Slušná grafika na WoW

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dede 26. 7. 2016 16:13

Zdar chlapi,

omlouvám se za lamerský dotaz, ale poradil by někdo grafiku v dobrém poměru cena/výkon, která by utáhla World of Warcraft na plné detaily?
Jiné hry nehraji. K WoW jsem se po letech vrátil a docela mě to chytlo, jenže mám stařičkou Nvidia Geforce GTX 285 a ta už na střední (a nízké) detaily dost funí a nestíhá.
Co jsem porovnával, tak i levné karty jsou rychlejší než ta moje, ale v grafikách se neorientuju, tak nechci koupit blbost.

Díky moc.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod m.kv 26. 7. 2016 16:19

Doplň i zbytek sestavy včetně přesného modelu zdroje.
m.kv
Ex-moderátor

Odeslat příspěvekod dede 26. 7. 2016 16:38

Typ CPU QuadCore Intel Core i7-860, 2933 MHz
HDD 2x256 SSD v RAID 1
10GB RAM DDR2
Název základní desky Asus P7P55D-E
Zdroj je Seasonic 430W.

Dík.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod kanabis 26. 7. 2016 16:50

Mám GTX1070 na max detaily má 60+ FPS. Raidy jsem ale ještě nezkoušel.
PC(Win10): Intel i5-3750K 4,5Ghz, Noctua NH-D14, Asus P8Z77-M PRO, 16GB RAM, GTX 1070 Gaming X,Seasonic P-760, SSD Crucial M4 128GB, FD Define R4
NB(OSX): Macbook Pro retina early 2015, Intel i5 2,7Ghz, 8GB RAM, SSD 256GB
kanabis
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 26. 7. 2016 16:52

WoW patri ke hram silne naklonenym nVidii, takze pokud chces hrat primarne WoW tak koukej timto smerem. Optimalni bude bazarova GTX 970 nebo nova GTX 1060. Legion naroky na grafiku docela slusne zvednul - zvlast kdyz hlavni mesta jsou ted cross-realm. Nadruhou stranu hrat jde dobre i s nizsimi detaily. Prostr pro WoW nejdulezitejsi zustava stale CPU. Co ale hodne pomohlo je Win10.

PS: Ja hraju WoW na kartach od AMD :-) 5850 a 7950.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Radmen 26. 7. 2016 16:53

S Legionem přibyly další úrovně nastavení, co bylo ultra je teď nějak 6/7, grafika co zvládne 10 rozhodně nebude patřit do kategorie "levné".
Radmen
Junior

Odeslat příspěvekod dede 26. 7. 2016 16:57

Upřímě řečeno, nikdy bych si nic jiného než Nvidia nekoupil. Kdykoliv jsem měl co do činění s AMD, tak byly vždy problémy. Jejich ovladače považuju za naprosto katastrofální.
Ale nechci flame. Je to jen moje zkušenost, jiný může mít opačnou.
dede
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 26. 7. 2016 18:35

Ze tam je par urovni navic neznamena samo o sobe nic. Zvlast kdyz zaklad je stale z roku 2005. Ano je vetsi dohled ... ale mam nastaveno 10 a fps jsou stejne jako byly ve WOD pri maximalnim dohledu. Blizzard totiz vtipne dohled o neco prodlouzil, ale soucasne snizil detaily u veci ve stredni vzdalenosti. Ve vysledku tedy toto nehraje vyznamnou roly. Ja jen doufam, ze nekdy blizzard napadne zvetsit rozliseni obecnych textur. Ty textury o velikosti ikony roztahle pres pul obrazovy a rozmazane tak aby nebyly videt ostre prechody jsou v dnesni dobe fakt silene. Dohaneni efektama pak akorat zere tunu vykonu a vysledek i tak nic moc.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 26. 7. 2016 20:35

Pokud se bavíme čistě jenom o WoW, tak cokoliv nad RX-480 / GTX 1060 pro 60 Hz / 60 FPS FullHD nemá smysl. Zbytek se bude beztak odvíjet od procesoru, obzvlášť při raidech.

V tvé sestavě bych akorát udělal jedinou změnu - ty dvě SSDčka bych dal do RAID 0. RAID 1 tak jako tak není záloha.

A na závěr rejpnutí: by mne vcelku zajímalo, jak jsi do té desky nacpal 10 GB DDR2 RAM ...
Administrátor fóra Živě.cz.

New anthem for all merry drunkards! ALESTORM - Hangover
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod PoliceCollector 26. 7. 2016 21:23

LoL, GTX 1060 na WoWko, který by dneska rozběhala snad i chytrá lednice :D :D :D
To každý potřebuje mít 2000FPS+ ?
PoliceCollector
Junior

Odeslat příspěvekod Bespi_ 26. 7. 2016 22:43

Oficialni wowko vyzaduje vykony HW. Ano ty neoficialni zijici v dobach LK, CATA jsou nenarocne. Zkus se kouknout na oficialni pozadavky hry. Je tam Core i5. Grafika muze byt slapsi o tom zadna, ale na lepsi detaily nebo nedejboze ULTRA se to nijak nelisi od aktualnich nejnarocnejsich her. Byt ta zatez se chova dost podivne.

Jinak co tak koukam, tak aktualni WoW dokaze "rozlozit" zatez ma 12 CPU jader.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod dede 27. 7. 2016 05:25

milsimr píše:Pokud se bavíme čistě jenom o WoW, tak cokoliv nad RX-480 / GTX 1060 pro 60 Hz / 60 FPS FullHD nemá smysl. Zbytek se bude beztak odvíjet od procesoru, obzvlášť při raidech.

V tvé sestavě bych akorát udělal jedinou změnu - ty dvě SSDčka bych dal do RAID 0. RAID 1 tak jako tak není záloha.

A na závěr rejpnutí: by mne vcelku zajímalo, jak jsi do té desky nacpal 10 GB DDR2 RAM ...

Ona to je asi 6 let stará deska, která má z neznámých důvodů stejné označení jako nové typy. Po letech už jí nefunguje jeden slot a byla ještě na DDR2 paměti. :-)
dede
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 7. 2016 09:58

Jasně... a jaké další pohádky nám tu povíš? Tvoje kombo Core i7-860 + DDR2 je totální nesmysl, kterej v žádném případě nemohl fungovat.

Asus P7P55D-E s podporou DDR2 neexistuje. A obecně, neexistuje žádná sestava s procesory Core iX (a obecně s procesory Intel Core 5. generace), která by používala DDR2 - z toho jednoduchého důvodu, kde procesory (na nichž je integrovaný memory controller) ani DDR2 nepodporují.

Mj. pokud jsi DDR2 do té desky nějakým způsobem narval, tak tím pádem znáš příčinu pro nefunkční memory slot.

Nekrm nás tu tedy svými nesmysly.

milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod r34ktor 27. 7. 2016 10:10

Prostě překlep. Má DDR3. Nic jiného do desky dát nejde.

GK bych nepodceňoval.

Ukázkové video z RAIDu WoW:WoD (ultra detaily):

Procesor (i7-6700K) se celkem nudí, zato GTX 970 jede na max.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod milsimr 27. 7. 2016 10:50

GTX 1060, kterou jsem doporučil, je výkonově nad 970tkou .. tzn., problém nevidím, přijde mi, že výkonnostní rezerva tam je naopak dostatečná.

milsimr
Administrátor

Další stránka