RX 580 - no signal

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Michal550 18. 10. 2019 18:31

PC Sestava:
Spire SilentEagle 550W SP-ATX-550WTB-APFC-2 Nahrazen tímto: Be quiet! Pure Power 11 - 600W.
GIGABYTE H77-D3H
ZEPPELIN 2x 4GB DDR3 1333MHz
i5 3570K
Seagate BarraCuda 1TB

Ahoj, do počítačové sestavy jsem si pořídil novou grafickou kartu Sapphire Radeon RX 580 NITRO+. Zdroj jsem nahradil, jak mi bylo doporučeno. Nyní mám tento zdroj - Be quiet! Pure Power 11 - 600W.

Po spuštění počítače mi naskočí na monitoru věta "no signal". Karta svítí, ventilátory běží. Po přepnutí kabelu do integrované grafiky stejný problém. Pokud ale vypojím z grafické karty napájecí kabely, tak se mi počítač na integrované grafice spustí. Nevíte co s tím? 8-S Předem děkuji za odpověď.
Michal550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 18. 10. 2019 18:34

Vadná GK, nebo nekompatibilita? Máš možnost zkusit kartu jinde?
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Chipoun 18. 10. 2019 18:39

Jaký kabel používáš? DVI? HDMI? Máš zvolený správný vstup na monitoru?
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod Michal550 18. 10. 2019 18:52

Na monitoru mám vstup VGA a DVI. Používám kabel, který má jednu koncovku DVI a druhou (ta co jde do grafiky) HDMI.

Zkusím ozkoušet grafickou kartu u známého :).
Michal550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 18. 10. 2019 21:27

Na tu integrovanou, když to funguje jedeš na stejný kabel?

Jaký je to přesně typ monitoru?
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod Michal550 19. 10. 2019 08:54

Ano, kabel používám stále stejný. Monitor mám Acer G246HL.

Odpoledne zkusím zajít ke známému a zkusíme k němu tu grafiku zapojit (má o něco modernější, cca 4 roky starý PC). Pokud by se ani tam nerozjela, tak by to nejspíš tedy vypadalo na vadný kus?

Jinak co mě tedy ještě napadlo, tak že bych zkusil zapojit svůj starý zdroj, jestli by to nějakým zázrakem nenaskočilo třeba na něm? Nebo by to bylo riskantní? Papírově má 550W - což by mělo stačit.

Pokud by ani ta výměna zdroje nepomohla, tak mě napadá, že by mohl být problém ještě se základní deskou. Grafickou kartu jsem zkoušel zapojit do obou PCIe slotů, výsledek byl však stejný.

Co se týče toho problému, abych to ještě možná lépe popsal, tak bych chtěl ještě dodat, že když s tou zapojenou grafickou kartou zapnu počítač, tak se grafika rozsvítí, ventilátory rozjedou... to samé chladič u procesoru, pc fany, zdroj... vše prostě frčí. Na monitoru vyskočí no signal, nebo ani nezareaguje. Když za takto zapnutého stavu přehodím HDMI kabel do integrované grafiky, tak to píše stejný problém - no signal. Nezbývá mi tedy nic jiného, než počítač vypnout. To vypnutí ale není, jak když dá člověk počítači "tvrdej", že to musím třeba 2s podržet. Tady se ihned po stisku vypne. Aby se počítač rozjel, tak musím z grafické karty vypojit napájecí kabely. Grafickou kartu nechám nasazenou na MB a spouštím. Poté se mi bez problému počítač s integrovanou grafickou kartou spustí :). Tohle je tak vše, co jsem vykoumal. Ještě bych chtěl dodat, že grafická karta má 6pin+ 8pin. Zapojil jsem vše. Zdroj má 2 větve na grafické karty, zkoušel jsme obě. Dokonce jsem to i zkoušel zkombinovat :).
Michal550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Chipoun 19. 10. 2019 09:06

Vyzkoušet grafiku v jiném PC je teď asi nejlepší postup.
Chipoun
Junior

Odeslat příspěvekod Michal550 19. 10. 2019 09:16

Tím rozhodně začnu, až to ozkouším, tak se ozvu. Zatím díky :)
Michal550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod r34ktor 19. 10. 2019 10:53

Jakou máš na základní desce verzi BIOSu? Nekompatibilitu s novými GK lze často vyřešit aktualizací na poslední dostupnou verzi.
Knowledge is power
Greinerův poznatek o zhroucení: Důvod, proč se počítač zhroutil, je vždy za hranicí tvých znalostí.
r34ktor
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Michal550 19. 10. 2019 12:27

Grafickou kartu jsem tedy ozkoušel u známého. Obraz naskočil (v šíleném rozlišení). Nicméně žádná hláška ohledně "no signal", apod. Každopádně ve správci zařízení se ukazovala jen int. grafika (přitom byla zapojena jen dedikovaná karta, což jsem moc nepobíral :-D ). Tak jsme počítač vypli... napadlo mě ještě vyresetovat CMOS. Poté jsme počítač zapli, opět šílené rozlišení. Nicméně do cca půl minuty najednou problikla obrazovka a naskočilo normální rozlišení. Ve správci zařízení se zobrazila RX580 :-), tadáááá. Grafika tedy nejspíše vypadá dobře :-) .

No, potom jsem si jeho grafickou kartu vypůjčil (GTX 960) a ozkoušel u sebe. Vyresetoval jsem CMOS zapnul počítač, opět vše se rozeběhlo od cpu chladiče, fanu až po grafickou kartu. Ta zase svítila, točila se jak blázen :-D a obraz naskočil! Viz. obr. 1. Dál jsem se bohužel nedostal. Do toho se cca po půl minutě přestaly točit ventilátory u grafické karty.

r34ktor píše:Jakou máš na základní desce verzi BIOSu? Nekompatibilitu s novými GK lze často vyřešit aktualizací na poslední dostupnou verzi.

Na obr. 2 jsem vyfotil informace ohledně BIOSU (snad je to ono) :).
Přílohy
72734046_566984320738675_8031478252407095296_n.jpg
Obr. 1
72734046_566984320738675_8031478252407095296_n.jpg (32.35 ) Zobrazeno 652 krát
cmd.png
Obr. 2
Michal550
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Michal550 19. 10. 2019 14:18

Tak jsem aktualizoval ten BIOS a vypadá to, že je po problému :).

Tyjo, tak to jsem fakt rád :). Tak děkuju, že jste mi s tím pomohli. Kdyby něco, tak se ještě ozvu. Ještě jednou moc díky a přeju Vám hezký víkend :).
Michal550
Kolemjdoucí