Doporucena graficka karta do starsi sestavy

Zkušenosti s grafickými kartami

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod merlo 16. 5. 2020 19:49

Zdravim,

prosim o radu v problematice vyberu graficke karty do starsiho, spise multimedialniho PC:

Mainboard : ASUS M4A785TD-M EVO
Processor : AMD Athlon(tm) II X2 240 Processor (2C 2.81GHz, 2GHz IMC, 2x 1MB L2)
Memory Module : 2GB DIMM DDR3 PC3-10700U DDR3-1334 (9-9-9-24 5-34-10-5)
Memory Module : 2GB DIMM DDR3 PC3-12800U DDR3-1600 (9-9-9-25 4-34-10-5)
(je mozne, ze pameti budou upgradovany na 2x 4GB)

Zdroj = 350W (Energy Knight SS-350ET)
Case = mATX (ASUS Vento M2)

Pozadavky tudiz jsou: Nejlepe asi nizkoprofilova karta, ktera nevyzaduje externi napajeni a vleze se do skrine.

Je vubec mozne tuto sestavu osadit dedikovanou grafickou kartou pri tak nizkem vykonu zdroje?

Jsem si vedom faktu, ze jde o stary krap, tudiz neocekavam zadne zazraky. :)

Jde mi o to, jakou - at uz moderni nebo starsi - kartu pro toto pc zvolit, aby ji nebrzdily ostatni komponenty a daly se na dane sestave hrat alespon nejake starsi 3D hry.

Nejspise bych preferoval nejakou pouzitou, pokud ovsem nebude vylozene vyhodnejsi koupit novou.

Predem dekuji za rady...
merlo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2020 21:37

Dvoujadrovy stary Athlon se nepokousej upgradovat. Tahle sestava si zaslouzi uz leda odpocinek ve sbernem dvore. Zustatkova hodnota je limitne blizka nule a jakakoliv investice, byt by byla ve vysi peti tisic Korun, hodnotu zvedne o dve lahve piva.

V prekladu je to bezedna pokladnicka a na vymenu je uplne vsechno. Zacal bych skrini, pokracoval zdrojem, zapojil SSD. Ale jde pouze stare, pomale SATA. Hm. To nechces. Tak co? Tak RAM? Jdou jen stare pomale DDR3 ... za dva roky budou na trhu hlavni pameti uz DDR5, tak proc kupovat DDR3? Tak co. Tak grafika? Hm. Deska ma stare PCIe a procesor je tak slaby, ze moderni grafiku neuzivi.

Tak to chce vymenu skrine, zdroje, desky, procesoru, RAMek, grafiky, disku ... a to znamena nakup nove sestavy. Bohuzel s jedenact let starym kasparkem uz v IT HW zadne divadylko neuhrajeme.
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN, Ex-administrátor

Odeslat příspěvekod merlo 16. 5. 2020 22:01

Ok dekuji za odpoved. Toho jsem se obaval. Co se da delat... :)
merlo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2020 22:14

Ono uz pred temi jedenacti lety to byl low-end. Deska s nechlazenou kaskadou nam vylouci relativne levne "postrceni" na Phenom II X4 ... fakt to nema vyznam upgradovat.

Mimochodem, on i ten ctyrjadrovy Phenom II X4 955BE je bohuzel o hodne slabsi, nez dnesni nejlevnejsi Celeron G4930. Nemluve o tom, kdyz clovek priplati par stokorun na G5400. Tohle levne Pentium totiz umi rozdrtit i pretaktovaneho sestijadroveho Phenoma 1090T / 1100T.

To jen pro ilustraci stari platformy.

PC sestavy hracum i profesionalum na miru - nyni nove i na Facebooku. (KineCZek Work)
KineCZek

Odeslat příspěvekod merlo 16. 5. 2020 22:20

Ano ja jsem si toho vedom, ze PC bylo kupovano jako lowend.

Jinak opravdu by to neutahlo ani pasivne chlazenou grafiku ve stylu "ATI Radeon HD 5450" ci jine podobne?

Koukam, ze takove grafiky stoji do 500 kc. To by nebyla zas tak zavratna investice.

Jde mi o to, jestli bych si polepsil vuci integrovane grafice, ktera je:

ATI Radeon HD 4200 (Microsoft Corporation - WDDM v1.1) (40SP SM4.1, 384MB 32-bit, Integrated Graphics)

Jak jsem jiz rekl, jde mi jenom o nejake stare hry, nic moderniho.

Mimochodem stare nepotrebne SSD je jiz nainstalovano.
merlo
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 16. 5. 2020 22:28

Tak jako jo, 5450 je skoro dobova zalezitost toho HW okolo. Ale 5450 nebyla ani v dobe vydani, coz uz je bambilion let, karty na hry. Za mne petistovka oknem. ;)

Ale jinak ciste v "hrubych cislech" je to upgrade, o tom zadna.

KineCZek

Odeslat příspěvekod atti.hombre 17. 5. 2020 06:48

:D Zobrazovadlo 5450 som mal s Athlonom 5400 BE a Tomb Rider I a II na tom bežala v pohode :D

( to PC ešte stále beží k plnej spokojnosti niekde na východe u nás :hm ) ...
Ryzen5 1600,Asus Prime X370 Pro, G-Skill Flare X 3200 MHz CL14 16GB,Sapphire HD 7750 Ultimate,AMD R7 SSD 240 GB,Sam.840 Pro 128GB + Toshiba DT01ACA200 + Himuro, RM 650x ,Thermaltake Armor Jr... Pentax K-3II Silver Edition
atti.hombre
Junior