Napájení MSI R9 280 gaming 3g

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 26. 3. 2020 15:39

Zdravím, nedávno jsem se opět hrabal v počítači a zastavil se nad napájením mé grafické karty.

Grafická karta má potřebné napájení 8 pin a 6 pin, 6 pin je OK, ale jediný 8 pin z PSU, který na GK ani nepasuje, živí CPU. Řešení tedy bylo vzít adaptér z krabice GK a zapojit ho do 6 pinu - viz obrázek. Ovšem jeden pin není vůbec zapojený.

Otázky:
Může toto zapojení limitovat grafickou kartu? Normálně topí, chodí, gta V dává na střední detaily na 60 fps bez vyhlazování.
Na internetu jsem se dočetl, že pokud zdroj 8 pin na GK nemá, není stavěný na takový výkon, je to pravda?

Počítač běží již takových 5 let bez sebemenších problémů, jen chci vědět, zda toto zapojení něco limituje či poškozuje.
Počítač je jednou za 2 měsíce čištěn od prachu.
GK taktuju při náročnějších titulech, jako GTA V, Dying Light,... . (s volty nehýbu)

Sestava:
B85-g41 PC MATE
RAM 4x2GB 1333 MHz
CPU i5 4590
MSI R9 280 gaming 3g
1 TB HDD + 500 GB HDD
Zdroj viz. foto Seasonic ss-500ET
Case Fractal Design Core 2500 - 3 fany vzadu, 1 dole, 1 vpředu.

Sestavu jsme ladili zde, ovšem je to dost let zpátky a tuším, že zdroj jste mi snad i doporučovali nový, předtím běžel asi dva roky v jiným počítači.
V té době se měnila case, deska, cpu, grafická karta.
Přílohy
3.jpg
2.jpg
1.jpg
DumBassCZ
Junior

Odeslat příspěvekod polda 26. 3. 2020 19:32

Pokud je to redukce od GPU tak je to správně. 7 pinovou zdířku kvůli tomu vymýšlet nebudou. Je důležité aby byly zapojeny obě 6+8 .
Tato karta dnes v bazaru je za 1tisic takže žádná hitparáda, klidně bys mohl vylepšit RX 580-590 8GB. Včetně RAM místo 8GB dát 16GB ,žes nakoupil předtim 4x po 2GB je věc jiná.
polda
Junior

Odeslat příspěvekod DumBassCZ 26. 3. 2020 20:33

4x2 GB nebyly koupeny při upgradu. Byly ještě ve starém počítači s AMD Athlonem, tak jsem si říkal, že tam stejně nějak veliký rozdíl nebude, kdybych je vyměnil (počítač dříve stavil známý a já pak do toho dokoupil další 2x2 GB). Jde mi jen o to, zda to nějak nebrzdí tu grafiku. Nejsem tak vášnivý gamer, jako dříve, ke hrám se dostanu třeba 2x na 2 hodiny za týden, teda až na tohle období karantény.

Každopádně děkuji za odpověď.
DumBassCZ
Junior