Kde koupit kartu?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hekrhy 11. 1. 2018 10:19

Myslíte, že se výhledově v příštích měsících situace nějak zlepší?

Říkal jsem si, že po Vánocích si udělám radost a koupím grafiku na hry (chtěl jsem 1060 6GB nebo RX580 8GB), ještě okolo Vánoc na skladech něco bylo, ale teď absolutně nic, nebo za šílené ceny...

Má to cenu čekat? Nebo doufat, že bitcoin pukne a těžařské karty půjdou do bazaru/nové nebudou vykoupeny? Nebo jít do rizika a zkusit koupit nějakou jetou kartu z ebay?
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sTebliczek 11. 1. 2018 10:31

To ti asi nikdo nerekne. Cina ma zakazat tezbu bitcoinu z duvodu velke spotreby energie. Jizni koreba ma zakazat bitcoin... Ale jestli to s tezari neco udela, jestli se objevi nejake karty, to ti nikdo nerekne.
Momentalne je situace takova (volal jsem do alfy pro zjisteni dostupnosti), ze jim tam volaji rusove a poptavaji karty po tisici kusech...
sTebliczek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod polda 11. 1. 2018 10:34

Pěkný. A to není moc let nazpátek, co byly články jak jsou desktopy bez budoucnosti. A během 2-3 let jdou ceny komponentů málem jednou takový. Začalo to s HDD, přes RAM, GPU, čekám kdy s čim přijdou kvůli zdražení PSŮ alias zdroje.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 11. 1. 2018 10:47

Ten svět se zbláznil...
A co ty karty z druhé ruky např. z ebay, má to cenu zkoušet?

polda: jo před pěti lety jsem kupoval 16GB RAM a říkal si, jestli to není zbytečně moc za zbytečně moc peněz. Dnes ta stejná RAM stojí více jak dvojnásobek. Se z toho stala docela dobrá investiční komodita, kdybych to tenkrát věděl... :-))
Naposledy upravil hekrhy dne 11. 1. 2018 10:59, celkově upraveno 1
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 11. 1. 2018 10:50

To už je lepší kupovat u nás, z ebaye rovnou počítat bez reklamace.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod eLzyx 11. 1. 2018 11:09

hekrhy píše:Ten svět se zbláznil...
A co ty karty z druhé ruky např. z ebay, má to cenu zkoušet?

vzhledem k tomu, že lze narazit na pískající kusy jakékoliv grafiky, tak bych jetou bez záruky nekoupil.
eLzyx
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hekrhy 11. 1. 2018 11:17

Ok, tak holt asi počkám a uvidím třeba co za měsíc... horší než teď už to stejně asi nemůže být.
hekrhy
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 1. 2018 11:26

Bazarová karta navíc mohla někde v klídku a pohodě dva tři roky těžit a teď je z ní živá mrtvola. Jetou grafiku bych teď vybíral hodně opatrně.

BTW ani pád Bitcoinu by to myslím nějak zásadně neovlivnil. Těch měn je tolik, že by se těžaři jen víc zaměřili na ně. Nikdo nechce tratit, to stádečko karet si na sebe prvně musí vydělat.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 11. 1. 2018 12:05

Bitcoin by s sebou mohl stahnout ke dnu i dalsi. Uvidime, co bude. Nynejsim fenomenem doby je tezba, nicmene stale si myslim, ze se vzrustajici oblibou ANTmineru a podobnych veci se to na grafikach tezit pretane vyplacet.

Kdo do toho celeho nastupuje az ted, uz si podle mne nevydela ani na ty karty. Mohu se mylit, jde o pouhou vestbu / os nazor, nic vic.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod The Shitman 11. 1. 2018 12:10

Vidím to stejně. Pokud teď do oblasti bitcoinu vstupovat, tak jedině investičně, ne těžbou. Ta výnosnost už dle mého není taková, aby se to vyplatilo. U ostatních měn je ale situace jiná, tam jde zabodovat i domácí těžbou.
The Shitman
Ex-moderátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 11. 1. 2018 13:02

The Shitman píše:Bazarová karta navíc mohla někde v klídku a pohodě dva tři roky těžit a teď je z ní živá mrtvola. Jetou grafiku bych teď vybíral hodně opatrně.

BTW ani pád Bitcoinu by to myslím nějak zásadně neovlivnil. Těch měn je tolik, že by se těžaři jen víc zaměřili na ně. Nikdo nechce tratit, to stádečko karet si na sebe prvně musí vydělat.


Já mám od vánoc v záloze jednu 970 rok a půl starou ,stále nevím co s ní, záruka je 3 roky. Pokud bych ji prodal dotyčný není nijak ohrožen. Za rok a půl by se mu závada (skrytá) projevila,od prodejce dostane novou, nebo peníze.
polda
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2018 14:08

Lepší je naskočit na poslední chvíli, než jen mávat na rozloučení ;)

Crypto má budoucnost, BitCoin podle mě ukázal jen směr a jsou tu nové a lepší měny. Rychlejší, bezpečné, použitelnější.

Uvidíme. :)
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2018 16:24

Smer, jak ze 19tisic udelat 9? To by se mnou asi fakt zamavalo, to je fakt. :))

Ti, kdo si na vanoce nakoupili s vidinou stovek procent narustu, museji ted vylozene hykat radosti. :D

O tech, co maji doma 50grafik a na ceste statisicovy ucet za elektrinu, ani nemluve. :))
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Python.p 17. 1. 2018 16:30

Nepochopeno...

Nicméně se těším až se budou karty 1080ti prodávat za 5 :D to pak hraní v 3*4K nebude problém :D
Python.p
Je to rebel!
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 17. 1. 2018 17:17

Nepochopenych jsou plne hrbitovy... 8-P
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků