. Existuje řešení této situace?
Používám jeden monitor, druhý byl připojenej a nepoužívanej (deset let starej samsung 203b, který si nějak nerozumí s kartou, takže nic nezobrazuje- ale to teď neřeším), nyní jsem ho komplet odpojil a hlášení přetrvává.
Nighthawk
Junior

Odeslat příspěvekod LV426 28. 7. 2016 15:38

http://www.strejda-google.cz/#the+platf ... pplication

Evidentně sám nejsi, ale otázka spíš zní, k čemu potřebuješ tyhle 2 programy? Uplná zbytečnost, nainstaluj čistě ovladače bez tady těch hovadin a máš po problému ;-)

Ty najdeš tady http://www.geforce.co.uk/drivers (netuším co k tomu dávají za kraviny na dvd, mechaniku nepoužívám dobrých 8 let už) :D
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod ssamoo 28. 7. 2016 17:04

mmmjack píše:Jo, to mne napadlo až potom přepnout na zobrazení pro desktop. OK to vyzera fajn. Hod pak nějaký výsledek nárůstu po zapojení do SLI.

Tak z pracovných aplikácií neviem aký bude prínos, ale GTA V asi pošlape lepšie aj so všetkými filtrami :)
Neviem ešte nájsť presné informácie ani v návode od dosky, ohľadom PCIe ciest. Teoreticky by mali karty šlapať v 8x a SSDčko v 4x, ale posielal som mail do ASUS, tak čakám odpoveď. Keďže 5820K je 28 cestná...áno, ďalší upgrade spočíva v 8 jadre, ale zatiaľ takto :)
Naposledy upravil ssamoo dne 28. 7. 2016 18:31, celkově upraveno 1
BlitzWolf BW-ES1 mod_KZ ZS6_KZ ATE_KZ ATEs_SHURE SE535_Westone UM PRO 30
iPhone X_Samsung Galaxy Note 8
MacBook Pro 13 Retina Touch Bar
Custom PC_X370_Ryzen R7 1700_GeF1080_NVMe SSD_NZXT S340
ssamoo
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka