Upgrade GK?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Qefik 10. 3. 2017 11:55

Zdravím,

mám doma:
CPU: i5 3570k@4.0GHz + Ninja 4
MB: GA-Z77-D3H (v záloze ASRock Z77 extreme 4, trochu mi tam hapruje zapojení frontpanelu)
GPU: Sapphire R9 280X
PSU: Corsair RM650
RAM: 16GB DDR3
To vše v krásně bílé FD R4.
Hraju na 24" FullHD

Už od uvedení nové generace GK přemýšlím o upgrade, po pročtení pár témat v PC sestavách jsem dospěl k názoru, že můj stroj jako celek není třeba upgradovat, výkonově stačí. Jediné z čeho mám obavu jsou MB, prvně zdechla Sapphire Z77 Pure Platinum, dostal jsem dobropis a už nic hezkého za dobré peníze nebylo.
Grafika mi taky chcípla už 2x, řešeno též dobropisem, což mě tolik netrápilo, 1 rok jsme na nich těžili, pak půl roku hráli a dostali plnou cenu zpátky. Nicméně se bojím, že mi odejde i ta poslední co zbyla, tak bych rád upgradoval zavčasu a této se zbavil.

Do budoucna bych chtěl nějaký QHD, případně 4k monitor, tak aby byla další grafika ready. Zatím jsem měl jen AMD (ATI) grafiky, ale nVidie se rozhodně nebojím.

Dotaz tedy zní: jakou GK do této sestavy, aby vydržela výkonem cca 4 roky, pokud se vydavatelství nezblázní s požadavky nebo snad Valve nevydá HL3. Případně aby se pak vyplatilo ji přenést do nové sestavy, až nebude stařičká i5 stačit.Cena by se mohla pohybovat do 10k, pokud by třeba za 12k byl výkon znatelně lepší a nebyl by to nějaký overkill, nemám problém. Pokud možno tichou GK.

Hraju CS:GO, BF1, GTA V a rád bych třeba i ostatní AAA tituly, co vyjdou hrál na vyšší detaily a případně ve vyšším rozlišení než FullHD.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dockalacek 10. 3. 2017 12:07

Nejsem žádný znalec grafik, ale 4k s tímhle rozpočtem není úplně reálných. QHD už je lepší, snazší. Vzal bych bazarovou 1070 od MSI se zárukou do října 2019 za 9 999 korun:

https://pc.bazos.cz/inzerat/72187521/Gr ... G-X-8G.php
Athlon 200GE, Noctua NH-L9a Chromax, 2x8GB RAM DDR4 3000, Gigabyte B450-I, SSD Seagate Barracuda 120 500GB + SSD WD Blue 3D 500GB, Seasonic GX-550, Silverstone Sugo, 1x Noctua 140 mm (vpředu)
dockalacek
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ensidia 10. 3. 2017 12:24

No na 4k tak jedině 1080ti a i ta bude mít problémy a ještě 12 tisíc přitlačit :D :D. (aby měla hratelná fps). Nebo počkat na Vegu II nebo 1170ti ty už by to mohli zvládat obstojně.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2017 12:34

Na 4k ... sam mam 2ks 4k panelu, takze o tom, co ktera karta (ne)zvladne ve 4k si troufam rict, ze bych mohl vedet i vice nez teorii. 1070 bych na serioznejsi hrani ve 4k urcite nedoporucil, vykonove nestaci. 1080 jakbysmet a 1080Ti take v jednom kusu v nekterych hrach neni ono. Dneska uz to mohu i rict, aniz by mi nekdo hrozil nejakym NDA.

Pokud uvazujeme nad QHD, je i 1070 zatim dostacujici.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod alke 10. 3. 2017 12:39

záleží, kdy chceš ten monitor kupovat.ale v současný době na FHD je nejvýhodnější prostě 480 4(8)GB.

PS: ve vláknu k 4XX je zmíněna asus 480 4GB za 5,6K.řekl bych cenová bomba
alke
Junior

Odeslat příspěvekod Ensidia 10. 3. 2017 12:47

Kup si RX 480 na full HD a všechno okolo bude stačit. Po vydání RX500 ještě zlevní. Za 3 roky hodit pc do popelnice. Postavit celý nový počítač s více jádry,ddr4,m.2 disky nové grafiky a slušné hraní ve 4k :D.
Ensidia
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 10. 3. 2017 13:06

Ano, s tim se da souhlasit.

https://www.alfa.cz/product.php?eid=1051450060000003LA9

Za ten vykon super cena. Provozni vlastnosti uz u tohohle ASUSu tak super nejsou, ale na MSi se priplaci vic nez 10% ceny. Zda se to vyplati ci ne, to uz si musi zvazit kazdy sam za sebe.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Qefik 10. 3. 2017 14:03

Super kluci, díky za cenné rady. Popřemýšlím teda, jestli nedožiju s touto GK až na další generaci, případně na pád ceny. Monitor budu řešit asi až v době, kdy mi ten stávající nebude stačit nebo umře, případně bude výhodnější ho poslat v oběhu dál (rodiče, prarodiče) a koupit si sám sobě něco lepšího.

PC dokud bude fungovat, tak ho rozhodně do šrotu házet nebudu, spíš ho pošlu dál někomu, komu stačí na surfování. Zatím jsem ani já nepocítil, že by mi 4 jádra bez HT nestačila :)

Shrnuto sečteno, zatím budu stávající GK chválit jak jí to hezky jde, aby vydržela co nejdéle, ještě jednou děkuji.
„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“
Mark Twain
Qefik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 10. 3. 2017 23:31

Popř. zvážit nákup nějaké bazarové R9 290/390(X) .. tady dokonce prodává s Accelerem https://pc.bazos.cz/inzerat/72059219/Gi ... V-280X.php

Na FullHD hraní ti to bude ještě nějakej rok / dva stačit a Accelero snad půjde dát i na další grafiku.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod freedyspeed 12. 3. 2017 09:19

FYI cca za měsíc budu prodávat roční GTX 980
freedyspeed
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mmmjack 13. 3. 2017 11:00

milsimr píše:Popř. zvážit nákup nějaké bazarové R9 290/390(X) .. tady dokonce prodává s Accelerem https://pc.bazos.cz/inzerat/72059219/Gi ... V-280X.php

Na FullHD hraní ti to bude ještě nějakej rok / dva stačit a Accelero snad půjde dát i na další grafiku.

Tak 280X má teď, to si asi moc nepomůže ne?
mmmjack
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vrzalík 13. 3. 2017 11:37

KineCZek píše:1070 bych na serioznejsi hrani ve 4k urcite nedoporucil, vykonove nestaci. 1080 jakbysmet a 1080Ti take v jednom kusu v nekterych hrach neni ono. Dneska uz to mohu i rict, aniz by mi nekdo hrozil nejakym NDA.


Je to off-topic, ale chtěl bych se zeptat, jaký herní monitor bys mi doporučil k GTX 1080 Ti z dlouhodobého hlediska? 1440p 144Hz s Gsyncem? Nebo klidně i full hd? Pokud koupím tak drahou kartu, chtěl bych, aby mi tak 4-5 let vydržela u většiny her na solidních fps ( průměrné fps aby moc neklesaly pod 60).
Vrzalík
Junior

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 13. 3. 2017 14:01

Za sebe říkám FullHD, pokud uvažuješ o 144hz. G-SYNC je hovadina, platíš za něco, co ti způsobuje akorát input lag a rozdíl mezi 144hz a 144hz+G-SYNC je velmi nepatrný, spíš žádný. NVIDIA už dávno měla tuhle technologii dát free.
Záleží ovšem taky na tom, co hraješ. Doposud jsem měl GTX 1080 a v některých hrách - BF1, TF2, ale i CARS docházelo k masivním propadům FPS. V ten moment ztrácí 144hz smysl a tím spíš u 1440p... tam ti dostatek FPS neposkytne ani GTX 1080Ti. Prostě pokud chce dnes člověk pohodlně hrát a mít z toho vizuální požitek (rozuměj max detaily a stabilní FPS) a ne jít cestou kompromisu, pořád mu ten grafickej výkon tak nějak chybí...
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 13. 3. 2017 14:10

mmmjack píše:Tak 280X má teď, to si asi moc nepomůže ne?


Nevím jak ty, ale já mezi 280X a 290/390(X) vidím docela rozdíl.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod loleCZeQ 13. 3. 2017 14:12

Z bláta do louže...
loleCZeQ
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků