GTX1080, 1070, 1060 - infa, recenze, zkušenosti

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 8. 2016 15:18

Po pěti letech ta karta nebude mít 2 roky záruku... Ale to nevadí. To by potom musela mít záruku 7let.

Lepší je příklad toho, že si někdo kdo má hluboko do kapsy koupí 780ti (cena kol 4k) na kterou budou ještě 2 roky záruku. A bude mít výkon někde na úrovni 980ky, potažmo 1070 za polovinu ceny.

Pěkně blbej příklad, na fyzika...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod jehovista 4. 8. 2016 15:25

Ano, mozne je vsechno. PCI-E tu podle me tou dobou jeste bude, protoze grafiky dnes cely PCI-E 16x nevyuzivaji ani zdaleka. Taky jsem mluvil o tom, ze bych ji poslal dal treba za 3 roky, ne za 5. To znamena, ze to bude mit relativni vykon vztazeny k soucasnosti podobny jako v dnesni dobe treba GTX 680(stara pres 4 roky). A ta je na urovni dnesniho mainstreamu - GTX 960, ktera se prodava za 6 tisic. A co si na ni zahrajes? Uplne vsechno. Takze se da ocekavat, ze za tu kartu dost mozna dostanu 3 tisice, se zarukou treba 3.5.

...aha. Tak koukam, ze se snazim zbytecne. Kdybych si precetl "než zjistim že neumí dx 12" hned, tak bych ani nereagoval...

Python.p: Kde jsem tvrdil, ze po peti letech ta karta bude mit jeste dva roky zaruku? A co mas s fyzikou?
jehovista
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 8. 2016 15:32

To není reakce na Tebe, ale na kolegy corecorecore :) Takže to můžeš s klidem přejít.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod corecorecore 4. 8. 2016 15:43

Ano ten příklad jsem trochu nedomyslel ale to je detajl... asi chyba v metrixu :)
Ale podstata je stejná.

Ten tvůj příklad taky naráží na to, že gtx 1070 je výkonem někde jinde než gtx 980.
A také samotný fakt, sehnat gtx 780 Ti za 4000 kč s 2 roční zárukou je docela těžko providitelný.

btw co furt máš s tou fyzikou?
corecorecore
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 4. 8. 2016 15:48

Tak asi proto že se moc 780Ti s 5ti letou zárukou nedělalo. Byl to příklad na téma dokoupení záruky u Evga za 20€, prostě podle mě se to vyplatí.

Já s fyzikou nic, to ty jí moc dobře rozumíš, protože jsi eletrikář s vyhláškou :P

Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod jehovista 4. 8. 2016 15:50

Tak ono vyplati/nevyplati se tady da vubec tezko posuzovat. Jde o to, jakou ma clovek duveru v to, ze ta karta neklekne. Kdyz neklekne, tak se zaruka nevyplati. Kdyz klekne, tak je za ni clovek rad. Kazdopadne bych rekl, ze za ty tri roky ta karta bude jeste skoro urcite nekomu slouzit(byt to nebudu ja).
jehovista
Junior

Odeslat příspěvekod corecorecore 4. 8. 2016 16:07

Podle Mooreůva zákona se pěti letá záruka nevyplatí. Jedině pokud jseš socka, ale asi ani tak ne.
corecorecore
Junior

Odeslat příspěvekod LV426 4. 8. 2016 16:12

"Například když si ted třeba koupím 5 let starou kartu, např GTX 470/480 se zárukou 2 roky."

:-D pobavilo, 3 roky zpátky byly novinky karty typu 7xx ... takže nevím co tu plácáš o 4xx, a počítat taky moc neumíš. Tady spíš jde o to, ty experte, že pokud bude mít záruku 5 let a ta karta náhodou 4tý rok klekne, tak mu EVGA pošle rovnou aktuální řadu v té ceně, takže dostane novou Voltu nějakou řekněme. Ideální případ, mít EVGU s pětiletou zárukou, tak si přeju, aby mi ta karta za 2, 3 roky odešla :-))
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod corecorecore 4. 8. 2016 17:32

Nechápeš co jsem se tím příkladem snažil říci....

Jestli ti nevadí snižovat detajly a novinky hrát nechceš tak si klidně ty 4 roky na ni hraj.

Ale pokud si někdo koupí třeba tu GTX 1070/80 tak je asi náročnější hráč a chce hrát všechno na max bez kompromisu. To znamená že mu ta karta vydrží tak max 2-3 roky a koupí si novou.

V tom případě je pro něj 5 let záruky k ničemu.
corecorecore
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 4. 8. 2016 18:24

NO U 1080 jsem už snižovat detaily musel :D

RotTR -DX11 mi na 2560x1080 dropuje maxout se SMAA k 40 FPS, po vypnutí VXAO na 45FPS. Přepnutí na DX12 mě drží nad 60FPS, ale bohužel VXAO nejde pod DX12 :(

The Division... max out bez post FX... v některých scénách dropy na 40... HFTS stíny off a dropů výrazně ubylo, stále ale ve specifických situacích padá na low 40. Musel jsem ubírat dál, snížil jsem resolution scale ze 100 na 85% a particle detail z Ultra na High a tradá, už to nepadá pod 60FPS...

U AC:Syndicate jsem nemohl zapnout jiné než FXAA a musel ubrat PCSS Ultra jen na PCSS a i tam to jednou za uherák lehce kleslo pod 60, ale to už nebylo tak citelné...

Bohužel ubárat bude třeba zřejmě i na Pascalu, avg sice bude o dost vyšší ale ty minima s výkonem karty tolik nerostou.
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod LV426 4. 8. 2016 19:09

jaký máš procák komplikator?
Ve vesmíru váš křik nikdo neuslyší.
LV426
BAN Živě.cz

Odeslat příspěvekod komplikator 5. 8. 2016 17:28

viz podpis: i7-4790k na 4.6GHz, pročpak?

je to s ohledem na to co jsem psal o snižování detailů? CPU brzda není (až na letecký sim, ale to je specifikum). Při hraní her (tedy ne pří hraní si s výkonem) u mě neběží nic více než 60FPS - Vsync zapínám vždy.

Můj problém nejsou průměrné FPS, ty dávala slušně i původní 980, ale chci aby to drželo 60FPS celou dobu. Jako dokážu přežít občasný drop lehce pod 60, ale pokud jsou dropy buď časté nebo hodně pod 60, tak je to hodně rušivé. Zatím z těch nových titulů co mám nebyl problém s max. nastavením detailů (s alespoň základním vyhlazováním) jen u Tomb Raidere v DX12 (a v demu Dooma, ale to běží dobře i na slabých chrastítkách).
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 5. 8. 2016 17:55

Skoro všechno je méně rušivé než Vsync a jeho input lag.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 165 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod josa 5. 8. 2016 19:35

a je to doma :)
Obrázek
josa
Junior

Odeslat příspěvekod jike 8. 8. 2016 18:07

Na alze mají dneska skladem tu základní Gainward za 7600. Půl roku jsem čekal s 5770 na 480, ale nakonec jsem dneska vzal 1060. Nitro od Sapphiru se mi teda líbí podstatně víc, ale provozní vlastnosti jsou horší a není skladem, takže konečně je čekání u konce :D
jike
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka