AMD RX 480, 470, 460 - infa, recenze, zkušenosti

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod eici 9. 7. 2019 15:32

Ak sa napr. pozriem na Steam Hardware & Software Survey tak na prvých dvoch miestach je 1060 resp. 1050Ti; nie je to samozrejme dogma, ani to nemôže pokryť CZ/SK trh, ale niečo to asi naznačuje... Na akom železe potom ľudia hrajú? každý ma doma 2080 a nadáva na AMD
eici
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 9. 7. 2019 16:13

To vůbec nic neznamená. Pokud u nás drtvia většina lidí jezdí Octavii, znamená to, že je to dobré auto? Nejspíš ne.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod krysta 10. 7. 2019 14:32

Python.p píše:Ve kterém světě na ty hry stačí 1050Ti?

Třeba v mojem (mám 1060, ale to snad není až takový rozdíl). 1080p@75Hz. Hraju čím dál tím míň. Indie, starší hry(GTA V, Witcher 2), FPS (CS:GO, Apex) z novinek jsem hrál akorát Anno. Hraju čím dál tím míň, už mě to ani až tak extra nebere. Poslední hra u které jsem se fakt těšil jak dojdu domů a sednu k tomu byl Witcher 3 a to už je nějaký ten rok. Na druhou stranu, jsem na tom teď alespoň líp fyzicky.

"Stačí" je asi to pravé slovo. Všechno na max to nedá, ve vyšším rozlišení by to bylo až moc o kompromisem. Ale na FHD se to docela v pohodě dá.

Edit: koukám 1050ti je slabší než jsem myslel, ale i tak se to asi ještě dá
krysta
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 10. 7. 2019 21:28

Chodit po obrně o berlích se taky dá...
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 11. 7. 2019 12:44

:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
loleCZeQ
Junior

Odeslat příspěvekod Goozling 3. 2. 2020 11:03

Goozling píše:
.Hardy píše:Mám Corsair RM550, takže by zdroj neměl být problém. Co jsem si pročítal time 4 buying různá fóra, tak se dá chod V56 celkem zefektivnit undervoltem, takže by se mohla výsledná spotřeba samotné grafiky pohybovat kolem 170 – 200 W.

Teploty mě zajímají z toho důvodu, že ikdyž to zní jako prkotina, tak PC mám v malém pokoji, který se (obzvlášť v létě) špatně větrá, takže bych byl putlockers rád, aby GPU v zátěži nejela třeba na 75C až 85C, abych z toho tady pak neměl po několika málo minutách hraní saunu. Alternativou k V56, je pak GTX 1660Ti.

Tak pokud i v českých krámech klesne cena cca na úroveň 1660 Ti, tak Vega 56 bude velmi zajímavá volba, ten výkon, především v DX12, je velký. Za 7500,- by to byla pro mě jasná volba.

Když teda opomenu ten fakt, že reagujete na skoro dva týdny neaktuální dotaz (nicméně, nastalo zlepšení oproti předchozím příspěvkům :) ), pak se velmi pravděpodobně ještě nějakou dobu tak razantní snížení cen nestane (jestli vůbec), už jen vzhledem k vysokým cenám HBM2. Nicméně Vega 64 si myslím, že už je za docela atraktivní cenu, kdy v nejlevnějších obchodech je k mání za ~11k. Nemluvě o bazaru, kde jsem těžařské V64 viděl za ještě lepší ceny, kde se dalo i přemýšlet nad zakoupením aftermarket chlazení a člověk by se stále vešel do 10 tisíc. Což si myslím, je celkem fajn.
Goozling
Kolemjdoucí

Předchozí stránka