Upgrade grafické karty

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Odpadlík 7. 10. 2016 17:41

Zdravím,
mám v plánu provést upgrade grafické karty ve svém herním počítači. Normálně jsem herní PC měnil vždy po pěti letech, nicméně teď už po třech letech došel mé grafické kartě dech a rád bych ji vyměnil, než budu měnit celé PC.

Konfigurace PC:
MB: ASUS P6T DELUXE V2 (ntel X58 (Tylersburg 36S) + ICH10R)
CPU: Intel Core i7-960 3.2GHz
GPU: AMD Radeon HD 6950 2GB
RAM: 6x 2GB Kingston DDR3-1600
Zdroj: 750W s Gold certifikací

Vzhledem k tomu, že se jedná o starší PC a hodlám jej používat zhruba další dva až tři roky, tak jsem si dal limit pro GPU 10k Kč. Můj favorit je MSI GTX 1060 GAMING X 6G, který je lehce pod touto hranicí. Nicméně mám pár otázek.

Moje deska podporuje pouze PCIE v2. Mnou vybraná karta požaduje PCIE v3, nicméně vím, že jsou zpětně kompatibilní, ale že může dojít ke snížení výkonu. Jak moc se to projevuje? Pokud to budou řádově jednotky procent, tak by mne to netrápilo. Dále se jedná o výkon CPU, jestli nebude nějak výrazně brzdit chod GPU. Daný CPU mi plně vyhovuje a prakticky jedná hra, která jej dokáže nějak potrápit je GTA V, ale i tam jsem na nějakých 70% využití, nicméně nerad bych koupil super grafiku abych zjistil, že nestíhá CPU.

Ještě bych rád dodal že hraju na FullHD monitoru, upgrade na 4k s tímhle PC neplánuji a rád bych většinu moderních her rozjel na maximální detaily, což by daná grafika dle testů měla bez problémů zvládnout.

Děkuji za odpovědi a případně se nebojte navrhnout i jinou grafiku, pokud by byla z nějakého hlediska zajímavá.
Odpadlík
Junior

Odeslat příspěvekod BLIzZard--cz 7. 10. 2016 18:00

Ten tvůj favorit se cenově vůbec nevyplatí.

Vzal bych: https://www.czc.cz/msi-radeon-rx-480-ga ... 94/produkt
Vzhledem k tomu, že kartu plánuješ na delší dobu, stojí za zvážení i 8GB verze.

PCI-E 2.0 nemá na výkon ve hrách téměř žádný vliv.
i9-9900KS @ 5Ghz + FD S24 | MSI Z370 KRAIT | GIGABYTE RTX 2080 Ti AORUS 11GB @ 2115/16600Mhz | G.Skill Trident Z 32GB @ 3600Mhz, CL16 | SAMSUNG 970 EVO PLUS | Corsair HX1000 | Bitfenix Aurora | 144 Hz IPS QHD
A6 3.0 BiTDI, 313 koní, 650 Nm, 0-100 za 5,1s
BLIzZard--cz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod omualo 7. 10. 2016 18:40

Ta MSI verze neni spatna, ale je predrazena. Jestli je podminkou i nV, pak https://www.czc.cz/gainward-geforce-gtx ... 50/produkt . Oproti RX 480 v dnesnich hrach mirne vykonnejsi (v budoucnu ale cekam otoceni pomeru nejen diky DX12, AMD ovladace chteji nejaky cas na doladeni; je dost mozne, ze se bude opakovat situace jako s R9 280).
omualo
Junior

Odeslat příspěvekod Odpadlík 10. 10. 2016 20:22

BLIzZard--cz: Nepsal jsem to do požadavků, nicméně AMD nechci, dostal šanci jednou a nehodlám to zkoušet znovu. :)

omualo: Díky za typ na jiného výrobce. Nicméně chtěl jsem se zeptat, nebudou s ní větší problémy? Všude jsem četl chválu na MSI a hlavně gaming série, o tomto výrobci jsem toho našel méně. Ale nižší cena by samozřejmě potěšila.

PS: Omlouvám se že odepisuji až tak pozdě, byl jsem mimo civilizaci.
Odpadlík
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 10. 2016 11:20

Gainward nemá zrovna valnou pověst, vsadil bych na jistotu v podobě MSi gaming :)
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod Bespi_ 12. 10. 2016 12:37

MSI Gaming je temer dokonale provedeni, bohuzel si ho taky necha zaplatit. V uvedene sestave by slo vyuzit i GTX 1070. U CPU intenzivnich her se nedostatek vykonu projevi at tam das jakoukoliv kartu u ostatnich to bude sem tam nejaky snimek co by mohl byt navic, ale nijak zavratny rozdil.
Bespi_
Junior

Odeslat příspěvekod Odpadlík 12. 10. 2016 14:28

Python.p: Právě tohoto jsem se bál. Nicméně vidím to stejně, radši si tisícovku připlatím, než pak řešit nějaké problémy.

Bespi_: Ano, i GTX 1070 jsem také přemýšlel nicméně ta cena je už dost vysoká. Mohl bych ji sice koupit teď a za dva tři roky dokoupit zbytek, nicméně si říkám, že si teď vystačí s GTX 1060 a za ty dva tři roky si koupím komplet novou sestavu i třeba s GTX 1080, když bude v té době za rozumnou cenu. :)

Každopádně díky všem za názory a rady, vezmu si tu MSI GTX 1060 Gaming.
Odpadlík
Junior