Windows 8.1 a RX570 Nitro+ 4GB + odkup staré grafiky

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dockalacek 14. 2. 2019 10:52

Ahoj,

brácha má počítač Lynx z roku 2015, ve kterém je i3-4160, deska Asus H81M-Plus a 400W zdroj Eurocase ECO+. Jako grafika sloužil Asus Radeon R9 270 2GB paměti. Skříň byla nějaklý Chieftec. Brácha má rád prosklené skříně a chtěl něco menšího, takže koupil CoolerMaster MasterBox Q300L, a osadil ji čtyřmi větráky Corsair Air Series AF120 Quiet LED Edition.

Rád by si zahrál nové Metro Exodus, aspoň na střední ve FullHD. Proto dnes koupil Sapphire RX570 Nitro+. Chtěli jsme něco kolem 4 500 korun. V ceně sestavy byly Windows 8.1. Já zjistil, že už nejsou k mání ovladače pro Windows 8.1 na Radeony RX 5x0. Opravdu je jedinou možností upgrade na Windows 10? Už ten systém dozrál, nebo je stále na vypadání vlasů? Přijde mi paradoxní, že Windows 7 podporován je, Windows 10 taktéž, ale "prostředního sourozence" vynechali. Dá se to nejak obejít, nebo je ten, kdo dnes používá W8.1 úplně mimo.

Byl v plánu i upgrade CPU, ale když jsem se tak koukl, i3-4160 pořád na celkem dost her stačí. A za kolik by šla podle vás ta původní R9 270 prodat? Dík moc.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod milsimr 14. 2. 2019 17:22

Pro 8.1 jsou poslední drivery tuším Crimson ReLive Edition 16.12.1 které mají podporu i pro RX 570. Zkus zagooglit, někde na webu AMD by měl být link na download.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor

Odeslat příspěvekod Python.p 14. 2. 2019 23:13

Ne, nekoukal. Fórum je tady od toho aby se staralo o ovečky.

Klasik kdysi pravil:
moderator kdysi hlidal vecnost a cistotu. Nyni musi ustajit, nakrmit a za zalozit kazde ovci nadaci
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!

Odeslat příspěvekod dockalacek 15. 2. 2019 09:13

milsimr: díky moc

mirha: jo, koukal, už před založením tohohle topicu.

a to nejlepší si nechám nakonec, pythone: že jsem člověk vůbec leze, chápu, že už spoustu let snažíš vyrovnat v rejpalství Matesovi, ale já přišel v míru, slušně jsem se zeptal. Tohle fórum jde fakt do zádele, pokud nemáš nic konstruktivního, tak radši nepiš nic. Díky. Na stránky Sapphiru jsem se koukal, nic přímo pro Osmičky jsem tam nenašel, vyjelo mi to akorát nějaký pětatřicetimegový soubor Crimson, tipuju, že zdetekuje systém a automaticky nainstaluje poslední ovladače. Říkám si "zeptám se kluků na fóru, určitě pomůžou." A kdo ví, jestli přiběhne "červenáček" mě utřít. A víte co? Přišel. Díky za potvrzení toho, že nemá cenu se sem chodit ptát, minimálně do doby, dokud tady budeš působit ty.

Věř mi, že jsem si pogůglil, rozhodně to nebylo tak, že bych jako první položil dotaz, aniž bych vyvinul nějakou sebemenší aktivitu předtím. Nerad bych tohle fórum přetěžoval.
Jsem propiskovej magor:-) Fantastic Four - já, Shitman, KineCZek a soap mactravish:-) Mám Eurocase 350W a nestydím se za to!:-) Chceš mít mysl veselou? Snídej housku s nutellou! Nepiji, nekouřím, jsem hebký, přítulný a v nouzi mě lze použít jako mop:-)
dockalacek
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Python.p 15. 2. 2019 10:34

Smutný, naleju si heřmánkovej čaj a půjdu si dál svou cestou.

To, že fórum už není to co bylo na tom jediním se shodneme. :)

Sorry, ale od tebe bych čekal, že to najdeš. Takže ve mě to evokuje to, že ses na to vykašlal. Nicméně abych nebyl ten zlej (i když jsem v tvých očích) nebylo to myšleno přímo na tebe, ale obecně.
Pozor! Tento příspěvek může obsahovat stopy: ironie, mléka, čokolády, sarkazmu, oříšků a cynizmu...

Forum, není vyhledávač s lidským rozhraním !
Python.p
Je to rebel!