GTX1080, 1070, 1060 - infa, recenze, zkušenosti

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 8. 2016 18:31

Neni.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod gman 23. 8. 2016 19:42

Mohl bys mi prosím doporučit nějakou 1070ku? Tak idealně max do těch 13500,-
gman
Junior

Odeslat příspěvekod vuLva 23. 8. 2016 20:08

Na itage.cz je MSI Gaming za 13 362,- Kč ;-)
vuLva
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 23. 8. 2016 20:31

Vidis? Tak presne tu. :))

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod h0n7a 25. 8. 2016 07:57

Ahoj, má dilema ohledně karty. Dal jsem si limit nějakej 7700 max za kartu a tak jsem vybral GTX 1060, ale vrtá mi pořád v hlavě, jestli nemá cenu koupit třeba spíš rx 480 4gb a ušetřit nějakou korunu. Jde mi o ten rozdíl cena vs výkon. Sestava je teď nová tady z fora: I5 6500, 16gb ram, MB: msi bazooka plus, corsair rmx 550w, skříň nanoxia deep silence 4, jde mi i o hlučnost, chci aby to bylo alespon při běžný zátěži (youtube, fb, psaní word, excel, access) tichý. Monitor mám 1680x1050 a měnit nehodlám.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Srandista 25. 8. 2016 08:12

Na 1680x1050 mi pride aj RX 480, aj GTX 1060 trocha overkill. Na tvojom mieste bych usetril este kusa viac a kupil bych RX 470, ked teda vravis, ze monitor menit neplanujes.
Gigabyte GA-Z270X-Gaming K5 | Intel Core i7-6700K + Scythe Mugen 4 | Patriot Viper 4 Series DDR4 16GB | MSI RX 470 4GB RAM | Intel 530 SSD 180GB + WD Black Mobile 1TB + WD Black 2TB | Corsair RM650x | Fractal Design Define C
Moto Z Play, Nexus 7 32GB
Srandista
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 25. 8. 2016 08:28

Vezmi klidne 3GB 1060 Gaming, cenove se vejdes. Pokud Ti nekdo bude tvrdit, jak hrozne je 3GB verze osekana, a ze se mela jmenovat spise GTX1055 ... udelej si vlastni nazor a najdi si par benchmarku. Je pravda, ze k lehkemu osekani doslo, a ze jmeno 1055 by karte sluselo vic. Na druhou stranu, pri shodnych frekvencich je vykonovy rozdil proti 6GB verzi "jen" v jednotkach procent. Afterburner pomuze.

K novym Radeonum RX ... zkusenosti s nimi mam relativne malo, ale kdyz srovnam predprodukcni vzorky RX480 s beta ovladaci, co jsem mel v rukach nekdy v kvetnu, s tim, co se ted da normalne koupit, sokovalo mne, ze ve stabilite OC nastroju a ovladacu obecne nenastal zadny viditelny posun k lepsimu. Jasne, soudim zatim podle par kusu produkcnich karet, 2x 480 a 5x 470. To neni moc. Na druhou stranu, kde mam motivaci zkouset jich vic, kdyz to dopada, jak to dopada.

Prvni jmenovana, RX480, je relativne v pohode. Druha jmenovana vsak byla vcelku peklo, a to ve vsech peti pripadech. Aktualne mam dalsi kus 470 v sestave pod stolem. A neni to Sapphire ani ASUS, nybrz MSi ... ale chova se co do stability velmi podobne, jako ASUS a Sapphire pred nim. Tady bude chyba nejspis v ovladaci, ale to neni u produkcni karty v zadnem pripade omluva!!

Vim, ze jsou na foru uzivatele hajici cervene barvy, kteri budou mou neprilis dobrou zkusenost bagatelizovat a pripadne rikat cosi o tom, ze mam leve ruce. Ale bohuzel je to tak, jak to je. Nemam zadny zajem kterehokoliv vyrobce vyzdvihovat nebo potapet. Nadto zde "potapim" i MSi, kteremu podle jednoho z "tech uzivatelu" udajne nadrzuji. :))

Mozna (cti: DOUFEJME) ze alespon na vanocni prodeje uz konecne bude RX470 fungovat spolehlive. Urcite mam v umyslu ji dale zkouset ... ale prozatim mam jednoduchou radu. Kup 1060, ta je bezproblemova, vcetne pretaktovani.

KineCZek

Odeslat příspěvekod h0n7a 26. 8. 2016 05:47

Super, dekuju. Presne takovejhle nazor jsem potreboval znat. Prolejzal jsem vsechny mozny cesky i zahranicni recenze, ale porad jsem se nemoch rozhodnout.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 26. 8. 2016 08:49

Coz o to, RX 480 by byla fajn. Ale:
- je az moc zamerena na budoucnost ... . napriklad VCE - zatim minimalni podpora a pri pouziti klasicke akcelerace prehravani takty na 900 MHz ... heh. V tomto duchu se to veze dal.
- dostupnost karet s pouzitelnym chladicem - zadna. Jediny pouzitelny chladic co jsem videl ma MSI. Staci se kouknout v recenzich na porovnani teplot a hlucnosti. Tj. GTX 1060 a RX480 jsou s chladicem MSI na podobne urovni, tj. luxus. Naproti tomu Sapphire Nitro, 80 stupnu pri 70% otacek zadny problem.
- vychozi frekvence 1266 se zda rozumnym maximem vzhledem k provoznim vlastnostem (spotreba, teploty ...) .

PS: Nevim zda je to zdani, ale antializing se mi zda na RX480 lepsi nez na GTX 1060, kde je takovy rozmazany. Mozna to je jen pocit.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod omualo 26. 8. 2016 09:28

RX470 je hnojena ovladaci a u RX480 zase prakticky nevidim vhodne nereference. V AMD by mel nekdo radne dostat nakopano do k... Uz aby tu alespon byl Afterburner s podporou Polaris.
Zatim, kdyz rozpocet netlaci, je lepsi volbou 1060, i kdyz zrovna 3GB kartu bych moc nedoporucoval (zatim staci, nez si vyvojari zvyknou na vice VRAM, pak se timhle smerem zase optimalizovat nebude).

ps. Rozdil v klasickem AA jsem nejak nepozoroval, ale anisotrop se mi u AMD zdal vyladenejsi.
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 26. 8. 2016 10:10

GTX 1060 3GB bych take silne nedoporucil, uspora par korun oproti 6GB verzi se krute nevyplati. Ta karta je vyhodna jen pro nVidii na zbaveni se horsich kusu cipu. Budouci hry budou v nejlepsim pripade optimalizovany v medium detailech na 3,5GB (protoze GTX970, kterych je mraky), ale niz se na 100% nepujde, neni duvod. Vsechny dostatecne vykone karty (az na tuhle orezavku) tu pamet maji.

Co se tyce AMD, tak mam silny pocit, ze maji oddeleni specializujici se na vymysleni strategie pokazeni nepokazitelneho :-( .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod h0n7a 27. 8. 2016 08:43

Ono taky předpokládám, že když by lehnul monitor (je mu 7 let) a kupoval bych novej, tak bych možná už šel do 16:9 Full HD (teď 16:10 1680x1050) a tam by už mohl být teoreticky krapet zádrhel s těma 3gb? Je to děs, člověk fakt neví co si má vybrat, nejdřív jsem myslel, že vezmu AMD, ale pak jsem viděl jak zase nezklamali a ovladače fungujou tak jak fungujou, tak ok vezmu 1060, ta pro změnu je buď drahá nebo není nikde skladem. Do toho mám ještě jeden technickej dotaz, protože je to všechno naházený v košíku, tak mi ještě teď začala vrtat v hlavě, zda tam nehodit místo i5 6500 i5 6400, páč jsem teď koukal na ceny a 6400 je už pod 5tis a pak bych ty ušetřený prachy vrazit do karty, ale nevím zda výkon vs cena je u 6400 adekvátní.
h0n7a
Junior

Odeslat příspěvekod corecorecore 27. 8. 2016 09:16

Když už se budeme bavit o teoreticky budoucnosti tak v budoucnu ta gtx 1060 s 3 GB bude ztrácet dech zatím co třeba taková RX 470 bude v budoucnu naopak jen získávat.

Jinak k těm cpu je tady pěkný video :

https://www.youtube.com/watch?v=70-8XG6uhK4
corecorecore
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 27. 8. 2016 10:00

Do RX470 bych nesel, preci jen se da ocekavat ze jsou pouzita horsi jadra. Tedy RX480 4GB provozovat na default taktech pokud to neni MSI a hlavne poddvoltovat a upravit nastaveni chovani chlazeni. Pokud se da verit tomu co karta ukazuje, tak bych mel mit spotrebu podobnou GTX1060 . Ty Radeony jsou sami o sobe dobre, ale jejich nastaveni z tovarny je prinejmensim otresne. Kdyby Sapphire mel v nabidce i nVidie, tak bych veril, ze to je zaplacene, takhle bohuzel nelze rict nic nez absurdne zpackane, otazka kym.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Bumerang 27. 8. 2016 10:14

corecorecore píše:taková RX 470 bude v budoucnu naopak jen získávat.

470 nie je skotska whisky, casom neziska vobec nic, ked tu bude aspon kazda tretia ackova hra naplno pouzivat Vulkan tak tu uz davno bude minimalne RX 6**...
Bumerang
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka