GTX1080, 1070, 1060 - infa, recenze, zkušenosti

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod corecorecore 27. 8. 2016 13:48

Bumerang píše: 470 nie je skotska whisky, casom neziska vobec nic, ked tu bude aspon kazda tretia ackova hra naplno pouzivat Vulkan tak tu uz davno bude minimalne RX 6**...

Doporučuji ti přečíst si :

http://www.zive.cz/clanky/directx-12-vs ... fault.aspx

Bespi_ píše:Do RX470 bych nesel, preci jen se da ocekavat ze jsou pouzita horsi jadra.

Tady máš srovnání GTX 1060 6gb vs RX 470/480 v Deus Ex: Mankind Divided

https://www.youtube.com/watch?v=5IfVF6kld8I

1060 3GB by skončila někde na úrovni GTX 970... :arrow: pro tazatele h0n7a by do budoucna byla lepší volba RX 470/480.
corecorecore
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 27. 8. 2016 14:22

Sice to do tohohle vlakna nepatri ale ....

Mezi RX470 a RX480 je nejaky HW rozdil - pocet stream procesoru, frekvence cipu i pameti. Neni mozne aby se v realu projevil na urovni chyby mereni. Tj. ocekavej ze zde bude nejaka "bota". Vzhledem k jinym botam v ovladacich bych se nedivil. Ocekavatelny rozdil mezi temi kartami by mel byt cca 8-10%. Ano neni to moc, ale pokud je rozdil v radech stokorun, tak to smysl ma. Pokud ovsem dle Alzy rozdil u MSI provedeni 3 tisice .... .
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Bumerang 27. 8. 2016 15:36

corecorecore píše:Doporučuji ti přečíst si :...

precitane, a co? hlavne "message" clanku je ze tu bude riadna konkurencia v oblasti API, a Vulkan este zdaleka nema v tejto hre vyhrane, pokial dojde k jeho rozsireniu tak RX4** uz bude beznadejne stary kus srotu co bude v bazaroch za babku. Process presadenia sa Vulkanu bude trvat dlhe roky to je proste fakt.
Bumerang
Junior

Odeslat příspěvekod polda 27. 8. 2016 17:23

Ničeho bych se nebál, to co se tu probírá má tak 10% uživatelů. Zbytek se snaží hrát na neuvěřitelných věcech z pravěku a LN pro ně znamená cokoli tišší než pračka v cyklu ždimani. Vyvojari her to také vědí a hnát to tak rychle a daleko nemůžou.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 4. 9. 2016 11:54

Míval jsem MSI GTX 580, která tak hřála a větrala, že jsem se rozhodl konečně koupit něco novějšího a tiššího. Na základě recenzí a určitého budgetu jsem nakonec vzal MSI GTX 1060 Gaming X 6GB. Tichá a studená je skvěle, ale překvapilo mě, že některé aplikace využívající grafický výkon se zpomalily. Chápu, že x80 řada je asi výkonnější než x60, ale tohle jsem u výrazně novější karty cca vyšší střední třídy nečekal. Drivery mám klasicky nejnovější přes ten nVidia panel.

- Adobe Photshop se mi zrychlil, ale to je tím, že s GTX580 si nějak nerozuměl a pořád hlásil konflikt v driverech a všemožné problémy. Tady tedy spokojenost.
- Sony Vegas 13 se zpomalilo snad o polovinu, ale tam to ještě přikládám tomu, že obecně neumí s novějšími kartami moc pracovat, podobných problémů ostatních uživatlelů jsem vygoogloval spousty.
- Adobe Premiere CC 7.2.2 - tady mě to částečné zpomalení zarazilo nejvíc, kartu jsem přidal do textového souboru (cuda_supported_cards.txt) dle návodu a v nastavení je zaškrtnutá GPU akcelerace. Oproti GTX 580 přinejlepším žádná změna, možná spíš zpomalení.

Je to normální a skutečně v tom renderovacím výkonu (CUDA/OpenCL) je 580 lepší než 1060? Nebo je spíš někde problém u mě (drivery, nastavení atd.)? (Zbytek počítače je poměrně nadupaný - i7-6700K + 32GB RAM DDR4, SSD apod.).
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 4. 9. 2016 12:15

Tak pro tyto aplikace jsi si měl pořídit výkonnější RX 480 s dobrým výkonem v OpenCL a ne osekanou 1060 za téměř 10k, která se hodí jen na hry. Vyhozené peníze.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 165 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 4. 9. 2016 14:14

Chápu, že jsou lepší volby, mně šlo jen o to, jestli to tak skutečně je, že 1060 je na rendering videa pomalejší než 580. Nebo jestli někde dělám chybu v nastavení,

Jinak mi to žíly netrhá, pracuju hlavně v Photoshopu, který mi lítá rychle. Rendering jednou týdně přežiju.
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 9. 2016 14:38

Je to tak.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 5. 9. 2016 10:29

Od doby 580ky se nV vydala cestou kastrace výpočetních jednotek a navyšování herního výkonu...
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod polda 5. 9. 2016 10:33

Protože většina sleduje jen čísla Mhz apod, druhá věc trh s PC upadá krom herního businessu
polda
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Scully 5. 9. 2016 19:33

Já se přiznám, že jsem z toho zmatený, protože když jsem tu před časem psal, že hledám náhradu na renderování videa za svou 580, kterou jsem kupoval před lety asi za 3900 Kč nebo kolik, tak reakce uživatelů na tu 580 byly "za ty prachy je to šmejd", "je to stará karta na úrovni 660", "měl sis koupit 760, která je daleko lepší". Takže když mi všichni doporučovali 660 nebo 760, tak jsem usoudil, že nová 1060 by mohla být přece logicky lepší? Navíc jsem četl spousta recenzí a benchmarků, kde tahle karta vychází fakt dobře...

Ale ono asi je to spíš tak, jak naznačujete - že karty jdou dopředu v herním průmyslu a to je to, podle čeho většina lidí karty doporučuje nebo sama kupuje, ale v renderování videa (CUDA) to holt asi stagnuje...

Takže asi kašlu na práci a jdu nakoupit nějaký gamesy na Steamu :-D
Mr.Scully
Junior

Odeslat příspěvekod mmmjack 5. 9. 2016 19:47

A koukal jsi na recenze a benchmarky pro aplikace, o kterých mluvils, že v jich klesl výkon? Jako Photoshop, Premiere nebo Vegas, nejlépe na fóru podpory výrobce toho kterého SW si zjistit jaké grafiky podporují a podle priorit pak vybrat, záleží co potřebuješ více, jestli hrát nebo pafovat.
mmmjack
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 9. 2016 20:06

Pokud chceš výkon pro Photoshop / Premiere Pro, atd. tak z "obyč" grafik (alespoň z komba NVidia + CUDA) nic lepšího, než GTX 580/590 asi nenajdeš. Všechny následující řady jsou pak už značně ořezané.

Pokud chceš pařit ... je ti to jedno, hledáš kartu s poměrem cena / výkon u her.

U AMD (OpenCL) je situace pro změnu jiná - poslední modely nabízejí vyšší výkon než předchozí, jenom bych se vyhnul kartám Fury (X), které paradoxně za R9 390X zaostávají.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod KineCZek 5. 9. 2016 20:08

To nemyslim, ze by byla uplne pravda. Prvni Titan byl vykonem v CUDA (i v DP) excelentni a dnes jej lze sehnat za fajn penize.

Pokud pouzivana aplikace umi OpenCL, kazdopadne je R9 390X jasnou volbou.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod milsimr 5. 9. 2016 20:17

Osobně bych žádnou grafiku Titan (ani ty starší) nestrčil do škatulky "obyč grafika" ( i když technicky vzato grafiky Titan nic jiného nejsou). Když ho ale vemu v úvahu, máš samo pravdu. Tenhle typ škatulkování bych ale nechal ležet .. za mne čistě subjektivní záležitost.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Předchozí stránkaDalší stránka