Zvuk ventilátoru GPU - ložisko?

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod faire 12. 11. 2018 09:30

Ahoj, mám v počítači GTX 770, někdy vydává ventilátor slabší drnčivý zvuk, nicméně do jeho prostoru nic nezasahuje. Hádám, že příšinou bude nějaká vada ventilátoru jako takového - jaký je optimální postup? Je možné problém nějak řešit? Je třeba ho řešit rychle? GPU funguje sama bez problémů, žádná BSOD apod. Chápu, že jsou ty informace neurčité, ale moc nevím, jak blíže problém specifikovat :).
faire
Junior

Odeslat příspěvekod soban 12. 11. 2018 10:45

Pokud ti nevadí že to drnčí ničemu to celkem nevadí pokud se otáčí a chladí a lopatky o nic nedrhnou.

Jinak řešení je jedno pořídit nový a kvalitní.

Taky se dá sundat a rozebrat a ložiska vyčistit a namazat ale to je taky řešení pouze dočasně (pokud to jde rozdělat a jsou tam kluzná ložiska).
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod faire 12. 11. 2018 10:48

Díky za odpověď! Lopatky o nic nedrhnou, to jsem kontroloval. Zatím to tedy nechám, a uvidíme, co bude dále.
faire
Junior

Odeslat příspěvekod Pytlík 12. 11. 2018 11:20

To je celkem jasné, co bude dál: Drnčení se bude prodlužovat, až jednoho krásného dne, po předchozím neustávajícím drnčení, drnčení ustane, protože se zadře ložisko definitivně a ventilátor se zastaví.
Pytlík
Pokročilý

Odeslat příspěvekod faire 12. 11. 2018 15:09

Jasně, chápu. Pokud je realistické, že to spravím doma s omezenými zkušenostmi, tak to rád zkusím, nemám odhad, proto se raději ptám. Pokud je to na opravnu, je to trochu komplikovanější, momentálně počítač celkem intenzivně potřebuju. Pokud je to ale třeba řešit okamžitě, tak se to prostě musí udělat - znovu, nevyznám se v tom, proto se ptám, a jsem vděčný za radu.
faire
Junior

Odeslat příspěvekod soban 12. 11. 2018 15:20

Prostě časem se to zadře - nerozběhne a budeš muset dát nový ventilátor.

Pokud je připojen přes konektor tak pokud nejseš antitalent tak si ho vyměníš i sám, pokud je káblík připájen bude to horší....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod faire 12. 11. 2018 20:18

Ok, rozumím.

Pár věcí jsem pájel, ale nevím, jestli se mi chce rýpat do GPU :). Tak uvidíme...
faire
Junior