GIGABYTE GeForce GTX 1050 OC Low Profile 2G

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod maarzikk 21. 1. 2020 20:22

Ahoj,
odešla mi grafická karta a musím si co nejdřív sehnat novou. Bohužel se v kompatibilitě vůbec nevyznám a nechci se koupit grafárnu, která bude mít jinej port, že má moje základní deska atd.. Práce na ní nebude náročná, jen aby fungovala :-D

Našel jsem na alze jednu ( https://www.alza.cz/gaming/gigabyte-gef ... 703774.htm ) , která by mohla stačit, ale bojím se o tom rozhodovat sám, proto se ptám tady na fóru.

Vůbec nevím jaké specifikace počítače potřebuji pro určení. Popravdě ani nevím, kde se můžu najít :nenapadne
Takže potřebné info bych poslal do komentářů, ale procesor a základní sem snad vypíšu správně :lol:

Procesor : Intel Core i5-3470 3,2GHz
Motherboard : Intel(R) 6 Series/C200 Series Chipset Family 6 Port SATA AHCI Controller - 1C02
(kopíruju to ze správce zařízení :potichu )

Pokud by grafárna nebyla vhodná, tak bych ocenil doporučení jiné grafické karty do 4 tisíc Kč.
maarzikk
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 21. 1. 2020 22:17

Měl bys uvést název/typ původní GK.
Z hlediska připojení k monitoru vyjdi z toho, jaký máš nyní video-kabel nebo jakou další možnost monitor nabízí (DVI, VGA, HDMI),
Z hlediska vložení GK do PC musíš zohlednit patici, dnes obvykle PCI-E. Tvůj název pro základní desku není ten pravý, je to popis chipsetu.
Pak zdroj, měl by mít aspoň 350W, lépe 400W. Jestli nemá zdroj kabel pro přídavné napájení GK, vybírej ty méně náročné na napájení - což by ty GTX 1050 nebo 1030 měly většinou splňovat.
Já bych volil bazarovou z inzerátu do 2000Kč s větším chlazením - podle rozměru tvé PC skříně.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 21. 1. 2020 22:27

Procesor má integrovanou Intel® HD Graphics 2500. Nemá Vaše základní deska výstup pro integrovanou grafickou kartu? Minimálně jakou nouzové řešení by to mohlo stačit.
Emil Pastelka
Junior

Odeslat příspěvekod cadworker 21. 1. 2020 23:20

Tazatel ať nafotí, co může - výstupy, desku, původní kartu. Rychleji a spolehlivěji poradíme.
cadworker
Junior