Problém s MSI R7 370 2GD5T OC, 2GB - black screen

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod aa33kk 11. 2. 2019 19:54

Ahoj, dostal se mi do rukou PC BARBONE, který obsahuje následující skvadru komponentů.

MSI 970A-G43
AMD Vishera FX-4300
MSI R7 370 2GD5T OC, 2GB
WD Blue 1TB
OS Windows 10 Home x64

V minulém týdnu se z ničeho nic přes obraz na monitoru objevil šedý pruh a PC se restartovalo. Po restartu načítá systém (objeví se logo Win) a následuje černá obrazovka. Do pracovní plochy nenabootuje. Osadil jsem PC novým SSD diskem a nainstaloval čistý OS Win 10 Home x64. Instalace systému v pořádku. Instalace ovladačů na mainboard také OK. Při instalaci ovladače na uvedenou grafickou kartu problikne obrazovka do černa a zůstává černá. Po restartu se opakuje stav jako v předchozím případě. Načítá, ale do plochy nikdy nepřejde. Po zmizení loga Windows zůstává obrazovka černá. Ve stavu nouze jsem vyzkoušel aktualizaci ovladače, která proběhne korektně, ale při restartu a načítání následně standardním způsobem opět černá obrazovka. Vyzkoušel jsem různé verze, vypnutí cross přes registry, ale problém i přesto přetrvává. Při odebrání ovladače ve stavu nouze (vrácení změny ovladače - ovladač se změní na Základní ovladač zobrazení) systém naběhne korektně. Má někdo podobné či stejné zkušenosti s touto kartou a případné podněty na opravu? Může být grafika vadná? Smířil jsem uživatele případně s novou GK. Jakou vhodnou alternativu byste doporučili místo této s ohledem na desku, CPU a aby byla klidně i lepších/silnějších parametrů? Předem děkuji za jakékoliv podněty.
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod Python.p 11. 2. 2019 22:12

GPU je mrtvá.

1050 KalmX klidně. Záleží na limitu.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod aa33kk 12. 2. 2019 06:27

Díky, myslel jsem si, že bude asi po smrti. Děkuji i za tip na vhodnou alternativu. Cenový relace je, myslím, příjemná. Vyšší cenu už asi s ohledem na stáří a stav komponentů určitě ne. Kromě Palit GeForce GTX 1050 Ti KalmX, je ještě nějaká další, kterou bych dnes objednal a zítra dodali? U této jsou ve většině obchodů na objednávku...
aa33kk
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 12. 2. 2019 09:25

Lze vzit i jinou 1050Ti, ovsem KalmX ma obrovskou vyhodu v tichem provozu bez prehrivani, pokud je v alespon trochu rozumne skrini.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 12. 2. 2019 09:39

KalmX je velmi fajn, pokud nemáš dobře větranou skříň dá se to vyřešit tím, že se na kartu přidělá AC F12 Silent, dá se klidně na 5V a nechá se žít. Získáš tak velmi tichou kartu, s velmi fajn teplotami.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!