Grafika zamrzá

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Zbynas 15. 8. 2019 22:54

Zdravím, u hry Dead by Daylight mi zamrzá grafika - pár desítek minut hraní a v obraze se objeví takové kostičky a zastaví se obraz. Někdy to hodí i bluescreen a restartuje se PC. Donedávna to zamzralo po hodině hraní, přeinstaloval jsem ale teď po pěti letech totálně zadělaný windowsy (7) a už to dělá po deseti minutách cca.

U her jako CS:GO nebo Hitman Absolution naprosto bez problému. Dead by daylight jede na ultra grafiku při rozlišení 1080p na 60 FPS naprosto plynule, rychlé načítání.

PS není to hrou, vím, že to dělalo i u jiných náročných her (asi Rust), který teď nehraju. První čtyři roky po koupi bylo vše bez problému.

Počítač jsem luxoval, ale netvrdím, že je vyčištěn dokonale. Nechtěl jsem rozebírat grafiku, abych se pořádně dostal pod lopatky větráků. Přední a zadní větrák v poslední době začal hučet / skřípat, jako kdyby jim odcházeli ložiska.

Při zamrznutí ve hře lze normálně spustit správce úloh a hru natvrdo vypnout. Seklý je jen obraz v té hře.

Otázka je, čím to?

PS v posledním roce přestaly fungovat všechny USB kromě těch hlavních na zadní straně casu u zdroje. Měl jsem dvě USB vyvedený nad grafikou, další dvě extra zvlášť ještě nad a dvě USB na předním panelu. Ani jedno už nejde, tedy krom těch 8 hlavních.

Sestava:
Geforce 580GTX
i7-2600K @ 3,4 GHz
16 GB RAM DDR3
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod KineCZek 15. 8. 2019 23:16

U te karty zkus dat minus 100 na pametech.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Zbynas 16. 8. 2019 06:34

Kde, jak, v biosu?
NVidia GTX 1060 6GB, Intel Core i7-2600K @ 3,4 GHz, 16 GB DDR 3
Download 100 Mbps, Upload 100 Mbps, ping 8
VINOTÉKA U FREJKA
FREJK.CZ, FREJK.SK, FREJK.COM
Zbynas
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod polda 16. 8. 2019 07:25

Ovladač karty
polda
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků