Dvě karty

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod JustTom 3. 8. 2019 22:40

Dobrý den, mám dotaz na grafické karty, konkrétně jestli je možné mít zapojenou zároveň integrovanou a dedikovanou grafickou kartu, Chystám upgrade PC, má velmi malé rozměry a zdroj je nějaký speciální a nejde zaměnit za jiný, takže sem vybral GeForce GT 1030 low profile 2GB DDR5, která by měla mít malou spotřebu, Jenže nevím, zda bude pc fungovat, děkuji za každou odpověď. ^^ Procesor mám i3 7100
JustTom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod D1rty 3. 8. 2019 22:44

A od členov fóra chceš čo? Predpoveď počasia?
D1rty
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 3. 8. 2019 23:30

Ve Win10 ano, lze využít dostupné grafické výstupy a za jistých okolností i použít obě karty v jedné aplikaci.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod zivan 4. 8. 2019 08:09

Opravdu chceš mít připojených několik monitorů a na dvě grafiky? Nebo chceš jen tu 1030 přidat a zajímá tě, jestli bude fungovat, když už je tam integrovaná? A monitor máš jen jeden.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod komplikator 4. 8. 2019 09:02

Emil Pastelka píše:Ve Win10 ano, lze využít dostupné grafické výstupy a za jistých okolností i použít obě karty v jedné aplikaci.

Na to vůbec není potřeba Win10, není problém i výrazně starší Win. To co je na monitoru řeší karta, ke které je monitor připojený. Je to zcela normální, když chce člověk připojit více jak 4 monitory, tak stejně potřebuje více grafik.
i7-8700k@5GHz DELID, RTX 2070 Super, 32GB RAM, custom liquid cooling
komplikator
Junior

Odeslat příspěvekod JustTom 4. 8. 2019 21:08

zivan píše:Opravdu chceš mít připojených několik monitorů a na dvě grafiky? Nebo chceš jen tu 1030 přidat a zajímá tě, jestli bude fungovat, když už je tam integrovaná? A monitor máš jen jeden.

Monitor mám jeden, a tu druhou grafickou kartu bych potřeboval na výkon, protože na mojí sestavě si nic pořádného nezahraji a s GT 1030 bych mohl alespoň trochu, ale nic nevím o integrovaných kartách, co jsem pochopil tak jsou v procesoru
JustTom
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zivan 4. 8. 2019 21:25

Tak zapojíš monitor do 1030 a integrovanou nemusíš řešit.
zivan
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 4. 8. 2019 21:25

Co by sis tak chtel zahrat?

S GT1030 si nezahrajes rozumne temer zadnou dnesni hru. Smysl bude mit az:

https://www.cnews.cz/nizkoprofilova-gra ... -gtx-1650/

V CR prodava treba AMAZON: https://1url.cz/CMIx9
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor